Svatba vašeho dítě nejsou jen povinnosti, dá se prožít i v klidu

Vaše dítě vám oznámilo, že bude chystat svatbu? Co vás napadne? Dělejte si malou svatbu a v klidu. A děti s tím souhlasí, ale v průběhu příprav se začnou nabalovat příbuzní a známí a vidina klidné svatby je v troskách. Co dělat? Hlavně nepanikařte a do všeho se dětem nepleťte. Jsou to sice vaše děti, ale bude to jejich svatba a jejich život. Stále za ně nemůžete všechno dělat a plánovat. Uvidíte, dobře to dopadne i v jejich režii.

děti, svatba, přípravy na svatbu, vztahy, rodina

1. Nemarnětete iniciativu mladých

Mnoho rodičů, a zejména matek, dělá během svatby chybu v tom, že si chtějí vzít všechny starosti na vlastní ramena. Do všeho se zapojují, ve všem se snaží rozhodovat a když se něčeho chytí budoucí novomanželé, tak je hned odstrkují nebo dokonce nesmyslně kritizují. Pak si zbytečně stěžují, že jsou zcela bez sil a svatbu si neužijí. Takže hlavním pravidlem v tomto případě je, aby se rodiče zdrželi snahy a nechali část povinností i na dětech.

2. Je to jejich svatba, vy si užívejte

Respektujte také jejich rozhodnutí, pokud se rozhodnou nechat část nebo všechno organizování na odbornících. Vy jste si už své užili během vaší svatby a nyní jen odpočívejte a berte pozitiva toho, co se kolem vás děje. Takové firmy mohou jen usnadnit mnoho starostí, takže to nechte na jejich rozhodnutí. Nechte si také od nich poradit, přece jen se dá již mnoho věcí usnadnit.

3. Pozor na investice do zbytečností

Finance jsou tím problémem, kvůli kterému vzniká hodně hádek. V tomto případě však vše závisí na tom, kdo svatbu platí. Můžete se případně dohodnout na tom, že vy zaplatíte ty základní poplatky a co budou chtít mladí navíc jako malé potěšení, to si už budou financovat oni. Je třeba dát totiž pozor na to, aby se neutratilo mnoho peněz na zbytečnosti a mladým pak budou chybět peníze na začátek společného života.

4. Jsou zamilovaní, nezapomínejte na to

Při prosazování vlastních názorů ohledně svatby pamatujte na jednu důležitou věc. Teď už nebudete mít hlavní slovo vy. I když by byl ten váš názor rozumnější, stále budou na celou situaci hledět zamilovaným pohledem. Čili preferovat budou rozhodnutí své polovičky, protože to je pro ně to prvořadé. Namísto hádek raději ustupte a vzpomeňte si na vlastní mládí, že jste také nebyli jiní.

5. Věci řešte s odstupem času

Když i dojde k nějakým neshodám nesnažte se je vyostřit do krajnosti. Právě to vytváří největší napětí. Raději se dohodněte, že se každý zamyslí nad důvody té druhé strany a druhý den s chladnou hlavou přehodnotíte, koho názor je správný. Čas dokáže dělat zázraky a to, co se vám zdálo jako absurdnost, může po dobrém promyšlení situace vypadat jako skvělý nápad, který jste nechtěli tak prostě připustit.

6. S rodiči protějšku se na všem dohodněte předem

Předsvatební setkání s budoucími "tchánovci" nejsou důležitá jen kvůli seznamování rodin. Právě tehdy se musíte dohodnout i na praktických otázkách ohledně svatby. A to zejména ohledně financí, které dokáží udělat pořádné neshody. Předem se přesně dohodněte na tom, jak se bude svatba financovat, která strana je co ochotna připustit a nenechávejte to na poslední chvíli, když pod návalem jiných povinností budete tyto spory řešit podstatně emotivněji.

