Cibule účinně bojuje proti osteoporóze, česnek proti kvasinkám

Česnek a cibule - aromatický přírodní zázrak, který má více v oblibě mužská část lidstva. Ne, že by ženám nechutnaly. I jim chutnají, ale většina žen se jim vyhýbá, protože jim vadí nepříjemný zápach, který po jejich konzumaci zůstává. Aroma je cítit z dechu, ale i potu a to něžné polovičky odrazuje. Ale právě ony by měly tyto plodiny konzumovat ve větší míře. Přečtěte si, milé ženy, šest důvodů, proč je zařadit do svého jídelníčku.

cibule, česnek, rakovina, osteoporóza, zdraví, imunita

Pevnější kosti

Speciálně žen po menopauze se týká řídnutí kostí a zde hraje cibule velmi důležitou roli. Byly potvrzeny závěry, že pravidelná konzumace cibule chrání kosti žen před řídnutím a poškozením. Jak v aktivním životě, tak i po menopauze. Po tomto kritickém období v životě ženy měly milovnice cibule až o 20% nižší pravděpodobnost zlomeniny v důsledku odvápnění.

Proti rakovině s krásnější pletí

Cibule a česnek společně účinkují proti rakovině, která útočí na děložní čípek, na prsa, ale i kdekoliv po těle. Oběma plodinám byly prokázány nejlepší preventivní, ale dokonce i léčebné účinky. Česnek velmi efektivně likviduje karcinogenní účinky nitrozinů vznikajících například při pečení nebo grilování masa. Podle Marylendského medicínského centra je tajemství účinnosti cibule v látce quercetin. Jde o bioflavonoid a silný antioxidant, který doslova pase po volných radikálech a likviduje je velmi efektivně. Vedlejším účinkem je i krásnější, svěžejší a hladší pleť.

Lepší imunitní systém

Účinek cibule a česneku je skvělý v tom, že prostoupí celým naším tělem a jejich účinek je skutečně citelný v dechu, potu i ostatních sekretech. Je to jen znamení, že účinkují a likvidují choroboplodné zárodky, které by se ve vás usadily. Na podporu imunity nenajdete v přírodě nic lepšího. Mimo jiné, cibule má i významný antihistaminový účinek. Její pravidelná konzumace efektivně snižuje projevy alergií na cokoliv. Česnek a cibule jsou často lepší způsob ochrany před podzimní chřipkou než očkování.

Ochrana vagíny

Česnek ať už v přírodní formě, nebo v kapslích ochraňuje i ženskou vaginální mikroflóru. Pokud trpíte na kvasinky, časté záněty vagíny, případně onemocnění močových cest, cibule a česnek jsou právě pro vás. Česneková kúra dokázala dokonce ochránit i před přenosnými nemocemi. Neříkáme, že je ochranou před pohlavními chorobami, ale do značné míry pomáhá snížit všechny plísňové i další neduhy, které by ohrožovaly vaše sliznice. Česnek s cibulí jsou velmi efektivní dvojka na nemoci z líbání. Akorát je potřeba si je naordinovat společně s partnerem. Cibule i česnek totiž mají tu výhodu, že smrdí jen tomu, kdo je nekonzumuje.

Pro dobré srdce

Česnek je vyhlášeným pomocníkem v redukci krevního tlaku. Poslední výzkumy však naznačují, že i cibule vede k efektivnímu odstraňování látek způsobujících kornatění cév, a tak snižuje riziko infarktu a mozkové mrtvice.

Lékárnička ze zahrady

Podzim je období, kdy se dostávají na naše stoly letošní úrody česneku a cibule. Pod jejich slupkami objevíte doslova multivitamínové tabletky. Obě plodiny obsahují tak širokou škálu pozitivních látek, že jejich výčet by byl delší než příbalový leták na antibiotika, kterými jsou na přírodní bázi vlastně také. Česnek obsahuje mnoho hořčíku, vitamin B5, C, selen i vlákninu. S cibulí si kromě vitaminů B1, C, B2 a A, dopřejete i parádní kombinaci minerálních látek jako draslík, vápník, fosfor, železo či síru. Pokud chcete něco pro své zdraví udělat i během zimy a netrpět na nedostatek vitaminů, cibule a česnek by měly být stabilní součástí vašich stravovacích návyků.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Letní ovoce zažene žízeň a obohatí naše tělo nejen o vodu, ale i další prospěšné látky

Pitný režim je třeba dodržovat hlavně v létě, kdy se více potíme a tím pádem více vody z celkového přijmu také...
více…

Meloun pro zdravé oči, ledviny, pleť a jako přírodní viagra

Meloun nejen úžasně chutná, ale je to také obrovský zdroj lykopenu, který chrání naše tělo. Dokonce ho obsahuje...
více…

Meloun pětkrát jinak, ale vždy zdravě a chutně

Léto a melouny? Tato zelenina, přestože si mnozí myslí, že chutné ovoce, k sobě prostě patří. Ale máte pocit, že...
více…

Potraviny z velkých obchodních řetězců mají akční ceny, ale...

Většina českých konzumentů vůbec nečte etikety a nezajímá je ani o to, co právě nakupují. Navíc výrobci sází...
více…

Přírodní ochrana cév, kterou najdete hlavně v pohance

Bioflavonoidy jsou přírodní látky, které jsou součástí zeleniny, ovoce, ale i luštěnin. Dodávají těmto plodům...
více…

Červená řepa má sice zázračné účinky, ale ne takové, jaké si myslíte

Červenou řepu si stále někteří z nás vybavují pouze jako něco nechutného a barevného, co nám zůstávalo na...
více…

Pěstování vitaminů na balkóně a na parapetu

Věděli jste, že okamžitě po sklizni začne ovoce a zelenina ztrácet vitaminy? Tak proč kupovat produkty, kde to...
více…

Ředkvičky ozdobí zeleninové saláty a dodají ji jim úžasnou chuť

Ředkvičky jsou nejen zdravé, ale také nádherně vypadají. Svou barvou i jemnou štiplavostí zpestří každý salát a...
více…

Červená řepa pomáhá zdraví, kráse a vitalitě

Červená řepa je jedna z nejléčivějších a nejvšestranněji použitelných potravin. Zdravá strava je jeden ze...
více…

Zelenina - barevné zdraví na talíři

Příprava jídla není s dnešní nabídkou obchodů nic složitého. Ale připravit jídlo chutně a zároveň zdravě, to...
více…