Přivítejte jaro v plné kráse a zdraví!

Příroda se pomalu probouzí, první jarní paprsky nás stále častěji lákají přesazovat květiny, organizovat rodinné výlety. Vy se však stále cítíte jaksi unavení, bez energie, máte potíže soustředit se na práci či učení… čtěte dále a dozvíte se, jak přivítat jaro v plné kráse a zdraví.

Pravidelné stravování

O potřebě pravidelnosti můžeme hovořit i v případě konzumace jídla během dne. Dodržujte pravidlo 5-6porcí denně, přičemž 3 z nich jsou hlavní porce, hlavní jídla dne. Vyhýbejte se zejména alkoholu, kofeinu a sladkostem, hladina cukru by se zvýšila a tělo by reagovalo únavou. Jezte dostatečné množství ovoce a zeleniny, hlavně v syrové podobě. Pokud pociťujete hlad po vydatném obědě, nepodlehněte pokušení sníst něco sladkého, dejte si raději žvýkačku nebo bylinkový čaj s medem. Rovněž dodržujte pravidelný pitný režim!

 

Cvičte, sportujte, hýbejte se!

Jistě jste už stihli celý dům uklidit, vymýt, vyčistit. Nepochybně, jste při tom nějaké ty kilojouly zhubli, ale rozhodně to nestačí, na získání štíhlé postavy. Tělesná námaha má hned několik pozitivních vlastností, jednak je tělu přirozená, jednak se jí udržujete v dobré fyzické i psychické kondici. Navíc pravidelné sportování pomáhá zlepšit přísun kyslíku do mozku a ostatních částí lidského těla. Pokud se při cvičení i jemně zpotíte, je to jasný důkaz o správnosti cvičení a organismus se vám odvděčí potřebnou dávkou serotoninu, hormonu štěstí a řádnou dávkou energie.

 

Optimisme, neopouštěj mě!

Myslete pozitivně a nezatěžujte mysl nepodstatnými věcmi, které ji jen zatěžují. Vyřešte konflikty a nepříjemné situace bez křiku, s nadhledem a tolerancí. Těšte se z maličkostí, z vaší rodiny, dětí, z prvních výhonků jarních kvítků, které jste si nasadili do zahrádky. Nezapomeňte také odpočívat. Zastavte se na chvíli, zpomalte pracovní tempo a užívejte si první sluneční paprsky. Vyrazte s rodinou na výlet, dejte si rande s partnerem, vyjděte si do divadla či do kina, nezapomeňte relaxovat a rozmazlovat se například dobrou masáží či pobytem v sauně.

 

Vše pro krásu!

Ráno začněte teplou sprchou na zrelaxování a zakončete ji peelingem celého těla. Peeling zbaví pokožku odumřelých buněk a umožní jí opět volně dýchat. Po snídani se vydejte na ranní procházku, vnímejte krásy okolí, popřípadě můžete vyvenčit i vašeho psa. Odpoledne si dopřejte masku na pleť, kompletní manikúru i pedikúru a zkrašlovací proces završte bylinkovou lázní, nebo koupelí s přídavkem mořské soli či mořských řas. Zaručeně se budete cítit krásní a plni sil!

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Co si představit pod pojmem duševní wellness?

Wellness začal být populární v 20. a 21. století a jeho popularita stále stoupá. Znamená pro člověka rozhodně...
více…

Jaké jsou stupně celulitidy?

Celulitidu můžeme rozdělit do čtyř stupňů. Stupeň celulitidy lze snadno diagnostikovat pomocí tzv. pinch testu. 1....
více…

Masáž proti celulitidě

Udělejte si masáž postižených míst gelem proti celulitidě a následně je zabalte asi na 30 min do potra-vinářské...
více…

Co podporuje vznik celulitidy?

Celulitida postihuje především něžnější pohlaví. Její vznik je podmíněn vlivem několika faktorů, jako jsou...
více…

Co je celulitida?

Pomerančová kůže trápí okolo 90 procent žen. Celulitida nemá přímý vztah s nadváhou, je běžným procesem, který...
více…

Bylinky (nejen) pro krásu

Léčivé bylinky používaly nejen naše babičky, ale už i ženy ve starověkém Římě věděly, že díky nim mohou být...
více…

Dopřejte si masáž!

Masáž je již odedávna považována za vynikající prostředek relaxace, odstranění únavy a bolesti. Vybíráme si ji...
více…

Jak zhubnout s tlakovými zábaly?

Zábaly se už nemusíte jen zkrášlovat ale i zhubnout. Zmíněný efekt zaručují tlakové zábaly, které si našly své...
více…

Co dělat když se nehty stále štěpí?

Nechali jste si na svatbu či jinou příležitost udělat gelové nehty. A po jejich odrostení ty Vaše, jindy celkem pěkné...
více…

Jak na krásné nehty?

Ruce a nehty zvlášť by měly být vizitkou každé ženy. 1. Ruce si umyjte mýdlem a vodou. 2. Ostříhejte si nehty...
více…