7. Jde o jednu událost, neničte si kvůli tomu všechno

Zapamatujte si i jeden důležitý vztah. Jde pouze o jeden den a jednu událost. Pokud dosud byl váš vzájemný vztah skvělý, nedovolte, aby vše pokazila svatba. I kdyby došlo k nějakým sporům a hádkám, sedněte si týden po svatbě a domluvte se, že se už nebudete k ničemu vracet. Stalo se to, mnoho věcí se řešilo tak kriticky i kvůli únavě a tlaku z povinností, tak to nebudete přenášet dál a kazit si rodinné vztahy.

8. Žádná svatba se neobejde bez problémů

Nikdy nic nemůže dopadnout úplně podle představ. Takže počítejte předem s tím, že nějaké problémy vzniknou a dejte si závazek, že nebudete z toho nikoho vinit. Buďte rádi, že vše dopadne dobře jako celek a nevypichujte malé zkažené detaily.

9. Vaše sny a jejich představy

Další věc, na kterou rodiče zapomínají. Je to svatba vašich dětí a i kdyby na ní chtěli mít trampolínu a oblečeni budou v teplákách, nechte to na nich. V tento den se mají cítit dobře právě oni, tak se nesnažte změnit to podle vašich nesplněných představ z mládí. Dobře víte, jaké to bylo, když se všechny vaše sny zmařily prosazováním vlastních názorů vašich rodičů. Tak nedělejte totéž vašim dětem a nechte je svobodně rozhodnout se, jak to má v tento den vypadat.

10. Těžký pocit odloučení

Pokud vaše dítě dosud bydlelo s vámi, budete muset překonat i pocit odloučení, který nastane po svatbě. I když si to neuvědomujete, podvědomě s tím bojujete i formou podrážděnosti, neoprávněného kritizování a vyvolávání konfliktů. Pokuste se zamyslet, zda si takto jen neléčíte bolavé duše a vstupte si do svědomí! Přece kvůli tomu nezkazíte svému dítěti jeden z nejkrásnějších dní jeho života...

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Otec je muž, který rozumí svým dětem

Otcovství je dar, který je třeba náležitě využít. Mužům pomáhá v boji s časem, vrací je zpět do mládí a...
více…

Spokojený život bez dětí? A proč ne!

Mít nebo nemít děti, to je pouze soukromá a intimní věc každého páru. Pokud se dva lidé rozhodou, že budou rodiče,...
více…

Jak nezešílet z malého dítě, které si chce za každou cenu prosadit své?

Výchova dětí, to nejsou jen příkazy a zákazy. Děti se musí vychovávat s láskou. Ale i přestože své děti...
více…

Jak nevychovávat děti, pokud chcete, aby byly v životě spokojené?

Jak vychovat dítě se zdravým sebevědomím, dítě které se nebude cítit ukřivděné nebo naopak nebude nebezpečně...
více…

Děti vychovávané mazlením, budou duševně vyvinutější než děti, na které se křičí

Objímáte často svoje děti a mazlíte se s nimi? Tak to svým dětem pomáháte ke správnému duševnímu vývoji. A...
více…

Televize malé děti rozvíjí, ale může jim i škodit!

Televizní programy vychovávají naše děti za nás. Ale jak? Je to ta správná výchova? A je v pořádku, že často i...
více…

Co si přejí děti, jejichž rodiče se rozvedli?

Pro většinu dětí je rozvod hodně špatným obdobím a velkou neznámou. Ale rodiče mohou zvládnout tento náročný čas...
více…

Každé období v životě ženy je náročné, ale které je to nejnáročnější?

Být ženou není žádná legrace. Ženy musí být multifunkční a stíhat mnoho věcí najednou. V jejich životě...
více…

Kolik dětí, tolik způsobů péče jejich rodičů

Mít děti je je přání téměř každé rodiny. S jejich příchodem se vše změní od základů. Ale jinak je tomu, když...
více…

Svatba v zahraničí je nezapomenutelný zážitek

Svatební turistika, tedy cesta za svatebním obřadem není zcela běžnou svatbou. Ale také ne již úplně ojedinělou....
více…