Volkswagen představil koncept elektrického mikrobusu I.D. Buzz, který nepotřebuje řidiče

Na autosalonu v Detroitu ukázal Volkswagen nový mikrobus s názvem I.D. Buzz. Navazuje na elektrický koncept I.D. hatchback představený před několika měsíci na akci Paris Motor Show. Je založen na stejné platformě MEB, ledaže rozšířené na MEB-XL, která poskytuje dostatek místa až pro 8 cestujících a dva zavazadlové prostory.

Buzz má kompletně elektrický pohon, který tvoří dva elektrické motory, jeden v přední a druhý v zadní části. Pod kapotou se skrývá 369 koní. Koncept má dojezd okolo 430 kilometrů a z 0 na 100 km / h zrychlí za 5 sekund, čímž překoná i mnoho sportovních automobilů. Jeho 111 kWh baterii lze dobít na 80% za 30 minut za použití kombinovaného nabíjecího systému (Combined Charging System - CCS) nebo přes indukční nabíjecí rozhraní.


koncept elektrického mikrobusu I.D. Buz
 

I.D. Buzz je první plně autonomní koncept mikrobusu. Mírný tlak na logo výrobce na volantu umožní zapnout autonomní režim I.D. Pilot, který detekuje další vozidla a překážky na silnici pomocí laserových, ultrazvukových a radarových senzorů a soustavy kamer, rozmístěných na bocích a přední části vozidla. Mikrobus I.D. Buzz by se měl začít vyrábět v roce 2025.

 

 

comments powered by Disqus