Jak správně vytrhat obočí?

Obočí dokáže pozvednou dojem z celého obličeje, ale také způsobit to, že si s krásou prostě netykáte. Jinými slovy, pěstěné a upravené obočí je prostě základ. Se základní úpravou vám pomohou zkušené kosmetičky a vám bude stačit, když si budete linii udržovat. Není to nic složitého. Stačí kvalitní pinzeta, odličovací tampon s pleťovou vodou, kartáček na vyčesání a nejlépe osvětlené zrcátko.

ženy, kosmetika, úprava obočí

Proč se vyplatí mít krásné obočí

Nadělila vám příroda příliš krátké řasy, výrazný nos, úzké rty nebo asymetrickou tvář? Vady na kráse jsou pro každou ženu stresující - ne však neřešitelné! Právě správná úprava obočí dokáže zamaskovat každý nedostatek v obličeji. Perfektně upravený oblouk nad očima odpoutá zraky od nechtěných vyrážek, vystouplé brady, zapadlých očí. Může však také na nedostatky upozornit - a to v případě, když si obočí vytrháte špatně. Ale nebojte se - s naším malým rychlokurzem se vám žádná nehoda stát nemůže a úpravu obočí zvládnete sama doma!

Kdy začít s úpravou?

Odpověď je jednoduchá - jakmile se vám vaše obočí přestane líbit! Pamatujte si, že dokonalé obočí = krásný oblouk, kolem kterého by neměl trčet ani jeden chloupek! Obočí vytrhávejte pravidelně, jakmile začnou chloupky dorůstat. Odmítáte se jakkoli dotknout svého obočí, protože se bojíte bolesti? Děláte chybu! Existují totiž vychytávky, které případnou bolest z vytrhávání chloupků dokáží ztlumit. Výborně zabírá například kostka ledu, kterou si obočí před vytrháváním potřete, čímž znecitliví. Skvěle vám také poslouží gel na znecitlivění dětských dásní.

Náš tip

Pokud si chcete vytrhávání obočí co nejvíce usnadnit, dělejte ho vždy po koupeli, případně si předtím napařte tvář. Póry v obličeji se rozšíří a chloupek tak půjde vytrhnout raz dva. Pokud jste se rozhodli upravit si obočí, dejte si záležet na pinzetě, kterou pro svůj čin použijete. Pinzeta by měla být skutečně kvalitní, ideálně se zkoseným a plochým zakončením. Taková pinzeta chloupek totiž lépe podrží a také snadněji vytrhne.

Obočí nikdy nevytrhávejte proti růstu chloupků

Mělo by to stejný efekt, jako když si takto oholíte třísla - chloupky začnou nepříjemně zarůstat a to zejména na obličeji nevypadá vůbec dobře. Obočí si upravujte zásadně před zrcadlem se zvětšovacím efektem, abyste měli pod dohledem skutečně každý chloupek, a tvar obočí během epilace bedlivě pozorujte - abyste to s epilací nepřehnala!

Jaké obočí vypadá nejlépe?

Pokud si nevíte rady s tím, jaký tvar by vaše obočí mělo mít, zvolte si mírný oblouk. Ten totiž sluší každé ženě a hodí se jak do práce, tak i na glamour večer. Předtím, než začnete s epilací, mějte už představu o svém obočí jasně danou. A neváhejte si ji přímo na obočí také namalovat! Obočí byste měli nejvíce vyklenout ve dvou třetinách jeho délky. Zní to jako matematická rovnice, ale s malým trikem za pomoci tužky to hravě zvládnete. Přiložte si tužku k okraji nosu a směřujte ji přes vnitřní koutek oka až k čelu. Tím spolehlivě zjistíte začátek obočí. Opačným způsobem, tedy tužkou vedenou přes vnější koutek oka, zjistíte jeho konec. Najklenutější místo by se tedy mělo nacházet přesně nad vaší duhovkou.

Na závěr

Epilaci máte úspěšně za sebou - nebyla to žádná katastrofa (i když ruku na srdce - muži nám opravdu nemají co závidět). Pokud jste si vytrháváním podráždila pokožku, potřete si obočí kostkou ledu, hydratačním krémem nebo kapkou gelu s aloe vera. Zarudlá místa za okamžik zmizí.

Gel na obočí

Aby vaše obočí vypadalo skutečně dokonale a upraveně za všech okolností, nagelujte ho! Kapku gelu (použijte speciálně určený na obočí, případně kapku gelu na vlasy) naneste na kartáček na obočí nebo sáhněte po čistém kartáčku od řasenky, a obočí jím pročešte. Zlobivé chloupky tak zůstanou přesně tam, kde mají.

Když se dílo nedaří

Zkusila jste snad všechno, ale se svým obočím stále nejste spokojená? Netrapte se a zajděte do kosmetického salónu. Tam vám obočí upraví profesionálně a ještě vám poradí, jak o něj správně pečovat. Procedura se provádí pinzetou nebo voskem a není příliš drahá, ani příliš bolestivá. Na vaše přání vám v salonu obočí také nabarví. Odbornice zahalí vaše obočí do barvy, která bude svědčit vaší pleti i barvě vlasů. Výsledek? Barva vašich očí se zvýrazní a kontury v obličeji správně vyrýsují. A to za trochu bolesti určitě stojí. 

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Pigmentové skvrny zesvětlí každodenní používání krému na opalování

Pigmentové skvrny nejsou zdraví škodlivé, ale žádná žena se s nimi nechlubí. Získat se dají během chvilky a...
více…

Francouzský styl inspiruje ženy nejen v oblasti módy, ale i používání kosmetiky

Francouzské ženy jsou vzorem pro ostatní Evropanky, protože mají svůj styl. Jsou stále elegantní. V módě mají svůj...
více…

Pihy na obličeji dodávají ženám sebevědomí

Pihovatý obličej, to byl dříve hodně velký problém. Hlavně dívky a ženy se za ně styděly. Často byly důvodem k...
více…

Kdy je nejvhodnější doba na kosmetické procedury?

Peeling je účinná kosmetická metoda, kterou si pomocí peeligových krémů, omlazujeme pleť. Jak často se má používat...
více…

Jak se zbavit ochlupení, pigmentových skvrn, jizev či mateřských znamének?

Krásná žena, to je určitě charisma a srdečná povaha. O tom není pochyb, ale co se týká estetického smýšlení, tak...
více…

Jak nanášet samoopalovací přípravek, aby působil přirozeně?

Krásně opálená pleť v zimě a na jaře? To nemusí být výsledek exotické dovolené, ani pravidelných návštěv...
více…

Jak správně vybrat hydratační krém, aby vyhovoval vaší pleti?

Bez hydratačního krému se neobejde žádná žena, stejně jako bez přípravků na čištění pleti. Po řádném...
více…

Kosmetická akupunktura nejen jako prevence stárnutí pleti

K akupunktuře se upínají lidé, kteří potřebují pomoci se zdravotním problémem. Její účinky zde probírat nebudeme,...
více…

Muži si chrání pleť, ženy bojují proti vráskám

Pánská kosmetika, to není jen univerzální krém, navoněný “mužskou” vůní. Mezi kosmetikou pro muže a kosmetikou...
více…

Péče o pleť bez vrásek a mýty, které ji provázejí

Čas se zastavit nedá a pleť stárne jako my. Proto i tvorba vrásek není ničím výjimečným. Jen některé ženy to...
více…