Těhotenství ženám sluší, ale ne ve vytahaném svetru!

Ženám těhotenství sluší. O tom není pochyb! Jen je škoda, že některé ženy o sebe přestanou v těhotenství pečovat. Většinou to bývá u žen, které již neprožívají své první těhotenství, takže se starají o domácnost, malé dítě nebo děti a na sebe často zapomínají. Ale to je škoda, protože s pocity následně přichází i ztráta sebevědomí, a tím může dojít i k tomu, že se ztrátou přitažlivosti dojde i k psychické nepohodě.

ženy, těhotenství, krásná žena, oblečení pro těhotné ženy

Žádné vytahané svetry!

Nejedna těhulka se snaží své rostoucí bříško skrýt pod volná trička a vytahané svetry. Možná se v takových věcech cítíte pohodlně a příjemně, ale ruku na srdce - myslíte si, že vám přidají na kráse? I když zastáváte názor, že v těhotenství jsou důležité jiné věci než krása, přece jen není nic špatného na tom, cítit se pěkná a přitažlivá. Pokud si totiž připadáte krásná, přispívá to i k vaší lepší náladě - a to je dobré i pro miminko. Proto, pokud se dostanete do stádia, kdy je vám už vaše klasické oblečení těsné, zkuste se poohlédnout po těhotenském oblečení. Budoucí maminky mají dnes na výběr opravdu množství modelů od spodního prádla až po kabáty a bundy. Samozřejmě, nemusíte vyměnit celý svůj šatník za těhotenské věci, to by ani nebylo rozumné na těch pár měsíců, ale určitě se vyplatí investovat alespoň do pár kalhot či sukní a nějakých těch halenek, topů či svetříků. Uvidíte, že se v takovém oblečení budete cítit příjemně a budete se sama sobě líbit. Dejte vyniknout svému bříšku, nestyďte se za své změněné tělo. Pokud se budete vnímat jako krásná budoucí maminka, budou vás tak vnímat i ostatní.

Make-up a vlasy

Ani v těhotenství se nemusíte vzdávat make-upu, pokud jste na něj zvyklá. Možná se bojíte různých chemikálií a jejich vlivu na miminko, ale ve většině případů jsou běžné kosmetické produkty bezpečné i v těhotenství. Pokud si nejste jistá, poraďte se o vhodnosti konkrétních kosmetických výrobků s vaším lékařem. Nezapomínejte ani na své vlasy. Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy a v těhotenství se u většiny žen vlivem hormonů kvalita vlasů ještě zvýší. Vlasy bývají krásné, hebké a lesklé. Noste účes, který vám sluší, nebo zajděte do kadeřnictví a nechte si poradit od zkušené kadeřnice. Ohledně barvení vlasů v těhotenství kolují různé názory. Dnešní barvy by sice měly být absolutně bezpečné pro miminko, ale na 100% vám to nezaručí nikdo. Většina lékařů doporučuje vyhnout se barvení alespoň v prvním trimestru těhotenství, což je nejrizikovější období a později používat jen šetrné barvy. Pokud byste si chtěla vlasy nabarvit doma, pak nezapomeňte zajistit dostatečné větrání a nenechávejte si barvu na vlasech déle než třeba.

Pečujte o své tělo

Nezapomínejte ani na péči o své tělo v těhotenství. Pořiďte si kvalitní kosmetické přípravky nebo alespoň vhodný přírodní olej na natírání pokožky. Pravidelným natíráním můžete mimo jiné předejít nepříjemnému popraskání pokožky a vzniku strií, které jsou postrachem nejedné "těhulky". Udělejte si tedy z jemného masírování a vtírání vhodného olejíčku nebo tělového mléka či krému příjemný rituál. Vaše pokožka si to jistě zaslouží a díky tomu se stane pružnější a hebčí.

Strava a pitný režim

O významu zdravého stravování v těhotenství se toho napsalo už hodně. Vaše strava mimo jiné ovlivňuje i to, kolik v těhotenství přiberete a jak se budete cítit, protože jídlo ovlivňuje i naši náladu. Jezte proto pestrou a vyváženou stravu a zapomeňte na to, že v těhotenství je třeba jíst za dva - nezáleží totiž ani tak na kvantitě, jak na kvalitě vašeho jídelníčku. Ptáte se, co má pitný režim společného s krásou? Pitím dostatečného množství tekutin pomáháte svému organismu zbavovat se odpadních látek, což přispívá i k lepšímu vzhledu pokožky a celkově správnému fungování organismu.

Pohyb

Pohyb vám také může pomoci cítit se v těhotenství krásnou. Kromě toho, že je pohyb dobrou prevencí přílišného přibírání, pravidelným cvičením si také zlepšujete náladu. A když jsme dobře naladěné, působíme krásnější! Proto se vyplatí zařadit pohyb do svého těhotenského režimu.

Pozitivní myšlení

Naše myšlení má velký vliv na to, jak se cítíme. Pokud si budete neustále říkat, že s tím velkým bříškem vypadáte jako neforemná velryba, na dobré náladě vám to nepřidá a navenek bude vyzařovat vaše nespokojenost. Ale pokud se naopak, budete vnímat jako krásná budoucí maminka a budete mít dobrý pocit ze svého "těhotného já", pak budete i navenek působit jako krásná a přitažlivá žena. A závěr nezapomeňte, že ke kráse neodmyslitelně patří i úsměv. Je to jednoduchý a levný zkrášlovací prostředek se zaručeným účinkem, proto jím nešetřete!

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Obaly s obsahem bisfenolu brání dokonce i umělému oplodnění!

Dříve si ženy s otěhotněním nedělaly starosti. Tedy spíše dělaly, ale více s nechtěným otěhotněním, než s...
více…

Jak udržovat vlasy po porodu a nezanedbávat dítě ani sebe?

Proč mnohé maminky po porodu nemají čas a péči o svůj zevnějšek odsouvají na poslední místo? Ženy, které mají...
více…

Proč přestat kouřit a jak je to s plánováním těhotenství u žen kuřaček?

Cigarety neustále zdražují a přibývá i kuřáků, kteří chtějí s tímto, životu nebezpečným zlozvykem skoncovat....
více…

Mladší bez plastické operace a botoxu?

Plastické operace, liftingy a botoxové injekce dokáží ženy pěkně omladit. Ale ne všechny ženy na to mají čas,...
více…

Jak správně nanést růž na tváře?

Růž na tváři dodává ženám určitou jiskru. A nejen to, při správném použití umí obličej nejen rozjasnit, ale i...
více…

Nebezpečné tetování černou hennou, které si vozíme ze zahraniční dovolené

Líbí se vám tetování, ale nemáte na něj dost odvahy nebo peněz? Zkuste tetování hennou. Ale pozor, i toto tetování...
více…

Nehty oživí tmavé laky, nebojte se ani hodně temných barev

Ohoďte francouzskou manikúru a nalakujte si nehty tmavými barvami. Uvidíte, jak temně modrý nebo černý lak vám bude...
více…

Nehody při líčení snadno napraví triky profesionálních vizážistů

Kalamity nejsou jen přírodní jevy. Kalamita vás může potkat i při tak banální činnosti, jako je líčení obličeje....
více…

Akné v době těhotenství a možnosti jeho léčby

Akné již dávno není jen problém mladých, tedy pubertálního věku. Může se vyskytnout kdykoliv. Své o tom vědí i...
více…

Hubnutí po porodu má svá pravidla

Všechny ženy během těhotenství přiberou. Jen ne všem nabytá kila zůstanou. Ale co s nimi, když je máme a nefunguje...
více…