Sex! Nechráněný sex u mladých lidí.

Mladí lidé vyjádřili svůj vztah k sexu a antikoncepci a výsledky jsou opravdu znepokojivé.Nárůst případů nechráněného sexu v několika zemích vyvolal diskusi o tom, zda je sexuální výchova mladistvých dostatečně kvalitní. 

Sex! Nechráněný sex u mladých lidí

Mladí lidé po celém světě ve stále větší míře praktikují nechráněný sex, přičemž o efektivních metodách antikoncepce toho vědí málo. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu, jehož výsledky zveřejnili v pondělí. Studie s názvem Clueless or Cluedo Up: Your Right to be Informed about contraception (v překladu neinformovaní a

 

informováni: Vaše právo být informováni o antikoncepci, pozn. Red.), která vznikla v rámci kampaně World Contraception Day (WCD), upozorňuje na fakt, že počet mladých lidí, kteří mají nechráněný sex s novými partnery, stoupl za poslední tři roky ve Francii o 111 procent, ve Spojených státech amerických o 39 procent a ve Velké Británii o 19 procent. "Je jedno, kde ve světě jste, existují bariéry, které brání tomu, aby se teenageři dostali ke spolehlivým informacím o sexu a antikoncepci, což je pravděpodobně příčinou, proč i dnes různé mýty a chybné informace zůstávají všeobecně rozšířené, "uvedla Denise Keller z WCD prohlášení o výsledcích studie." Když mladí lidé mají přístup k informacím a službám týkajícím se antikoncepce, mohou si volit mezi možnostmi, které ovlivní každý aspekt jejich života. To je to, proč je tak důležité, aby mladí lidé měli přístup k přesným a nezaujatým informacím, "řekla Keller.

 

Průzkum vznikl na objednávku společnosti Bayer Healthcare Pharmaceuticals s podporou 11 mezinárodních nevládních organizací. Zúčastnilo se na něm šest tisíc mladých lidí z 29 zemí včetně Chile, Polska nebo Číny, kteří měli vyjádřit svůj vztah k sexu a antikoncepci. Podle výzkumníků neplánované těhotenství je mezi mladými lidmi významným problémem. Nárůst případů nechráněného sexu v několika zemích vyvolal diskusi o tom, zda je sexuální výchova mladistvých dostatečně kvalitní. Podle studie pouze polovina respondentů z Evropy odpověděla, že jim škola poskytuje sexuální výchovu. V případě Latinské Ameriky, východní Asie, Oceánie a Spojených států amerických to byly tři čtvrtiny. Kromě toho, mnozí z dotázaných uvedli, že se stydí řekne si antikoncepci od zdravotníka či lékaře. "Podle výsledků mnoha mladým lidem chybí znalosti o sexuálním zdraví či dostatek odvahy na to, aby si antikoncepci vyžádali, nebo stále nevědí, jak se
svými partnery hovořit o používání antikoncepce, aby se chránili před nechtěným těhotenstvím či infekcemi šířícími se pohlavním stykem," shrnula ve svém prohlášení závěry výzkumu mluvčí International Planned Parenthood Federation Jennifer Woodside. Více než třetina respondentů z Egypta například věří, že koupání nebo sprcha po sexu zabrání těhotenství, a více než čtvrtina mladých lidí z Thajska a Indie uvedla, že menstruace, během níž praktikují pohlavní styk je podle nich dostatečně efektivní formou antikoncepce. "Jak se mohou mladí lidé rozhodovat o tom, co je pro ně správné, a chránit se před nechtěným těhotenstvím a pohlavními nemocemi, pokud jejich nepodpoříme a nedáme jim možnost získat zkušenosti, které potřebují pro takové rozhodování? "dodala Woodside.


 

comments powered by Disqus


Podobné články


Milujete všechny své děti stejně?

Milujete všechny své děti stejně a chováte se k nim pokaždé tak, aby vaši lásku cítily? Pravda je, že by rodiče...
více…

Život v satelitních městečkách není pro všechny a vůbec není ideální!

Satelitní městečka se v Česku ve větší míře začaly stavět koncem minulého století. Lidé chtěli bydlet v domě...
více…

Jak nezešílet z malého dítě, které si chce za každou cenu prosadit své?

Výchova dětí, to nejsou jen příkazy a zákazy. Děti se musí vychovávat s láskou. Ale i přestože své děti...
více…

Nosíte své miminko často v náručí? Nejenže ho vychováte správně, ale také správně poroste!

Utišujete dítě když pláče v náručí? Tak to ale vůbec neděláte chybu! Nejenže své dítě rychleji utišíte, ale...
více…

O čem a čím se baví dnešní děti?

Asi by nebylo těžké uhádnout nejoblíbenější hračku malých i velkých dětí. Ale o tom, že si děti hrají s mobily,...
více…

Jak nevychovávat děti, pokud chcete, aby byly v životě spokojené?

Jak vychovat dítě se zdravým sebevědomím, dítě které se nebude cítit ukřivděné nebo naopak nebude nebezpečně...
více…

Děti vychovávané mazlením, budou duševně vyvinutější než děti, na které se křičí

Objímáte často svoje děti a mazlíte se s nimi? Tak to svým dětem pomáháte ke správnému duševnímu vývoji. A...
více…

Hledáte psa k malým dětem? Pozor, ne všechna plemena snesou dětskou "péči"!

Máte malé dítě nebo ho zatím pouze plánujete a chcete i čtyřnohého mazlíčka? Ne všechna plemena psů jsou vhodná...
více…

Televize malé děti rozvíjí, ale může jim i škodit!

Televizní programy vychovávají naše děti za nás. Ale jak? Je to ta správná výchova? A je v pořádku, že často i...
více…

Manželství není stále procházka růžovým sadem, ale vyplatí se na něm pracovat

Mnozí si myslí, že když dva lidé spolu žijí delší dobu v jednom bytě, je to jako manželství. Ale není! A i po...
více…