Škrabadlo aneb proč by nemělo chybět v žádné domácnosti s kočkami?

Škrabadlo pro kočky se může zdát jako dostatečně neškodný kus nábytku. Je to koneckonců prostě sloup nebo prkno pokryté koberci. Přesto tento jednoduchý nábytek může pomoci zmírnit potřebu koček ničit váš vlastní nábytek tím, že vám pomůže přesměrovat přirozené tendence vaší kočky právě ke škrabadlu, a tím zlepšit její zdraví. 

škrabadlo, kočky, domácí mazlíčci
Zdroj obrázku: {noreefly} / Shutterstock.com

Škrabadlo pro kočky

Škrabadlo pro kočky je úžasně užitečné jak pro mladá koťata se spoustou energie, tak pro starší kočky. Zajišťuje pro ně intenzivní aktivitu a zároveň jim dává prostor, kde mohou odpočívat a „dobíjet si baterky“. To pomůže usnadnit jejich přizpůsobení a zmírnit problémy s chováním koček, které by mohly mít problém s adaptací.

Škrabadlo ochrání váš nábytek

Jak mnozí majitelé koček nepochybně vědí, kočky milují škrábání, a své drápky si prostě budou brousit, a je jim jedno, jestli to bude o váš nový gauč nebo skříň. Kočky si totiž vždycky najdou něco, o co si své drápky obrousí. Nesmíte se na ně za to ale zlobit, je to jejich přirozenost. Namísto toho jim musíte dát možnost, aby se vrhly na škrabadlo. 

Pro zdraví vaší kočky

Kočky si musí brousit drápky nejenom proto, že je to jejich přirozenost, ale také proto, že je to dobré pro jejich zdraví. Je to jejich způsob, jak si snížit hladinu stresu. I proto je důležité mít doma škrabadlo, protože spokojená kočka se vám ráda odvděčí spokojeným vrněním na vašem klíně.

Aby se kočky nenudily

Pokud máte více koček, budou mít tendenci svolávat se na škrábání, jako společný zájem. To může vést k tomu, že se škrabadlo stane místem setkání nebo místem, kde se vaše kočky budou scházet ke hře a interakci. Je to tedy skvělý prostředek, jak se pokusit skamarádit znesvářené kočky.

Ochraňte nejenom svůj nábytek, ale také zdraví svých koček. Škrabadlo je skvělá volba. 

 

comments powered by Disqus