Diamanty jako zajímavá investice do budoucnosti

Diamantové šperky jsou vnímané hlavně jako ozdoba pro ženy. Jak řekla Marilyn Monroe: „Diamant je nejlepší přítel každé ženy.“ A měla samozřejmě pravdu. Drahokamy jsou ale v současnosti nejen úžasným doplňkem pro každou příležitost, ale také zajímavou možností pro investici. Přináší hned několik výhod, na které nesmíte zapomínat při nákupu:

  • jednoduché skladování,
  • možnost nošení šperků,
  • vzácnost kamenů,
  • kvalita ověřená certifikátem.

Proč investovat do diamantů?

V posledních letech lidé hledají jiné možnosti, jak investovat. Zlato je samozřejmě velmi dobrou možností, ale diamanty jsou nesmrtelné. Krásné náušnice s diamanty budou vypadat unikátně na uších vaší partnerky a navíc získáte kvalitní drahokamy pro svou investici. Musíte se ale naučit základy o těchto kamenech a vyžadovat certifikát pravosti.

 

Snažte se také diverzifikovat své portfolio a nekupovat více diamantů stejného vzhledu a kvality. Jedinečné kousky budou možná dražší, ale také je v budoucnosti budete moci velmi dobře prodat. Soustřeďte se také na správné osazení kamenu, abyste ho mohli lépe prodat. Neobvyklost daného drahokamu vám také zajistí, že si udrží svou hodnotu a v budoucnosti ho prodáte se ziskem.

Rizika investice do drahokamů

Stejně jako jiné investice, také v tomto případě musíte počítat s určitými riziky. Na trhu neexistuje žádná transparentnost cen nebo cenový index, který vám zajistí budoucí cenu diamantu. Tuto jistotu získáte např. u zlata. Jemné diamantové náramky možná nebudou ideální pro investici, ale vaši partnerku zaručeně potěší. Některé kousky proto může pořídit jen pro radost.

 

Prodej drahokamů také není tak jednoduchý, jak byste si možná přáteli. Snadno ho koupíte, ale najít vhodného kupce nemusí být snadné. Využít můžete i aukční síně, ale ti mají vysoké poplatky. A menší kupci nebo maloobchod s vámi bude hodně vyjednávat o ceně. Navíc musíte mít hodně trpělivosti, protože se jedná o dlouhodobou investici.

 

Zdroj obrázku: yurakrasil / Shutterstock.com

 

comments powered by Disqus