Deset rad pro budoucí úspěšné podnikatele

Samostatně podnikat je činorodá, pružná, ale také zejména hodně náročná cesta, jak se stát vlastním šéfem a naplánovat si svou budoucnost. Je to o vytváření života, stejně jako vydělávání životně nutných prostředků pro svou existenci. Vyžaduje odvahu, odhodlání a prozíravost při rozhodování stát se podnikatelem. Budete muset opustit relativně bezpečný svět zaměstnance, kde mzda chodila pravidelně na účet a člověk se již nemusel o nic starat. Vše má své pro a proti. A vy jste si zvolili sice nelehkou, ale hodně zajímavou cestu, která vám může přinést hodně pozitivního, ale také vás může zničit.

úspěch, podnikání, lidé, práce, finance

Neexistuje univerzální návod, ale...

Jak zjistit, zda dokážete být úspěšným podnikatelem? Přestože neexistuje univerzální recept na úspěch, studie ukázaly, že všichni úspěšní podnikatelé sdílejí následujících deset vlastností. Otestujte se, zda máte alespoň některé z nich!

1. Vše je o myšlení

K dosažení úspěchu, který chcete dosáhnout, musíte mít velké sny. Každý úspěšný příběh začíná nějakými sny. Jsou to sny o vás - ať chcete v budoucnu být někdo bohatý, slavný, či spokojený. Musíte mít jasnou představu o tom, co chcete dosáhnout. Ale nesmí to zůstat jen při samotném snění. Měli byste si aktivně představit svůj úspěch v mysli, přímo ho pocítit, dotknout se ho a cítit, jak ho máte na dosah. Přehrávejte si tento obraz při každé příležitosti. Jaký je to pocit, když se váš současný příjem ztrojnásobí? Jak se změní váš život? Jak bude vypadat váš byznys, když dosáhnete hranici milionáře? Úspěšní podnikatelé zastávají přístup otevřenosti a víry, že můžete mít vše, co chcete, pokud si to dokážete jednoduše představit jako první krok na cestě k získání dané věci. Všichni manažerští guru nás učí, jakou moc má vizualizace - vidět sami sebe jak dosahujete na svůj cíl. Chcete-li být úspěšným spisovatelem, představte si, jak podepisujete knihy pro dav lidí, který se shromáždil, aby získal váš autogram. Pokud chcete být bohatý, vybavte si v mysli obrázek sebe sama v luxusním prostředí s tučným bankovním účtem. A nezapomeňte - proces představování si úspěchu by pro vás měl být konstantní aktivitou! Musíte si myslet, že jste úspěšní (nebo jednou budete) každé ráno po probuzení. Tajemství, jak si neustále připomínat úspěch, je jednoduché: když kráčíte po schodech, opakujte si svůj cíl s každým krokem. Tedy pokud chcete více peněz, opakujte si slova "budu mít peníze" na každém jednom schůdku. Tato technika posílí vaše cíle a udrží ji ve vaší mysli vždy čerstvou.

2. Snaha a vášeň

Začínáte podnikat, abyste změnili každou součást vašeho života. K dosažení této změny je třeba vyvinout snahu a vášeň změnit věci, jaké jsou a žít svůj život naplno. Úspěch přijde snadno, pokud milujete to, co děláte. Proč? Protože jsme více neoblomní v naší vytrvalé snaze dosáhnout cílů ve věcech, které nás baví. Pokud nyní svou práci nenávidíte, myslíte si, že v ní někdy uspějete? Ani za milion let! Můžete se lopotit, dřít, získat větší odpovědnost za úkoly, ale nikdy v tom nezažijete velký úspěch. Maximální výkon dosáhnete pouze pokud budete dělat něco, co vás zajímá, nebo něco, na čem vám záleží. Podnikatelé, kteří uspěli, se netrápí faktem, že do svého podniku investují 15 až 18 hodin denně, protože totálně milují to, co dělají. Úspěch v podnikání je celý o trpělivosti a tvrdé práci a dá se dosáhnout pouze pokud jste vášniví a vlastně úplní blázni do svých aktivit a úkolů.

