Jaké jsou účinky masáží?

Masáže jsou tu s námi již od nepaměti. Jelikož jsou hojně využívány i v dnešních dobách znamená to, že jsou skutečně účinné. Na masáže chodí hlavně lidé se sedavým zaměstnáním, kteří prosedí dlouhé hodiny v práci ve stejné poloze.

Dlouhou nečinností se jejich svaly začnou stahovat, tuhnout a začínají se tam tvořit myogelózy. Jsou to zatvrdliny na svalu, které způsobují různé bolesti, jako například bolesti hlavy, bolesti krku a šíje s následným vystřelováním do rukou. Masáže úspěšně odstraňují většinu těchto příznaků. Většina našich klientů ale má problém vybrat si tu správnou masáž, protože každá je dobrá na něco jiného a pro laika může být vhodný výběr skutečně těžký. Proto je před procedurou poučíme o účincích masáže, kterou si vybrali. Je jich skutečně velké množství. Pro tento článek jsem si vybral 3 základní masáže. Rád bych vám ukázal rozdíl mezi nimi, abyste si v budoucnu uměli správně vybrat.

Klasická masáž

Je nejčastěji využívaná masáž v salonech a je často nazývána také relaxační, což je ale nesprávný a neoficiální název. Náš salón se specializuje právě na tuto masáž, protože skutečně blahodárně působí na celý lidský organismus. V první řadě uvolňuje ztuhlé svalstvo, prokrvuje svaly a podkoží, tím pádem je celý organismus více vyživen. Máme klienty, kteří měli obrovské bolesti šíjového svalstva a po pravidelných návštěvách u nás se jim bolest několikanásobně zmírnila. Tato masáž je v neposlední řadě i velmi příjemná. Při správné kombinaci tlaku, hudby a dobré atmosféry masážního salónu má skutečně vynikající výsledky a klienti si ji také velmi pochvalují. Je určena pro každou věkovou skupinu.

Reflexní masáž

Nejznámější mezi veřejností je reflexní masáž chodidel. Tuto masáž můžeme nazvat i diagnostickou, protože masér stimuluje body na chodidle patřící jednotlivým orgánům. Místa, která více bolí, jsou většinou problematická. Tato masáž se prezentuje ve světě jako léčebná, ale s tím musím nesouhlasit. Touto masáží se nedají léčit problémy vnitřních orgánů, ale dají se diagnostikovat.

Pokud se člověk necítí dobře a ani lékaři nevědí co mu je, tak se reflexní masáží chodidel dá zjistit kde je problém, ale přes chodidlo se ho léčit určitě nedá. Reflexní masáž má ještě více sestav a po chodidlech se často využívají záda. Funguje to v podstatě na stejném principu. Na zádech probíhají dráhy, které patří jednotlivým orgánům. Zde ale masáž má více léčebný účinek než diagnostický. Může být bolestivá, ale to je individuální, protože někomu je příjemnější než klasická masáž.

Medová masáž

Její název sice zní sladce, ale je to relativně bolestivá masáž. Na záda se nanese vrstva medu a pumpovacími hmaty se vmasíruje do pokožky a podkoží. Med má skvělou vlastnost vázat na sebe nečistoty a toxiny. Asi po 10 minutách masírování se z pokožky začnou vylučovat toxiny a nečistoty a tak med začíná houstnout. Je možné, že se bloky s toxiny začnou uvolňovat až po 2. -3. masáži, a proto se doporučuje tuto masáž opakovat alespoň 1 měsíčně 1x týdně po sobě. Po masáži třeba pít velké množství tekutin, aby se uvolněné nečistoty, které se nevymasírovaly medem, dostaly ven močí a nezůstávaly v těle. Masáž trvá zhruba 30min., Ale stává se, že klient nevydrží celou masáž a tak končí dříve. Po masáži následuje klid na lůžku.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Proč nám chybí vitaminy? Mohou za to léky, stres a kouření!

Vitaminy jsou důležité katalyzátory biochemických reakcí v těle. Podílejí se na metabolismu bílkovin, tuků a...
více…

Cviky na posílení Achillovy šlachy a jako prevence úrazu

Achillova šlacha je velmi namáhaná část našeho těla. Spojuje lýtkové svaly s chodidlovým svalem a patní...
více…

Zázvorové bonbóny dokáží posílit imunitu a zahnat stres

Zázvor je úžasný spojenec pro boj s nachlazením a chřipkou. Ale nemusíte čekat, až na první příznaky. Zázvor si...
více…

Přírodní kosmetika dokáže obnovit i hodně unavenou pleť

Naše pokožka má s námi až neuvěřitelnou trpělivost. Co my pokazíme, sama se snaží napravit. Ale její...
více…

Mandarinky - ozdoba stolu, vůně do bytu a účinná prevence chorob

Mandarinky dříve byly symbolem blížících se vánočních svátků. Dnes se dají koupit po celý rok, ale v létě a na...
více…

Kuří oko je třeba odborně odstranit a následně zrevidovat stav obuvi

Kuří oko je lidový název pro zhrublou a ztluštělou kůži v oblasti nohou, nejčastěji na palcích, patách nebo na...
více…

Probiotika mohou způsobovat poruchy soustředění

Syntetické léky mají své léčivé, ale i vedlejší, a to někdy hodně negativní, účinky. Některé z nich by měla...
více…

Podzimní jídelní a nápojový lístek

Podzim, to není jen změna oblečení, ale i zásadní změna jídelníčku. S ubývající venkovní teplotou je třeba do...
více…

Reflexní masáž chodidel - šetrná a bezpečná metoda, která vyřeší mnoho zdravotních problémů

Reflexní masáž chodidel je pro něho velice příjemná procedura, jiní ji odmítají s tím, že jsou na chodidlech...
více…

Teplé koupele nohou ochrání před podzimním nachlazením

I když to tak venku zatím moc nevypadá, je podzim. A podzim s sebou přináší i sychravé počasí a nízké venkovní...
více…