Detoxikace, aby byla účinná, musí probíhat neustále

Lidský organismus je perfektně naprogramovaný na to, aby bez cizího přičinění ze sebe vyloučil převážnou většinu škodlivin. Přesto, pokud neustále škodliviny přicházejí, začnou se v těle hromadit a výsledkem bývají zdravotní potíže, které mohou vyústit až ve vážné choroby.

detoxikace, zdraví, životospráva

Náš organismus je dokonale zařízený na automatickou a nepřetržitou detoxikaci

Játra systematicky odvádí jedovaté látky, které přijímáme do těla, ale i takové, co se v těle vytvářejí. Rozložené jedovaté látky odcházejí z těla močovým a dýchacím systémem, kůží a střevem. Při vší dokonalosti lidského organismu však přesto dochází ke kumulaci některých toxinů v různých tkáních. Je jen málo jedinců, kteří mají detoxikační systém natolik funkční, že jejich organismus může bezchybně fungovat sto a více let. Ostatní, už od dětství kumulují toxiny, což postupně vede ke vzniku chronických zdravotních problémů. Postupné hromadění jedů (toxinů) v našem těle nenarušuje jen tkáně a jejich funkce, ale negativně ovlivňuje i řídící mechanismy, spojení mezi jednotlivými systémy a také genetický fond, jako základní program pro lidskou existenci. Cesta k jejich odstranění je velmi složitá a všechny jednoduché systémy a prostředky, které se často lidem nabízejí jako prostředky účinné detoxikace, jsou iluzorní, nepravdivé a nefungující. Jakmile se setkáme s tvrzením, že jednoduchý postup nebo jedna látka mohou vést ke kompletní detoxikaci celého organismu, můžeme si být okamžitě jisti, že nejde o pravdivou informaci. V některých případech jde pouze o zbožné přání, jindy o podvod ...

Metod a prostředků detoxikace v minulosti bylo mnoho

Není možné vyjmenovat všechny, ale stačí se podívat jen na ty základní, které lidstvo provádí již po tisíciletí a jejich účinnost byla prokázána.

  • Dieta, tj odpírání si některých jídel, které velmi zanášejí náš organismus toxiny, a na druhou stranu konzumace takových jídel, které uzdravují.
  • Hladovka - velmi účinný detoxikační proces, který souvisí s odbouráváním nahromaděných, nežádoucích metabolitů a jiných toxických látek.
  • Pitné kúry, především ty léčebné, potní kúry, využití různých čajů z léčivých bylin, modlitby, meditace, pohyb, například sport, který celý metabolismus rozhýbe.
  • Různé typy masáží (olejové, lymfatické, baňkování) a celou řadu dalších historických léčebných prostředků, které pokud je budeme chápat jako detoxikační - měly svůj smysl a v rámci detoxikace mnohé z nich využíváme dodnes jako doplňkové, které pomáhají vylučovat z těla uvolněné toxiny.

Každá zdravotní porucha probíhá v několika rovinách

Můžeme u ní vystopovat podíl psychiky, nervového a imunitního systému, metabolismu, genetických informací a dalších. Žádnou z poruch ani žádnou nemoc tedy nezpůsobuje jeden toxin, ale vždy soubor několika problémů. Z tohoto důvodu je při detoxikačním procesu třeba pracovat v několika rovinách a se všemi přítomnými toxiny, abychom umožnili ozdravení tkáně či orgánu. V našem organismu se nachází přibližně 170 orgánů a tkání, které je třeba při určitých zdravotních problémech detoxikovat. Každý z nich vyžaduje specifický postup. Kromě toho se v našem těle nachází tisíce toxických látek a vlivů a každá látka, resp. skupina určitých toxinů vyžaduje také odlišný přístup. Žádný jednoduchý postup nemůže vést k očištění celého těla od problematických látek. Současný životní styl, naše možnosti, které v moderním světě máme, vyžadují mimořádné, dobré a důkladné zásobení našeho těla různými živinami a dalšími prostředky. Celý detoxikační proces můžeme proto doplnit jejich racionálním a smysluplným podáváním. Z výše uvedeného vyplývá, že aby byl detoxikační proces úspěšný a dokonalý, musí být cílený, navíc doplněn o různé doplňkové detoxikační techniky, pomáhající vyplavovat uvolněné toxiny z těla, prostředky pomáhající vyživovat a regenerovat oslabené orgány či tkáně a také doplněn o vhodnou úpravu stravy, která nezpůsobí další zanášení organismu. Neméně důležitá je i práce s psychikou.

