Co dělají páry, kterým vydrží vztah na celý život?

Dříve bylo více vztahů na celý život. V současnosti žít v dlouhotrvajícím a  šťastném vztahu je doslova věda. Proto se není čemu divit, když se vědci neustále zabývají studiemi o lásce. Vždyť kdo by nechtěl znát recept na to, jak neustále neměnit, a přitom prožít po boku partnera spokojený život?

vztahy, láska, sex, milování

Vše je individuální

Co jeden pár zničí, druhý s přehledem zvládne. Bez vzájemné snahy pochopit se, respektovat a vážit si toho druhého to nemůže fungovat. Láska nemá pravidla, ale toto je fungující zákon, který by měl být pilířem stabilního vztahu. Všechno ostatní jsou jen osvědčené rady, které přidají na pohodě mezi vámi. A tady jsou ty nejdůležitější, které podle partnerských průzkumů činí lidi dlouhodobě šťastnými.

1. Krotí negativní emoce

Čím pozitivněji lidé smýšlejí a ze všeho nedělají problém, tím spokojenějšími partnery jsou. Průzkum Univerzity v Chicagu v této souvislosti potvrdil menší pravděpodobnost hádky. Nejen to, co řeknete, ale i způsob reakce je zásadní. Jeho výsledky naznačily, že nejvíce jsou partneři vyvedení z míry, pokud jejich polovička v komunikaci používá sarkasmus. Dříve či později to končí rozchodem. Snese ho málokdo.

2. Nevyčítají si, hledají cestu smíru

Nejdůležitější je komunikace. Pokud vázne a vy v sobě vše potlačujete, problém pouze narůstá. I na ni však musíte jít promyšleně, jinak vše zhoršíte. Nepřekvapivě, ale studie opět potvrdily, že hádky kvůli penězům nás dělají nešťastnými ze všech nejvíce. Mrzí nás nejen špatná situace, ale i partnerův postoj či frustrace. Bohužel nejde o problém, který by se dal vyřešit mávnutím kouzelného proutku. Hlavně se snažte nic si nevyčítat a bez křiku! Každý argument by měl být návrhem řešení.

3. Nepřestávají žít svůj život

Jak single jste žili společenským životem, měli jste mnoho přátel, chodili jste s nimi na výlety, párty a teď si říkáte, že vám stačí váš partner? Ze začátku určitě, ale časem začnete být nespokojeni. Mnohé studie prokázaly, že šťastné páry ze svého života nevyjímají přátele a vlastní zájmy. Dlouholeté partnerství udržíte silné jen tak, že nebudete klást na partnera vysoké nároky ani po emocionální stránce. Neznamená to, že se vzájemně odcizit. Právě naopak! Budete se stále respektovat jako dvě milující se, ale přitom samostatné bytosti. Každý z vás se potřebuje ventilovat svým způsobem, být sám sebou. Nadále tak budete jeden druhého obohacovat a nuda vám nehrozí.

4. Baví se a objevují

K návaznosti na zmíněnou nudu, studie dokázaly, že partneři, kteří stále zkoušejí něco nového a objevují nepoznané, jsou šťastnější. Stereotyp zabíjí každý vztah, tak si ho oživte a pravidelně! Vzpomeňte si na vaše začátky, srazy, rande. Proč jste s tím přestali? I studia Univerzity v Denveru dokázala, že párům, které si pravidelně nacházejí čas na zábavu, vydrží vztah déle a podle vědců dokážou partneři i díky tomu zvládnout nečekané změny lépe. A ještě jedna osvědčená rada - nezapomínejte vtipkovat, nikoliv však na účet toho druhého!

5. Milování je důležité

Opět potvrzeno a pokud tvrdíte opak, se na 100% se mýlíte! Minimum pohlavního styku za týden: Dvakrát! Neexistuje žádné "ALE"! Pohlavní styk ke šťastnému partnerskému životu patří a je pro něj mimořádně důležitý a čím více ho máte, tím šťastnější oba budete. To, že jste se vzali neznamená, že jste pokrevní příbuzní a nechcete mít přece ani čistě přátelský vztah. Vyhasla ve vás touha? Překvapte partnera, udělejte něco nečekaného. Spontánnost je skvělá a vzrušující. Nezapomínejte mluvit o tom, co máte rádi a co se vám na tom druhém líbí.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Láska je jako dobré víno

V současné době existuje mnoho odborníků, kteří radí partnerům, jak překonat vztahové krize, přesto velká spousta...
více…

Muž s vařečkou v ruce je ideální typ pro manželství

Vaření stále pro většinu mužů zůstává “ženskou” záležitostí. Přesto roste počet mužů, kteří vaří. Pro...
více…

Milenec nebo manžel, odejít nebo zůstat?

Říkat, že milujete jednou provždy a nikdy se na nikoho jiného s touhou nepodíváte, je holý nesmysl. Tím ale...
více…

Muži hledají ženy na celý život, které jsou upřímné

Ženy často mluví o tom, jaké vlastnosti by měl mít muž jejich snů. Ale jak je to s muži? Jaké ženy by chtěli...
více…

Co muže v posteli zaručeně odradí?

Život není jen o sexu, ale rozumět si v jeho oblasti je pro většinu párů zásadní. Někdo ho bere tak samozřejmě...
více…

Jak přivést ženu k vyvrcholení?

Bádat v oblasti ženských intimních partií, to je pro muže velice příjemná činnost. A proto bádají vlastně...
více…

Sex po porodu z pohledu ženy a muže

Sex po porodu - častý důvod neshod mezi partnery. Matku, která má za sebou náročný porod si zcela usurpuje miminko....
více…

Den matek se blíží! Víte, jak se slaví ve světě?

Asi pro většinu z nás je matka tím nejdůležitějším člověkem na světě. Prošla spoustou bolesti, aby nám mohla...
více…

Spokojený život bez dětí? A proč ne!

Mít nebo nemít děti, to je pouze soukromá a intimní věc každého páru. Pokud se dva lidé rozhodou, že budou rodiče,...
více…

Milujete všechny své děti stejně?

Milujete všechny své děti stejně a chováte se k nim pokaždé tak, aby vaši lásku cítily? Pravda je, že by rodiče...
více…