Vybíráme zimní pneu: chcete TOP kvalitu i rozumnou cenu? Pořiďte Michelin nebo Barum!

Vybíráte pneumatiky na zimu a přemýšlíte, jaké by měly být? Odpověď je vcelku snadná – musí být kvalitní. A jak vyplývá ze zkušeností mnoha motoristů i výsledků testů, potřebné parametry a vlastnosti najdete výhradně u osvědčených výrobců. Pokud navíc uvítáte i perfektní poměr cena/kvalita, doporučujeme vám značku Michelin nebo Barum.

Vybíráme zimní pneu: chcete TOP kvalitu i rozumnou cenu? Pořiďte Michelin nebo Barum!

Proč koupit značkové zimní pneumatiky?

Značkovému obutí se to „no name“ nebo čínské nevyrovná. Propadá v testování a někdy mu odborníci dokonce dávají i přívlastky jako „nebezpečné“ či „nepoužitelné“. Proto je vždy lepší volbou připlatit si a sáhnout po pneu, u kterých budete mít jistotu, že si v autě poradíte i na zledovatělé, mokré či zasněžené silnici.

Michelin a Barum dlouhodobě patří mezi špičku

Už v úvodu článku jsme prozradili, jaké značky pro nás představují jasnou volbu. Obě mají dlouhou tradici a jejich výrobky vynikají prvotřídními materiály i zpracováním.

Kořeny Barum sahají až do roku 1932. V současnosti patří pod německý koncern Continental AG. Má tak k dispozici výborné technické i kapitálové zázemí, což se promítá i do kvality pneumatik. Málokteré značky se mohou chlubit tak výhodným poměrem cena/kvalita.

Michelin je gumárenský gigant z Francie, který byl nejednou dodavatelem pro závody Formule 1. Do roku 2005 byl také největším výrobcem pneu na světě. Obutí této značky je mnohými považováno za jedno z nejlepších.

Tipy na super dezény do zimních podmínek

Inspirujte se našimi tipy na vynikající pneu těchto značek a usnadněte si rozhodování před nákupem. Přehled jsme vytvořili na základě našich zkušeností, uživatelských recenzí i závěrů z testování.

Vybíráme zimní pneu - Michelin ALPIN 5

Michelin ALPIN 5

Jsou vyrobeny z revoluční směsi pryže s vyšším obsahem siliky a mají speciální dezén. Kombinace takových vlastností zajišťuje perfektní jízdní vlastnosti na suché i mokré silnici, zvýšenou odolnost vůči aquaplaningu i ideální odezvu na sněhu a ledu. V Michelinu při vývoji vycházeli z faktu, že podle výzkumů dochází k největšímu množství nehod v zimě za sucha a mokra.

Michelin ALPIN A4

Kvalita záběru, krátká brzdná dráha a kilometrový výkon – v těchto disciplínách neměly při testování téměř žádnou konkurenci. Hodí se do města i náročných zimních podmínek.

Vybíráme zimní pneu - Barum Polaris

Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů

Kdybyste se českých řidičů zeptali na jejich nejoblíbenější pneu, určitě byste se mnohokrát dozvěděli, že „barumky polarisky trojky“. I když mají velice příznivou cenu, nemusíte se u nich obávat nižší kvality. Právě naopak, mají perfektní přilnavost, která je důsledkem jedinečného rozložení tuhosti v blocích dezénu s různě hlubokými a nakloněnými lamelami. Oceníte je na sněhu, mokré silnici i v břečkách.

 
 

comments powered by Disqus