Jaké jsou účinky masáží?

Masáže jsou tu s námi již od nepaměti. Jelikož jsou hojně využívány i v dnešních dobách znamená to, že jsou skutečně účinné. Na masáže chodí hlavně lidé se sedavým zaměstnáním, kteří prosedí dlouhé hodiny v práci ve stejné poloze.

Dlouhou nečinností se jejich svaly začnou stahovat, tuhnout a začínají se tam tvořit myogelózy. Jsou to zatvrdliny na svalu, které způsobují různé bolesti, jako například bolesti hlavy, bolesti krku a šíje s následným vystřelováním do rukou. Masáže úspěšně odstraňují většinu těchto příznaků. Většina našich klientů ale má problém vybrat si tu správnou masáž, protože každá je dobrá na něco jiného a pro laika může být vhodný výběr skutečně těžký. Proto je před procedurou poučíme o účincích masáže, kterou si vybrali. Je jich skutečně velké množství. Pro tento článek jsem si vybral 3 základní masáže. Rád bych vám ukázal rozdíl mezi nimi, abyste si v budoucnu uměli správně vybrat.

Klasická masáž

Je nejčastěji využívaná masáž v salonech a je často nazývána také relaxační, což je ale nesprávný a neoficiální název. Náš salón se specializuje právě na tuto masáž, protože skutečně blahodárně působí na celý lidský organismus. V první řadě uvolňuje ztuhlé svalstvo, prokrvuje svaly a podkoží, tím pádem je celý organismus více vyživen. Máme klienty, kteří měli obrovské bolesti šíjového svalstva a po pravidelných návštěvách u nás se jim bolest několikanásobně zmírnila. Tato masáž je v neposlední řadě i velmi příjemná. Při správné kombinaci tlaku, hudby a dobré atmosféry masážního salónu má skutečně vynikající výsledky a klienti si ji také velmi pochvalují. Je určena pro každou věkovou skupinu.

Reflexní masáž

Nejznámější mezi veřejností je reflexní masáž chodidel. Tuto masáž můžeme nazvat i diagnostickou, protože masér stimuluje body na chodidle patřící jednotlivým orgánům. Místa, která více bolí, jsou většinou problematická. Tato masáž se prezentuje ve světě jako léčebná, ale s tím musím nesouhlasit. Touto masáží se nedají léčit problémy vnitřních orgánů, ale dají se diagnostikovat.

Pokud se člověk necítí dobře a ani lékaři nevědí co mu je, tak se reflexní masáží chodidel dá zjistit kde je problém, ale přes chodidlo se ho léčit určitě nedá. Reflexní masáž má ještě více sestav a po chodidlech se často využívají záda. Funguje to v podstatě na stejném principu. Na zádech probíhají dráhy, které patří jednotlivým orgánům. Zde ale masáž má více léčebný účinek než diagnostický. Může být bolestivá, ale to je individuální, protože někomu je příjemnější než klasická masáž.

Medová masáž

Její název sice zní sladce, ale je to relativně bolestivá masáž. Na záda se nanese vrstva medu a pumpovacími hmaty se vmasíruje do pokožky a podkoží. Med má skvělou vlastnost vázat na sebe nečistoty a toxiny. Asi po 10 minutách masírování se z pokožky začnou vylučovat toxiny a nečistoty a tak med začíná houstnout. Je možné, že se bloky s toxiny začnou uvolňovat až po 2. -3. masáži, a proto se doporučuje tuto masáž opakovat alespoň 1 měsíčně 1x týdně po sobě. Po masáži třeba pít velké množství tekutin, aby se uvolněné nečistoty, které se nevymasírovaly medem, dostaly ven močí a nezůstávaly v těle. Masáž trvá zhruba 30min., Ale stává se, že klient nevydrží celou masáž a tak končí dříve. Po masáži následuje klid na lůžku.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Kde koupit kvalitní spodní prádlo?

Spodní prádlo je typ oblečení, který nepatří mezi ty nejčastěji kupované. Nicméně, pokud si už spodní prádlo...
více…

Užitečné tipy na kancelářské židle

Základem úspěchu pro práci v kanceláři je kvalitní a pohodlná kancelářská židle. Pokud trávíte v práci...
více…

Jak renovovat dřevené krovy na starých chalupách?

Krovy chalup bývají poškozeny především v důsledku dlouhodobého zatékání přes krytinu, které způsobuje rozvoj...
více…

Tubusy, které přinášejí denní světlo

Pohled z okna má z psychologického hlediska velký význam a přispívá k dobré psychické pohodě. Ne vždy však lze...
více…

Schody v bytě - bezpečnost, zábradlí a přístup

Při výběru bytu, ať už hotového nebo jen na papíře, si všímejte jeho dispozice, variability jednotlivých...
více…

Ve zdravém domě zdravý vzduch

Jsou různé způsoby, jak lze přispět k hygienicky vhodnému mikroklimatu v domě. Z tohoto pohledu je významná samotná...
více…

Zhubněte dvě kila bez pocitu hladu a navždy

Shodit pár kil, to je pro někoho nadlidský úkol a jiní shazují desítky a znovu je rychle nabírají. Jak zabránit...
více…

Deprese se netýká jen dospělých, všímejte si svých dětí!

Nemocné dítě, to nemusí být je běžná viróza nebo infekční dětské nemoci. Dítě může mít nemocnou i duši....
více…

Jak správně sedět a pracovat, aby nás nebolela záda?

Téměř každá stereotypní práce si vybírá daň na nejvíce namáhaných a upřednostňovaných částech těla. A ne...
více…

Jak přestat kouřit a už znovu nezačít?

Se začátkem roku přichází, pro kuřáky nepopulární, zdražování cigaret. A s ním ruku v ruce i odhodlání, s...
více…