Jóga dokáže krásně zpevnit břicho

Spojujete si krásnou postavu s hodinami v posilovně a jógu “pouze” s protahováním a uvolněním? Tak to se hluboce mýlíte! I cvičením jógy lze získat atraktivní postavu a vypracovat si pevné a ploché břicho. Čtyři cviky, i s jejich originálními názvy, vám představíme v našem článku.

jóga, cvičení, cviky na pevné břicho, zdraví

O pozitivních účincích pravidelného cvičení jógy

na tělo i duši člověka nelze pochybovat. Jóga dokáže opravdu unikátní kousky. Co řeknete na získání plochého a pevného bříška prostřednictvím jógy? Žádný problém. Stačí čtyři cviky na posílení břišních svalů, které vám zaberou 10 až 15 minut. Cvičte alespoň třikrát týdně.

Aktivujte svaly břicha prostřednictvím Kobry (Bhujangasana)

  • Pozice Kobry patří mezi jednoduché a poměrně známé cviky. Slouží k posílení břišních svalů a následnému snižování tuku v této problematické oblasti. Kromě toho cvik zmírňuje menstruační bolesti, zácpu a pozitivně působí na vaječníky a dělohu.

Lehněte si na bříško. Dlaně dejte na podložku pod hrudní kost. Zhluboka se nadechněte a zvedejte hlavu, hrudník a oblast bříška, abyste dosáhli polohu, kdy bude trup prohnutý. Dívejte se nahoru. Pánev je na zemi! Pohyb je postupný a děláte ho za pomoci rukou, které jsou natažené. Ruce drží váhu těla. Vydržte dvě minuty. Po uplynutí stanoveného času následuje nádech a s výdechem se vracejte do původní polohy.

Pozice dítěte (Balasana) je masáží břišních svalů

  • Balasana se podílí na zlepšení krevního oběhu v oblasti bříška. Je vlastně určitou formou masáže. Jistě jste slyšeli o vlivu stresu na zvýšené ukládání tuku v oblasti bříška. A právě Balasana eliminuje stres. V konečném důsledku znamená tedy, méně stresu - hezčí břicho!

Nejdříve si klekněte na podlahu a pohodlně si sedněte na paty. Dbejte na to, aby ruce volně visely. Následuje hluboký nádech. S výdechem se budete postupně předklánět, dokud se hrudník nedotkne stehen a čelo země. Ruce zůstávají podél těla. V této poloze vydržte alespoň minutu. Měli byste cítit pocit uvolnění. Pak se vraťte do počáteční pozice a cvičení opakujte.

Marjarasana - Kočičí hřbet (Tygří dech) je jeden z nejúčinnějších cviků na břicho

  • Kočičí hřbet je účinný nejen na formování břišních svalů, ale i zlepšení flexibility páteře.

Dejte se na čtyři, páteř je natažená a krk v prodloužení s páteří. Zhluboka se nadechněte a postupně prohýbejte páteř od kostrče až ke krku, tedy bříško klesá k podlaze a zrak směřuje ke stropu. S výdechem se postupně "vyhrbte", tedy páteř a hlavu pomalu spouštějte dolů.

Jathara Parivartanasana zpevňuje bříško a pozitivně působí na záda

  • Pravidelným cvičením tohoto cviku získáte pevné bříško, uvolníte páteř a dokonce obnovíte rovnováhu nervového systému.

Lehněte si na záda tak, aby tělo vytvářelo písmeno "T", přičemž dlaně směřují vzhůru. Následuje výdech a přemístění obou kolen na levou stranu. Pohyb provádějte tak, aby kolena směřovala k hrudníku. Ramena jsou na podlaze. Zavřete oči a relaxujte. Nezapomeňte na pravidelné dýchání a pomalu se vraťte do počáteční pozice. Totéž proveďte na druhou stranu.

Cvičení na ploché břicho a zdravá záda

Ploché a zpevněné břicho, to je sen mnoha mužů i žen. Pokud ho chcete mít i po probuzení, musíte proto něco udělat. Výsledek se projeví nejen na kráse, ale i tím, že vás nebudou bolet záda.

cvičení na břicho, posilování, zdraví

Při cvičení břicha nikdy nezapomínejte na to,

že při tomto cvičení nikdy neupřednostňujte kvantitu nad kvalitou. Je totiž hloupost pokud někdo tvrdí, že 200 nekvalitních opakování vám přinese lepší výsledky než 15 až 20 kvalitních a pomalých opakování.

Spiderman plank

Začněte ve stejné poloze, jako při tradičním planku (prkně). Lokty na podlaze a vaše tělo dokonale rovné. Následně přeneste pravé koleno směrem v pravému rameni a vraťte se zpět do polohy plank.Opakujte druhou nohou. Cvik proveďte po 15-20 opakování každou nohou ve 3 sériích.

Vytáčení s kladkou

Postavte se před kladku pravou nohou vpředu. Chyťte kladku oběma rukama těsně pod úrovní ramen. Snažte se držet ruce pevně a rovně, aby vaše břišní svaly byly napnuté. Otočte horní část těla do leva o 180 ° a vraťte se zpět. Proveďte takových 12-15 opakování a pak nohy vystřídejte. Odcvičte 3 série.

Cyklistika

Lehněte si na záda s rukama za hlavou a nohy zvedněte do výšky v úhlu 90 °. Cyklistiku provádějte tak, že pravé koleno se bude přibližovat k levému lokti a naopak. Proveďte 15-20 opakování na každou stranu ve 3 sériích.

Šikmé zkracovačky

Lehněte si na záda s nohama as rukama tak, aby vaše tělo tvořilo písmeno X. Zvedněte levou ruku a pravou nohu k sobě tak, abyste zvedli ze země hlavu, krk a ramena. Během celého pohybu se snažte mít ruku i nohu vyrovnanou. Pro zvýšení obtížnosti v rukou můžete držet i činku. Opakujte druhou rukou. Proveďte 3 série po 10-12 opakování každou rukou.

Rolování s míčem

Klekněte si na zem s rukama na míči. Snažte se držet rovná záda, aby vaše břišní svaly zabíraly. Fitmíč rolujte co nejdál od vás. Po dosažení maxima se pomalu vraťte do výchozí polohy. Provádějte 3 série po 10 opakování.