Slavný Citroën Type H se vrátí, jako konverze Jumperu

Za tímto projektem nestojí samotná automobilka. Je dílem designéra Davida Obendorfera. Na bázi nového Jumperu vznikne 17 exemplářů.

Slavnou dodávku Type H z vlnitého plechu představil Citroën na pařížském autosalonu v roce 1947. Tento rok tak bude kultovní "úžitkáč" oslavovat rovnou sedmdesátku. K jubileu chystá automobilka několik akcí, vždyť tento nezaměnitelný francouzský pracant scházel z linek až do roku 1981 a vzniklo z něj více než 470 000 exemplářů. Jenže spát nedal ani designérovi Davidu Obendorferovi. Vytvořil přestavbový kit pro nový Jumper, který změní moderní dodávku, představenou jen loni, k nepoznání. Přesně ve stylu Type H.

Slavný Citroën Type H se vrátí, jako konverze Jumperu

 

Přestavbový kit obsahuje několik exteriérových panelů. Ty změní dodávku k nepoznání. 

Nejde tedy jen o ilustrace, ale o reálný projekt, do kterého se pustil i Fabrizio Caselani, majitel italské společnosti FC Automobili. Právě ta se postará o výrobu. Pochopitelně, ruční. Jumper dostane typický "nos" s velkým znakem, kulaté světla i náznak původního vlnitého plechu. V plánu je nejen samotná skříňová verze, ale i obytná verze, mikrobus, odtahovka či pojízdný bufet. Ostatně i originál existoval v nesčetných verzích. Cenu přestavby zatím neznáme. Nebude jistě malá, neboť všechny konverze proběhnou ručně a vznikne jen sedmnáct exemplářů.

 

 

comments powered by Disqus