Silvestrovský pobyt s dětmi na horách

Silvestr na horách? Za okny padá sníh, ale příjemně hřeje a praská dřevo v krbu. Po příjemně stráveném dni na svahu vás čeká oslava posledního dne v roce... Atmosféra úplně jiná, než ve městě, kde lidé ještě zběsile nakupují a pobíhají po zablácených ulicích. Ale krásně strávený večer, to je až sladká třešnička na dortu, která vyžaduje pečlivou přípravu, jinak se může změnit v kyselou okurku!

Silvestr, pobyt na horách, děti, rodina, zima, zimní sporty

1. Objednávejte včas

Nejdůležitější částí dovolené je určitě ubytování. Od něj se odvíjí celá atmosféra, protože pokud nemáte dobré postele, čisté prostory, strava není dobrá a majitel je nepříjemný, ihned máte po dovolenkové náladě. Ubytování v horách je opravdu potřeba objednat včas.Těsně před termínem zbývá už jen pár volných míst a nebudete si moci vybrat z těch nejlepších nabídek. Doporučíme vám však prohlédnout si i ubytování trošku vzdálených od přímého centra zimních středisek. Pokud máte auto, není to problém a často vyjde i levněji.

2. Není romantika jako romantika

Dávejte pozor na exkluzivní nabídky chat, které se nacházejí na samotě. I když to zní opravdu pohádkově, realita může být úplně jiná. Cesta může být neudržovaná a zavátá, autem se tam nedostanete, věci budete muset tahat v rukou. Když vám bude něco chybět, absolvujete komplikovanou cestu do vzdáleného obchodu. Raději vyberte chatu v nějaké chatové oblasti, kde máte více sousedů a větší šanci na to, že přístup bude bezproblematický.

3. Myslete na nákupy

Pokud budete bydlet na chatě, myslete také na další praktickou záležitost. Obyčejně jsou tyto oblasti daleko od civilizace, takže budete mít problém s nakupováním potravin. Pokud si budete vařit sami, udělejte pořádně zásoby, myslete na vše, co mají vaše děti rády a co budete potřebovat i na oslavu a doneste si to hned. Pokud budete veškerý čas trávit pouze v okolí ubytování a nebudete chodit lyžovat, vyřešíte si tak spoustu starostí.

4. Zima v horách vás může překvapit

Pokud bydlíte ve městě, počasí v horách vás může překvapit. Mění se tam opravdu každou chvíli a spoléhat se nemůžete zcela ani na předpovědi. I když hlásí příjemné dny, buďte připraveni i na tu horší alternativu. Dostatek teplého oblečení a pár dek na spaní přijde vždy vhod. Lepší je, pokud jste obezřetní, než kdybyste pak měli mrznout a shánět další oblečení.

5. Pro děti spoustu oblečení a náhradní obuv

Když uvidí děti tolik sněhu, jen těžko je dostanete dovnitř do chaty. Věřte tomu, že jen co se naobědvají, budou chtít jít pokračovat ve všech zimních radovánkách. Proto je velmi důležité mít s sebou dostatek oblečení a také obuv na přezutí. Snadno si je totiž promočí a když jim pak zakážete jít ven, budou mrzuté.

6. Vymyslete společný program

Když budete takto společně trávit Silvestra možná i bez televizoru, měli byste vymyslet již předem nějaký program. Zajistěte nějakou hudbu, vymyslete nějaké představení. Zejména malé děti to určitě potěší. K tomu vezměte nějaké společenské hry a vymyslete i soutěže. Uvidíte, že vám to výborně naplní čas a bude to jeden z vašich nejlepších Silvestrů.

7. Jeďte i s přáteli

Velmi dobrým řešením je i jet na takový pobyt s přáteli. Pokud mají děti ve věku těch vašich, mohou se tak společně skvěle zabavit. Vám díky tomu ubude pár starostí a navíc v klidu můžete společně přichystat občerstvení pro všechny a práce si rozdělit.

8. Mějte náhradní plán

Opět přichází na řadu počasí. To vám může pokazit všechny plány. Namísto sněhu můžete mít venku jen rozpuštěnou masu a venkovní hry jsou hned zmařeny. Vezměte si proto s sebou dostatek věcí a vymyslete předem nějaké plány, co budete dělat v případě takové situace. Zkuste se porozhlédnout i po nějakých dětských centrech, památkách a vodních radovánkách v okolí, abyste děti nějak zabavili.

9. Pozor na ubytování v soukromí

V tomto případě jsou nejlepší garancí vaše předešlé zkušenosti nebo doporučení známých. Protože takový pobyt se může velmi rychle změnit v noční můru. Pokud mají domácí rádi klid a neumí to tolerovat ani během silvestrovských svátků a budou od vás vyžadovat, abyste oslavovali jen potichu, mohou vám dokonale pokazit dovolenou. Takže, pokud nemáte samostatný vchod a nejste odděleni od zbytku domu, buďte při tom opatrní.

10. Nechte část plánování na dětech

Hlavně co se týče výzdoby. Nakupte jim barevný papír, lesklý staniol, různé kreativní sety a dejte jim to za silvestrovský úkol. Snažte se dětem do toho nezasahovat, aby měly ze všeho větší radost. Pokud se rády motají po kuchyni, můžete jim svěřit i přípravu nějakých jednoduchých chuťovek.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Dětské batohy

Dítě není zmenšený dospělý, ale rádo dospělé napodobuje. Proto když jde rodina na výlet a balí objemná...
více…

Turistické a trekové batohy

Turistika a treking, to jsou zdravé pohybové aktivity, které vyžadují zdánlivě minimum vybavení. Ale zcela...
více…

Léto je tu, vyrazte do přírody!

Příroda dělá s naší duší hotové zázraky. Využijte krásné letní počasí a vyrazte do přírody sami, se svou...
více…

Dovolená se psími mazlíčky? Dáme vám hned 4 tipy

Letní dovolená se pomalu blíží a spousta z nás začíná s plánováním už nyní. Není divu, jelikož čekat na...
více…

Prodloužený víkend v Budapešti, Paříži východu

Blíží se prodloužený víkend a vy ještě nevíte, kde ho prožít? Zkuste zajet do Budapešti! Budapešť je přímo...
více…

Deset úžasných pláží, které můžete navštívit, pokud vás láká dálka a průzračná voda

Většina z nás má již letní dovolenou za sebou. Ale pokud nepatříte k většině, máte dostatek nevybraných dnů a...
více…

Letecky a levně? Ušetřete na ceně letenky!

Letadlem na dovolenou, to dá vždy zabrat. Většina z nás nelétá pravidelně, navíc ceny letenek nejsou zrovna...
více…

Cestování autem na dovolenou má své výhody, ale také to není bez starostí

Říkáte si, že cesta na dovolenou vlastním autem je lážo-plážo? To vás čeká až po příchodu do destinace....
více…

Jízda se střešním boxem a plně naloženým autem má svá specifika

Kufry, tašky, k tomu příruční chladnička, slunečník, nezapomenout ani na basu oblíbeného piva. To vše a ještě...
více…

Turecko - luxusní dovolená, která nemá přemrštěné ceny

Turecko je lákavé a krásné, takže se nelze divit tomu, že je u našich turistů tak oblíbené. V každém případě...
více…