Nebezpečné výzvy na sociálních sítích, které teenageři plní
Výzvy na internetu. Nové nebezpečí, které ohrožuje naše děti. Děti a mladiství neodhadnou nebezpečí internetových výzev a zkouší je, pouze ze zvědavosti, plnit. Navíc, rodiče často nevědí, jaké vzory jejich děti napodobují a nemohou včas zasáhnout.
Víte, co dělají vaše děti na internetu?
S mobily se hrají už i miminka v kočárku. Ale pozor, váš teenager není na internetu v bezpečí ani u počítače ve svém pokoji! Teprve nedávno otřásla rodiči šokující online hra Modrá velryba. Výzva obsahovala 50 úkolů a věřte, že ani jeden z nich nebyl bezpečný. Přestože některá média hru označila za hoax ( falešnou zprávu), údajně na ni několk teenagerů doplatilo. Nebezpečných výzev je na webu více. Vysvětlete včas svému dítěti, že jako rodič nesete plnou odpovědnost za jeho jednání, tedy i na internetu. Děti samy přiznávají, že žijí svůj vlastní virtuální svět, ale rodič ze něj nesmí být zcela vyloučen Podívejte se na šílené výzvy, které přijímají teenageři na webu.
Tělo schované za list papíru A4
Mladé dívky neváhají udělat cokoliv pro štíhlost, ani zapojit se do této extrémně nezdravé výzvy. Na sociálních sítích podněcuje teenagery zhubnout tak, aby měli pás na šířku A4 papíru, tedy jen 21 cm! "Je to absolutně nereálně a velmi nebezpečně nastavený standard. Údaje čínské sociální sítě Weibo (podobná jako Twitter) však ukazují, že do výzvy se již zapojily tisíce mladých Číňanek. Nemluvě o zbytku světa.
"Umělecké" opálení
Před opalováním se na pokožku přiloží šablona, nepoužije se krém na opalování a záměrně se necháte spálit. Výsledek? Nebezpečné zahrávání se se zdravím. Sice to dětem a teenagerům přijde zábavné, ale svou pokožku úmyslně vystavují škodlivému ultrafialovému záření. Spálení kůže a slunění se jednoznačně spojuje s rakovinou kůže a jejím stárnutím.
Nohy na šířku iPhonu
Možná to vypadá jako reklama na smartphone s logem jablíčka, ale ve skutečnosti jde o další nebezpečí pro teenagerky na webu. Štíhlost nohou měří rozměry iPhonu 6. Jeho šířka je necelých 7 centimetrů a obě kolena u sebe se pod něj mají skrýt, jinak dívka výzvu nesplní.
Dotkni se pupku
Další "trend", který šíří negativní obraz o vzhledu těla. Účastník výzvy se má postavit, rukou si zezadu objímá pás a dotknout se pupku. V opačném případě prohrává. Výzvy na sociálních sítích jako tato mohou vést k porovnávání se, nejistotě ze svého těla, a to hlavně u těch, kteří trpí poruchami příjmu potravy.
Bikinový můstek
Jen na Instragramu se objevilo přes 30 tisíc fotografií dívek, které se chlubí svým bikinovým můstkem. V podstatě jde o to, aby jim trčely pánevní kosti a nadzvedávaly spodní díl plavek. Opět to může vést k poruchám příjmu potravy a ztrátě sebevědomí. Dříve internet obléhala i podobná výzva - mezi stehny musela být mezera, takzvaný "Tigh gap".