Kila dolů - jak na to?

Téměř každý z nás zřejmě vyzkoušel nějakou tu dietu. Někteří úspěšně, jiní méně. Na kila navíc má vliv zejména strava, její množství a její složení. Ale i toxiny mají vliv na naši hmotnost.

Existují dva problémy s váhou: rychle kila přibývají a pomalu ubývají.

Především přijímáme více než spálíme, kromě toho si různými dietami dokážeme tak rozházet metabolismus, že tělo ukládá již vše na horší časy, protože neví, kdy vás to zase chytne. Je velmi těžké vystoupit z tohoto kolotoče a chce to mnoho trpělivosti. Někdy ani nesníme tak mnoho, jako sníme hodně špatného. Mnohé z potravin, které konzumujeme, obsahuje toxiny podporující nárůst hmotnosti u zvířat, a tudíž je pravděpodobné, že i u lidí. Mnohé tyto toxiny se nacházejí v pesticidech, které se aplikují na potraviny, které pak konzumujeme.

Důležitým krokem je odstranění toxinů z těla.

Inhibitory spalování tuků

Nejsou to jen hlavní toxiny, které způsobují nárůst hmotnosti. Relativně neškodné toxiny, jako kofein nebo alkohol také hrají svou roli, zejména alkohol, který je vysoce kalorický. Tyto toxiny ničí důležité živiny, které potřebujeme na spalování tuků. Je dokázáno, že čím více vápníku je v jídelníčku, tím více tuků se spálí. Důvodem je, že vápník přetváří buňky z tukových zásob do spalovačů tuků. Kofein však způsobuje vylučování vápníku. S každým šálkem kávy ztrácíme cca 6 mg vápníku.
Volné radikály, které se tvoří, když toxiny vstupují do těla, nebo když je zpracovávají, mohou také likvidovat zásadně důležité živiny způsobující spalování tuků. 56% žen má nedostatek vitaminu C - jednoho z hlavních likvidátorů volných radikálů a když si tento přísun zajistíte, zhubnete i bez diety. K nadváze se váže nedostatek dalšího antioxidantu - vitaminu E.

Při spalování je velmi důležitý hořčík, který je likvidován stresem. Stres však způsobuje ještě další problémy. Zvyšuje totiž hladinu hormonu kortizolu, který stimuluje chuť k jídlu a podporuje tvorbu tukových buněk v břišní oblasti, aby shromažďovaly tuk. Všimněte si, když jste ve stresu, jste z něčeho nešťastní nebo vás něco vytočí, většina z vás sáhne po jídle, většinou velmi chutném a kalorickém. Pokud chcete dát kila dolů, první zásadou by mělo být snížit energetický příjem.

Zadržování tekutin

Toxiny mohou narušovat vaši schopnost zhubnout i tím, že drží tekutinu v těle. Nezpracované toxiny, pokud s nimi nemohou játra nijak naložit, se uchovávají v tuku. S nimi se však v těle zadržuje velké množství vody, protože jediná možnost jak oslabit působení vyloučeni toxinů je jejich rozředění. Pokud máte v těle uloženo velké množství toxinů, pravděpodobně také zadržujete velké množství vody. V takovém případě vám žádný spalovač tuků nepomůže. Zadržování vody může také signalizovat nesnášenlivost na nějaké potraviny. Tělo ztrácí schopnost zpracovat je, zůstávají v organismu déle, než by měly, kvasí, naplňují organismus toxickými látkami.

Takže pokud chcete dát kila dolů, první zásadou by mělo být snížení energetického příjmu. Zároveň s tím je třeba zvýšit fyzickou aktivitu, nikdo nechce mít povislou kůži a měkké tělo. Navíc pokud chcete zhubnout pouze pomocí stravy, musel by být úbytek kalorií drastičtější. Pokud máte velký výdej energie, můžete si dovolit jí i víc přijmout, což je rozhodně příjemné.

Dalším krokem je odstranit toxiny z těla. Tedy omezit kofein a alkohol, nejlépe je samozřejmě jejich úplné vyloučení a omezení soli. Také si musíte zajistit dostatek potřebných látek, jako vápník, hořčík a vitamíny. Nejlepší je to přirozenou cestou, ale nemusíte se vyhýbat ani vitaminovým doplňkům, zejména v zimě, kdy je obsah vitaminů v ovoci a zelenině v obchodech sporný. No a samozřejmě pitný režim - voda, minerálky, čaje, ovocné a zeleninové šťávy.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Řapíkatý celer pomáhá při hubnutí, dně a vysokém krevním tlaku

Řapíkatý celer je u nás poměrně neznámá zelenina. Sice je to již poměrně dlouho, co se začal objevovat na pultech...
více…

Třídenní dieta, která odlehčí vašim játrům a zároveň i kilogramům

Dieta, to není jen drastické snižování důležitých živin za účelem hubnutí. Vhodná dieta dokáže pročistit a...
více…

Noční nájezdy na ledničku mají vliv nejen na váhu, ale roste i riziko vážných chorob

Noční nájezdy na ledničku, to není jen tuk na břiše a nevzhledná pneumatika kolem pasu. Noční jedení může dokonce...
více…

Hlad lze překonat, když víme jak mu odolat

Jistá verze hladu je, že hlad je jen přestrojená žízeň. Zní to paradoxně, ale něco pravdy na tom je. A víte, že...
více…

Proč nehubnou ženy, které cvičí a dietně se stravují?

V dnešní době mnoho žen cvičí, kontroluje si svou stravu a dává pozor na číslo na váze. Ale přestože si myslí,...
více…

Pohanka jako součást bezlepkové diety, redukčního, ale také zdravého stravování

Pohanka je jednou z potravin, které si postupně opět získávají své právem zasloužené místo v našich...
více…

Oblíbené jídlo může zlepšit náladu, ale nesmí potom následovat výčitky

Konzumace jídla, ze kterého máme požitek, nás může povzbudit a vyvolat pocit spokojenosti a odpočinku. Naopak,...
více…

Zapomeňte na drastické diety, posluchejte svoje tělo a budete štíhlí

V současnosti existuje mnoho typů diet, které slibují štíhlou linii a lepší životní styl. Při intuitivním...
více…

Mražený banán pomůže, když dostenete chuť na sladké

Snaha o zdravé stravování a snížení hmotnosti často ztroskotá na tom, že si chcete na něčem pochutnat mezi hlavními...
více…

Cukrovka vyžaduje správné stravování, které může mít vliv i na snížení dávek léků

Na velikosti porcí jídel záleží o to více, pokud trpíte cukrovkou 2. typu. Ovládat svůj příjem kalorií a sacharidů...
více…