3. Silné stránky, školení a trénink

Přiznejte si to; nemůžete být všechno pro všechny. Každý z nás má své silné i slabé stránky. Pokud chcete být efektivní, musíte identifikovat své přednosti a zaměřit se na ně. Větší úspěch dosáhnete, pokud budete schopni soustředit své snahy do oblastí, ve kterých to víte nejlépe. Například v podnikání, pokud víte, že máte dobré marketingové instinkty, využijte tuto výhodu a plně ji využijte. Hledejte pomoc v oblastech, v nichž jste slabí, například v účetnictví. Abyste převedly  slabosti na silné stránky, zvažte absolvování školení či tréninků.

4. Rizika a sláva

Ayn Randová ve svém románu The Fountainhead napsala: "Není v povaze člověka - ani v povaze žádné jiné žijící entity, začít s tím, že se vzdá." Jako podnikatel musíte naplno věřit ve své cíle a v to, že je dokážete naplnit. Myslete na to, že to, co děláte, přispěje ke zlepšení vašeho okolí a především vašeho já. Měli byste mít silnou víru ve vaše myšlenky, schopnosti a v sebe celkově. Musíte přemýšlet mimo stínů pochybností, že máte schopnost rozpoznat a naplnit je. Čím více rozvinete víru ve své schopnosti, tím rychleji své cíle dosáhnete. Samozřejmě by měla být vaše důvěra vyvážená s vypočítanými riziky, které je třeba přijmout k dosažení vyššího příjmu. Úspěšní podnikatelé jsou ti, kteří dokážou analyzovat a minimalizovat rizika v honbě za profitem. Jak zvyknou říkat: "žádná rizika, žádná sláva".

5. Plánování

Máte vizi i dostatek víry v sebe, že je dokážete naplnit? Ale víte, jak se k nim propracovat? K dosažení vize potřebujete mít konkrétní cíle, které poskytnou odrazový můstek k vašim konečným vizím. Své cíle si napište; pokud tak neuděláte, stanou se z nich jen nehmotné fantazie. Musíte plánovat každý jeden den v takové podobě, aby každá činnost přispívala k dosažení vašich vizí. Intenzivní orientace na cíl je charakteristická pro každého úspěšného podnikatele. Mají svou vizi a vědí, jak se k ní propracovat. vaše schopnost stanovit si cíle a vytvořit plány na jejich uskutečnění je dovednost velmi potřebná na úspěch. Plánujte, plánujte a plánujte - protože jinak je selhání zaručeno.

6. Tvrdá práce - základ úspěchu

Každý úspěšný podnikatel pracuje tvrdě. Nikdo nedosáhne svých cílů jen tím, že sedí a zírá na stěnu každý den. Spisovatel Brian Tracy to interpretuje takto: "Pracujete denně 8 hodin, abyste přežili; vše nad 8 hodin denně je kvůli úspěchu. "Zeptejte se kteréhokoli byznysmena a ten vám okamžitě řekne, že musel na začátku své podnikatelské kariéry pracovat více než 60 hodin týdně. Buďte připraveni dát sbohem posezením u piva po práci, nebo pravidelným víkendovým výletům. Pokud jste v počáteční fázi, musíte dýchat, jíst a pít jako váš podnik, dokud nebude schopen stát na vlastních. Tvrdá práce bude snadná, pokud budete mít vizi, jasné cíle a budete oddaní tomu, co děláte.

7. Vyhledávejte pomoc a pomáhejte

V podnikání jste posuzování podle společnosti, kterou máte - od manažerského týmu, přes představenstvo, až po strategické partnery. Firmy potřebují stálou pomoc, tím více malé firmy. Možná ta slečna, kterou jste potkali na mítinku obchodních sdružení vám může pomoci zajistit financování, nebo ten pán na konferenci může poradit s managementem. Je důležité formovat spojenectví s lidmi, kteří mohou vám mohou pomoci a kterým naopak zase můžete pomoci vy. Chcete-li uspět v podnikání, musíte mít dobré vyjednávací schopnosti a vždy dávat pozor na možnost rozšířit své kontakty.

