Skryté síly v člověku (1. díl)

Vše, co existuje, má základní energie, které tyto formy existence - ať už je to člověk, zvíře, rostlina, kámen, planeta nebo univerzum - podporují a udržují. Vše hmotné (i člověk) se skládá z atomů, jejichž pohybem vzniká elektromagnetická energie.

 

 

Naše planeta Země, otáčejíc se kolem své osy, produkuje neobyčejně silnou energii, která vyzařuje ze středu planety směrem ven a je součástí všeho, co je na Zemi. Je vědecky dokázáno, že i z vesmíru dopadají na naši planetu obrovská kvanta energie, která ovlivňují všechny jevy a děje na naší planetě asi 7x více než energie zemská. Existují také silové dráhy elektromagnetické energie, které křižují Zemi a tam, kde se protínají, vzniká místo s velmi silnou energií.

 

Slova energie se netřeba bát. Otevřete vaše brány vnímání a nebojte se energii hledat, cítit, akceptovat a pracovat s ní. Jsou naší součástí, a čím rychleji je pochopíme a akceptujeme, tím rychleji můžeme duchovně růst, rozvíjet se, zbavovat se strachu a léčit se. Místa střetu těchto dvou sil - nebo energetických center - se nacházejí také v tělech zvířat a lidí. Každý máme 7 hlavních energetických center umístěných ve středové linii podél páteře, kterým říkáme "čakry".

 

Přijmout představu, že jsme energetické bytosti, může být dost těžké a matoucí, zvlášť když jste sami žádné vlastní energetické pole nezaznamenali. Většina z nás na to prostě není vybavena. Nikdo nás nenaučil, jak ho rozpoznat a porozumět mu. Naše kultura je zaměřena velmi materialisticky a uznává zejména to, co je hmotné. Žít však jako bytosti, které svou energii a duši nechávají ležet ladem, by nám však stačit nemělo.

 

Určitě každý z vás už někdy vlastní energii a intuici vnímal. Jen si vzpomeňte, kolikrát jste zareagovali určitým způsobem a přičítali jste to "šestému smyslu", kolikrát jste potkali lidi, u kterých jste měli pocit, že vám energii ubírají nebo vás přímo nabíjejí, co máme na mysli, když řekneme, že to mezi námi "zajiskřilo" atd. To je právě ta energie. Energie, kterou se musíme naučit rozpoznat a ovládnout. Pokud totiž bude zdravá vaše energie, bude zdravé nejen vaše tělo, ale i váš život. Zjistíte, kdo a co jste a co chcete od života, a najdete cestu, jak toho dosáhnout.

 

Důležitým aspektem energetického systému je "aura", pásy světla, které obklopují všechny živé předměty. Aura neexistuje nezávisle na přírodě. Člověk ji získá v důsledku střetu 2 energetických polí - jedno pole vystupuje ze Země, druhé se snáší dolů z vesmíru. Tyto opačné magnetické síly projdou tělem, a tak vznikne aura. V hlavních bodech jejich střetu podél páteře se nacházejí energetická centra - čakry.

 

Aura

Několik vědeckých studií prokázalo pomocí vysokofrekvenčních snímků existenci barevných paprsků - aury, vyzařujících např. z lidských prstů, ze zvířat nebo rostlin. Aura má velmi specifické složení: skládá se ze 7 vrstev. Vypadá podobně jako ruská "matrjoška", přičemž fyzické tělo je první a nejmenší část, kterou obklopují vrstvy aury a každá další je větší než ta předchozí. Všechny vrstvy se navzájem prolínají.

 

Lidská bytost se tedy skládá z fyzického těla a 7 jemnohmotných "těl" energetických. Naše fyzické tělo je do nich vnořené podobně jako lidský zárodek v plodové vodě. A podobně jako lidský plod jsme těmito 7 energetickými těly zásobovaní a živeni. Každé z nich je jiné a odlišné a má své jasně definované funkce. Těla jsou propojena a vzájemně závislá, a abychom mohli být zdraví, musí být zdravá i ona.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Profesionální naslouchač nahradí práci psychoterapeuta?

Mnoho Japonců, od dospívající mládeže po seniory, pociťuje potřebu vyprávět do nezúčastněných uší, aniž by...
více…

Předsevzetí, nejen do nového roku, která vás udělají šťastnými

Předsevzetí se dají dávat s novým rokem, ale i ve starém a nemusí to být jen u určitých příležitostí. Prostě se...
více…

Když vám problémy přerostou přes hlavu, nestyďte se a vyhledejte pomoc psychologa

Bolí vás duše? To je bolest, která není vidět, ale dokáže pěkně potrápit a dovést člověka až k tomu, že...
více…

Šťastný den není věc náhody, dobře se na něj připravte!

Štěstí přeje připraveným. Připravte se na šťastné dny. Nic na tom není. Stačí pět bodů, které vám možná jen...
více…

Jak přežít pátek třináctého?

Nejste pověrčiví, ale pátek třináctého ve vás vyvolává znepokojení? A víte vůbec, proč zrovna tato číslovka,...
více…

Sociální fobie, sociální úzkostná porucha

Základním příznakem sociální fobie je silná úzkost, která se objevuje v různých, těžko zvládnutelných...
více…

Aura člověka je jako chameleón

Když oči jsou zrcadlem duše, nás obklopující elektromagnetický energetický obal, (obecně známý pod pojmem aura),...
více…

Jak zvládat stres bez stresu?

Bolesti hlavy, očí, náchylnost na všechny možné choroby, neustálá únava. Cítíte se vyčerpaně, nic vás nebaví,...
více…

Deprese - její příčiny, příznaky a léčba

Čím je bolest v duši horší než ta fyzická? Neexistuje od ní odpočinek, není poloha, která by přinášela...
více…

Skialpinistické a freeride batohy

Lyžování a snowboarding ve volném horském terénu, to jsou krásné, ale náročné sporty, které vyžadují také velmi...
více…