Depilace v době těhotenství, před porodem a v běžném životě ženy

Boj s ochlupením, to je pro většinu žen trvalá záležitost. Sice moderní depilační metody slibují zbavení se chloupků jednou provždy, ale tyto metody jsou poměrně finančně nákladné a nedají se aplikovat na všechny rostoucí chloupky. Metod odstraňování je několik a všechny se úspěšně používají. Kterou si vyberete záleží zcela na vás. Všechny svůj účel splní, otázkou je, na jak dlouho.

ženy, depilace, epilace, laser, odstraňování chloupků, těhotenství, porod

Depilace versus epilace

Jaký je mezi nimi rozdíl? Depilace je odstranění chloupku nad povrchem pokožky, např. holením nebo chemickou aplikací. Epilace je odstranění celého chloupku i s kořínkem. Do epilačních metod patří odstranění ochlupení voskem, pinzetou, strojkem, laserem a elektrojehlou. Epilací se zpravidla rozumí použití náročnějších metod, které by měly vést k trvalé likvidaci růstového centra chlupu, nebo jej oslabit, či zredukovat počet. Depilační techniky jsou naopak jednodušší, bezbolestné, ovšem přinášejí jen dočasný efekt. Každá žena by měla zvážit, jaký typ odstraňování chloupků jí vyhovuje. Velmi záleží i na citlivosti pokožky, či alergických reakcí, například na depilační krémy.

Holení

Je to nejběžnější a nejrychlejší metoda. Nezapomeňte však, že žiletka, nebo dámský holicí strojek by měl být kvalitní a vždy čistý. Nedoporučujeme holení nasucho. Dbejte na to, aby byla vaše pokožka vlhká. Použijte holicí gel, pěnu nebo alespoň sprchový šampon či mýdlo. Pokožku následně dezinfikujte a ošetřete zvlhčujícím krémem.

Depilační krémy a pěny

Je to rychlá a bezbolestná metoda. Navíc, pokud zvolíte pěnu na citlivou pokožku, můžete ji nanést i na háklivější místa. Depilační krém nebo pěna chloupky chemicky rozruší po několika minutách. Pak je už stačí jen odstranit špachtlí nebo smýt houbičkou.

Vosk

Vybírat můžete mezi teplým a studeným, i mezi aplikací doma nebo v salonu. Výhodou této eliminace ochlupení je dlouhodobý efekt, protože se chloupků zbavíte i s kořínky. Studený vosk je připraven ve fóliových proužcích, teplý se na pokožku nanáší špachtlí nebo pomocí kazety. Na domácí použití doporučujeme ten studený.

Epilační strojky

Strojky na vytrhávání chloupků vypadají někdy děsivě, ale není to taková tragédie. Po prvních holeních sama uvidíte, že chloupky se ztenčily a bolest už téměř necítíte. Pracovní plochy strojků fungují tak rychle, jak se otáčející pinzety, které vytrhávají chloupky i s kořínky. Efekt je dlouhodobější, ale ne trvalý.

Laser

Laserová epilace je nejmodernější a z hlediska efektu i nejdlouhodobější metoda. Pigment v cibulce přitahuje laserové světlo, které ji destruuje. Z toho také ale plyne, že se hodí spíše na tmavě zbarvené ochlupení. Chloupek by pak už neměl vyrůst. Ošetření je finančně náročnější a zákrok je třeba opakovat několikrát, aby byl efekt trvalý.

Jak je to během těhotenství?

Ženy se chtějí líbit samozřejmě i v době těhotenství, ale s děťátkem pod bříškem se nemohou vystavit některým depilačním nebo epilačním metodám! Kterým? Není vhodný horký vosk, laserová technika ani elektrojehla. Zbývá tedy klasika - holení (buď klasickou jednorázovou žiletkou, zda dámským holicím strojkem), nebo použití depilačních krémů a pěn.

Intimní partie ženy

Při pravidelných gynekologických vyšetřeních v poradně pro těhotné jsou intimní partie ženy "vystavené" na očích častěji. I když chloupky kolem ohanbí mají své opodstatnění, v současnosti moderní ženě při každodenní hygieně spíše překážejí. Je to nejen estetická záležitost, ale i hygienická. Nejjednodušší je odstranění chloupků pomocí žiletky. Při holení zapomeňte na přípravky obsahující alkohol. Používejte jemné pěny určené pro ženy a po holení použijte tělové mléko na citlivou pleť.

Před porodem

Holení intimních oblastí je i před porodem téměř v každých nemocnicích "klasikou". Z toho důvodu je lepší se takto připravit a nachystat raději doma, např. i za asistence manžela, než pak podstoupit tuto proceduru v porodních bolestech před samotným porodem.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Kosmetický koutek v bytě - přání každé ženy

Ženy stráví úpravou svého zevnějšku opravdu hodně času. Možná jsou i u vás, po celém bytě roztroušené...
více…

Těhotenská cukrovka ohrožuje hlavně vývoj miminka

Těhotenská cukrovka není jen banální záležitost. Zatímco budoucí maminka si myslí, že je pouze těhotná, miminko...
více…

Jak v časové tísni zajistit pohodlí a svěžest intimním partiím?

Jak se cítit svěže po celém těle během dne? Když si nemůžeme vyčistit zuby, dáme si pastilky pro svěží dech, v...
více…

Pigmentové skvrny a nejnovější metody jejich odstraňování

Pigmentové skvrny, tedy nechtěné pozůstatky léta, nejsou nic s čím by se nedalo nic dělat. Ale ideální je, poprat se...
více…

Depilace chloupků v obličeji pomáhá i proti vráskám

Chloupky na obličeji. Některé ženy je nesnesou, jiné váhají, zda se jich pravidelně zbavovat. Jedná-li se o černé...
více…

Jak správně nanést růž na tváře?

Růž na tváři dodává ženám určitou jiskru. A nejen to, při správném použití umí obličej nejen rozjasnit, ale i...
více…

Aby parfém déle voněl, vyvarujte se chyb s jeho zacházením

Používání parfémů a toaletních vod, to je pro většinu žen úžasná záležitost. Jen občas může zkazit výsledný...
více…

Jak používat rozjasňovač a přirozeně doladit krásu obličeje?

Na bledou pleť bez známek zdraví a jiskry není vůbec hezký pohled. A přitom české ženy jakoby se bály používat...
více…

I mastná pleť potřebuje jemné zacházení a nešetřit vodou

Máte mastnou pleť? Opravdu? Často si ženy myslí, že když mají zanícenou pleť, nutně musí jít o pleť mastnou. Ale...
více…

Jak správně vytrhat obočí?

Obočí dokáže pozvednou dojem z celého obličeje, ale také způsobit to, že si s krásou prostě netykáte. Jinými...
více…