8. Ochota učit se

Nepotřebujete mít titul inženýr nebo doktorát z ekonomie abyste uspěli ve svém podnikání. Faktem je, že existuje mnoho podnikatelů, kteří nedokončili ani středoškolské vzdělání. Studie ukázaly, že většina milionářů má průměrnou inteligenci. Avšak tito lidé dosáhli svůj potenciál při plnění svých osobních a finančních cílů v podnikání, protože byli ochotni učit se. Abyste uspěli, musíte být ochotni ptát se, zajímat se, být zvědaví a otevření novým poznatkům. Tato ochota učit se má o to větší význam v době rychlých změn v technologiích a způsobech podnikání.

9. Vytrvejte a mějte víru

Nikdo netvrdí, že cesta k úspěchu je jednoduchá. Navzdory vašim dobrým úmyslům a tvrdé práci někdy neuspějete. Někteří úspěšní podnikatelé utrpěli ztráty a rezonující porážky, dokonce bankroty, a přece se jim podařilo rychle postavit se na nohy a stát se lídry ve svých oblastech. Vaše odvaha obstát tváří v tvář nepřízni osudu a schopnost odrazit se po dočasném zklamání vám zajistí úspěch. Musíte se naučit sebrat a začít úplně znovu. Vaše vytrvalost je měřítkem víry v sebe sama. Pamatujte si, že pokud vydržíte, nic vás nezastaví.

10. Sebekázeň - klíč k úspěchu

Thomas Huxley kdysi řekl: "Dělejte to, co byste měli dělat, když musíte. Ať se vám to líbí, nebo ne. "Sebekázeň je klíčem k úspěchu. Síla vůle vás donutí zaplatit cenu za úspěch - dělat to, co jiní neradi dělají, udělat něco navíc, bojovat a vyhrát boj se sebou samým.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Dálší možnosti jak zaměstnat člověka

Kromě pracovního poměru má živnostník možnost přijmout člověka do zaměstnání i formou dohod konaných mimo...
více…

Proč zaměstnat dalšího člověka?

Pokud se živnostníkovi v podnikání opravdu daří, přijde čas, kdy si uvědomí, že nestíhá. Dělá od rána do...
více…

Jak začít podnikat? 2

Stát se soukromníkem je nesmyslné, pokud člověk nemá pro koho pracovat. Stejně jako bez fanoušků není filmové...
více…

Jak začít podnikat? 1

Cesta ke zdárnému podnikání vede přes důležitá rozhodnutí. Neobejde se bez plánování a hledání odpovědí na...
více…

Na fakturu nebo bez papírů?

Každý člověk, ať už z pozice prodávajícího nebo kupujícího, chce minimalizovat své finanční výdaje,...
více…

Podnikat s někým nebo sám?

Možná máte nápad, podnikatelský plán, ale máte obavy jít do toho sami a tak uvažujete o tom, že byste někoho...
více…

Co je podnikání?

Podnikání, podnikatel, podnik. Pod tímto slovem zpravidla rozumíme aktivitu ve smyslu vytvoření něčeho co nám...
více…

4 nejčastější chyby při výběru pracovní obuvi

Máte doma kvalitní pracovní boty? Že ne, případně je nepoužíváte? Chyba! Rozhodně se vyplatí mít minimálně...
více…

Rizika neovlivníte, škody ano!

Pokud se pustíte do stavby rodinného domu, většinou do ní vložíte všechny své životní úspory a velice...
více…

Pojištění nemovitosti v případě financování hypotečním úvěrem

Financování bydlení prostřednictvím hypotéky je jedním z nejzávažnějších rozhodnutí. I proto zde platí léty...
více…