Pokud se chceme detoxikovat, musíme vědět, od jakých toxinů

a také je důležité vědět, co chceme detoxikovat - který orgán, systém či tkáň detoxikaci právě vyžaduje. U nás, a také v sousedních zemích, již vzniklo několik detoxikačních center, která se zabývají nejen cílenou detoxikaci organismu, ale jsou schopny rychle a přesně vytestovat přítomnost konkrétních toxinů, které způsobují zdravotní problém, a také kontrolovat během detoxikačního procesu jejich eliminaci z organismu. Navíc je třeba vědět, že každá detoxikace má pouze začátek - ne však konec. Je třeba, aby probíhala nepřetržitě a systematicky. Abychom stabilizovali své zdraví - tělesnou i duševní pohodu a pociťovali je co největší počet dnů v našem životě, musíme provádět preventivní detoxikaci neustále, případně pravidelně.

Každá detoxikace je postup poměrně komplikovaný, systematický, houževnatý a neúnavný,

který prakticky nejde nikdy přerušit, protože interakce našeho organismu s vnějším prostředím je neustálá. Chvíli vítězí síly našeho těla a chvíli životní prostředí. Kdyby lidé pravidelně podstupovali detoxikaci svého organismu, změnily by způsob fungování a finanční náklady celého zdravotnictví, stejně jako zdravotní profil naší země. Nemoc neznamená jen neštěstí a smůlu, ale často vypovídá o tom, že člověk nedokonale zvládl svůj život i složitý proces očisty svého těla.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Trvanlivé jídlo se vám může hodit, pokud zrovna nestíháte, ale i v extrémních situacích

Trvanlivé jídlo na cesty je v podstatě alternativou různých cestovních konzerv. Oproti konzervám však poskytuje mnoho...
více…

Podzimní jídelní a nápojový lístek

Podzim, to není jen změna oblečení, ale i zásadní změna jídelníčku. S ubývající venkovní teplotou je třeba do...
více…

Dieta při histaminové intoleranci

Nízkohistaminová dieta pomáhá alergikům, kteří trpí intolerancí na histamin. Jedná se o poměrně velký zásah do...
více…

Pět rad, které vedou ke krásné a opálené pokožce

Na opálené tělo je radost pohledět. Ale méně radostný, ba často i žalostný, je pohled na tělo, kde je kůže...
více…

Jak upéct chléb v domácí pekárně tak, aby byl dokonalý?

Domácí chutný chleba a chleba z domácí pekárny? Proč to není vždy totéž? Možná proto, protože se s domácí...
více…

Nebezpečí z prošlých, dlouho skladovaných a špatně upravených potravin

Zdravá výživa bez zbytečných zdravotních komplikací, to především správná technika vaření a uchovávání...
více…

Má vaše dítě v pořádku oči? A kolik hodin stráví u tabletu?

Oční vady u dětí nejčastěji odhalí rodiče. Je proto na nich, aby své děti patřičně sledovali a pokud u nich...
více…

Vypadávání vlasů může mít různé příčiny, ale často jde jen o špatnou vnitřní výživu

Leské a hebké vlasy můžete mít, když si na ně nastříkáte lesk a použijete kondicionér. Tyto dva přípravy vám i...
více…

Meloun pro zdravé oči, ledviny, pleť a jako přírodní viagra

Meloun nejen úžasně chutná, ale je to také obrovský zdroj lykopenu, který chrání naše tělo. Dokonce ho obsahuje...
více…

Potraviny z velkých obchodních řetězců mají akční ceny, ale...

Většina českých konzumentů vůbec nečte etikety a nezajímá je ani o to, co právě nakupují. Navíc výrobci sází...
více…