Škrabadlo pro kočku si můžete i sami vyrobit

Pokud máte doma kočku nebo více koček, pak je vhodné mít doma minimálně jedno škrabadlo. Jestliže však bydlíte ve větším domě či domě na patro, pak se bude hodit škrabacích prvků i více. To v případě, že nechcete mít poškrábaný nábytek, stěny či dveře. Kočky mají škrabání jako svou přirozenost, tudíž se na ně nelze zlobit. Nemusí jít vždy o vysoké totemy a kočičí prolézačky a domečky. Mnohdy stačí i škrabací podložka, koberec nebo jiná maličkost.

chovatelské potřeby, kočky, škrabadlo pro kočky, výroba škrabadla pro kočku 
Zdroj obrázku: {Svetlana Rey} / Shutterstock.com

Jedno koupit, další vyrobit

Jedno škrabadlo pro kočky můžete i koupit a další si vyrobit. To záleží na počtu vašich koček, velikosti domácnosti (pardon, teritoria). Kočky si totiž škrábáním nejen obrušují drápky, ale označují tak i své teritorium.

Jak vyrobit kočce škrabadlo 

Předně se rozhodněte, zda bude chtít pouze škrabací tyč nebo třeba škrabací krabici, případně hrací kočičí domeček se škrabacími místy. Tak či onak budete potřebovat kobercový zbytek a sisalový provázek na omotání. Způsobů, jak vyrobit škrabadlo pro kočky, existuje spousty. Podle toho pak budete dále potřebovat i desky, karton, lepidlo (tavná pistole), lepicí pásku, hřebíky, vrtačku a další potřeby.

Pokud nepatříte k těm, co doma vlastní kutilskou výbavu, bude stačit kartonová krabice, tavná pistole, kobercový zbytek nebo jiná pevná látka na obalení kartonu, silnější jutový provázek a lepicí páska.

Můžete například „očalounit“ kobercem kartonovou krabici z horní a dolní části a boční strany hustě omotat provázkem, nebo si ještě víc vyhrát a do krabice vyřezat otvory, které budou sloužit k prolézání. Také můžete spojit k sobě a na sebe několik takových krabic a vytvořit kočce prolézačku. 

Renovace starého škrabadla

Snadnější způsob pak může být nevyhazovat staré škrabadlo a pouze jej nově očalounit, poopravovat, pokud se někde viklá a totemy omotat novým provázkem. I v tomto případě si můžete dál vyhrát a přidělat kočičce k původnímu škrabadlu nové hračky – různé provázky, košík pro odpočinek, žebřík apod. Pokud máte tedy doma starší a opotřebované škrabadlo, použijte jej jako základ k výrobě nového. Případně použijte pouze některé části.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Cestování s malým psem – cestovní tašku nebo přepravní box?

Plánujete dovolenou nebo víkend u přátel, a protože bez svého chlupáče neuděláte ani krok, budete ho brát sebou?...
více…

Na túru se psem – co vše vzít sebou?

Túra se psem je zábava, jak pro nás, tak pro samotné chlupáče. Je to zase jiný druh pohybu, čerstvý vzduch, příroda....
více…

Jak odnaučit spát psa ve vaší posteli

Jsou majitelé, kterým nevadí, když jim pes leze do postele. Naopak to ještě vítají. Dnes nebudeme rozhodně probírat,...
více…

Jak odnaučit psa štěkat za vaší nepřítomnosti

Není nic příjemného, když v sousedství bydlí nezodpovědný majitel a jeho pejsek celé dny štěká a štěká....
více…

Jak zabavit psa, aby se nenudil

Kdo si hraje, nezlobí! Neplatí to jen v lidské říši, ale také u zvířátek. Pokud jste se rozhodli pořídit si domů...
více…

Podle čeho vybrat kočce granule

Přinesli jste si domů kočku, případně ji dostali a nevíte, jaké granule jí pořídit? Neřekneme vám konkrétní...
více…