Léčivá síla kamenů a jejich barev

Stále více lidí vyhledává spojení s přírodou. A příroda, to je obrovské množství energie, která nám tak často chybí. Jedním a věčným zdrojem energie jsou kameny. Ale pozor na způsob jejich používání!

ezoterika, přírodní medicína, drahé kameny, energie

Neustále roste zájem o energetické systémy související s přírodními strukturami a soustavami

Do této sféry patří bioenergetika, alternativní medicína,  psychotronika / energie kamenů - hornin, minerálů, polodrahokamů, drahokamů / obsahově se jí zabývá zejména ezoterika /. Všechny tyto energetické oblasti spojuje z hlediska jejich účinku na bytost jako celistvý systém ezoterika, která je současně i vysvětluje. Všechny tři oblasti jsou však navzájem propojené, navzájem se prolínají a navzájem se doplňují. Pozorujeme i další jev - romantizující přístup k tomuto světu tajemna, který nemá daleko k idealistickému, a tedy zavádějící interpretaci. Je vhodné najít v sobě míru, s jakou budeme přijímat a zpracovávat všechny informace k nám plynoucí z této sféry. Všechny uvedené pohledy nás mohou uspokojit alespoň v jedné věci - patří k věci. 

V období chladu a vlhka, zaměříme se na kameny teplých barev,

které korespondují s nejvíce chladem zkoušenou oblastí těla, a to ledvinami, kostmi, klouby. Podle indického dělení energetiky těla tedy s oblastí 1. a 2.čakry, podle čínského systému zase příslušnými dráhami - meridiány. Kameny jsou vesmírem na zemi. Symbolizují jednotu pozemského a nebeského, jejich neoddělitelnost a splynutí. Mikrokosmos v makrokosmu. Jak nahoře, tak i dole ...

Pro začátek však třeba vědět, jak působí jednotlivé barvy - tedy i barvy kamenů - na nás z hlediska energie

Hnědá vyrovnává, červená stimuluje, oranžová nabuzuje, růžová harmonizuje, žlutá prozařuje, zelená vyrovnává, modrá a indigo inspiruje, zelenomodrá uklidňuje, fialová osvobozuje, šedá nás posouvá k pokoře, černá k smutku, kontemplaci a pořádku až askezi, bílá je barvou čistoty duše a ducha, barevná pestrost je radostí a oživením, zabarvené (křišťál) v sobě obsahuje všechny barvy, je jakoby nad nimi, přičemž představuje jednotu a poznání.

Pro 1.čakru (základní nebo kořenová),

nacházející se mezi konečníkem a pohlavními orgány, odpovídající živlu země, je typická červená barva. Z hlediska tělesných orgánů a žláz jsou k 1. čakře přiřazeny konečník, vnější genitál, tlusté střevo, prostata, nadledvinky, krev, stavba buněk, dolní končetiny. Kameny 1. čakry jsou: červený jaspis, heliotrop, granát, červený korál, rubín, ale netradičně i hematit, achát, sardonyx a stříbro.

Pro 2.čakru (sakrální),

nacházející se v oblasti podbřišku, přiřazenou k živlu vody, je charakteristickou oranžová. Obhospodařuje pánev, vnitřní pohlavní orgány, močový měchýř, ledviny, vaječníky, i prostatu a varlata. Kameny korespondujícími s touto čakrou, jsou karneol, oranžový korál, hyacint, ohnivý opál, měsíční kámen a nezvykle dokonce perly.

Kameny, tóny svých barev definují konkrétní barvu odpovídající čakry

Použití kamenů závisí od toho, co jimi chceme dosáhnout. Je přibližně šest způsobů, cest, forem a každá z nich má vlastní metodiku. Když nás zajímá především léčení, které má různá synonyma - petroterapie, krystaloterapie, litoterapie, upřeme svou pozornost tímto směrem. Zdá se, že největší oblibě se těší nošení těchto krásných pozemských darů na těle v podobě přívěšku na kůži nebo řetízku z ušlechtilého kovu, dále v podobě náramků, náhrdelníků, náušnic, prstenů. Tehdy považujeme krystaly za amulety nebo talismany a plní zejména ochranno - léčebnou funkci. Velmi rozšířené a také výrazně harmonizující je, pohrávání si s kamínkem v ruce, převalování mezi prsty, přikládání na konkrétní čakru, masáž "oblázky" krystalů, kdy se posiluje samotný efekt masáže a užitek z ní je dvojnásobný.

Velká opatrnost se vyžaduje při vnitřním užívání lektvarů,

tedy výluhů konkrétních krystalů. Elixíry se připravují nejméně 3 hodiny, a to máčením kamínku ve studené vodě, která se pak pije nalačno. Mnohé kameny jsou svým chemickým složením jedovaté a nesmí se užívat vnitřně. Nejbezpečnější je užívání křišťálového elixíru, louhu křišťálu - kamene, který má jisté výsadní postavení mezi kameny ve smyslu univerzálního účinku a kompatibility se vším a s každým. Svou průzračností připomíná čistotu, dokonalost, nekonečnost, vytrvalost, spojení s univerzem, je kamenem, čistého, nefalšovaného, ​​absolutního. Před použitím je třeba kámen očistit alespoň pod tekoucí studenou vodou, osušit a na 24 hodin ho dát do suché mořské soli kvůli dokonalé energetické očistě. Nikdy neexperimentujte s vnitřním užíváním kamenů, když máte o nich minimální nebo žádné znalosti.

Nesmíme zapomenout,

že v každém z nás existuje rozměr přijímání transformované energie země. I člověk, který tvrdí, že vztah ke kamenům - krystalům je pouze věcí nějakých módních trendů, případně že tyto teorie jsou pouze fantasmagorie a pohádky, vnímá tuto energii, ale na jiné úrovni - nevědomě a neznale. Nikomu není třeba nic vnucovat, ani ho přesvědčovat. Existuje jistý mravní imperativ, který nám zakazuje dělat z darů země předmět názorového nebo materiálního licitování. Proto ke krystalům přistupujeme s posvátnou úctou, s otevřeným srdcem a čistými smysly.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Hubnutí s úsměvem, bez hladovění a s dobrým pocitem? Stravování ve francouzském stylu!

Chcete zhubnout a již při slově dieta máte husí kůži? Tak to je všechno špatně a nikdy nezhubnete! Přitom zhubnout...
více…

Příjemné a na došlap měkké korkové dlaždice vytvoří v interiéru pohodovou atmosféru

Stále větší oblibu mezi podlahovými krytinami získává korek. Kdo dává přednost ekologickým přírodním...
více…

Problém s plešatostí? Řeší ho hned několik postupů

Plešatost je velkým problémem. Velmi často je spojována jenom s muži, ale pravda je taková, že se dané problémy...
více…

Proč nám chybí vitaminy? Mohou za to léky, stres a kouření!

Vitaminy jsou důležité katalyzátory biochemických reakcí v těle. Podílejí se na metabolismu bílkovin, tuků a...
více…

Cviky na posílení Achillovy šlachy a jako prevence úrazu

Achillova šlacha je velmi namáhaná část našeho těla. Spojuje lýtkové svaly s chodidlovým svalem a patní...
více…

Zázvorové bonbóny dokáží posílit imunitu a zahnat stres

Zázvor je úžasný spojenec pro boj s nachlazením a chřipkou. Ale nemusíte čekat, až na první příznaky. Zázvor si...
více…

Přírodní kosmetika dokáže obnovit i hodně unavenou pleť

Naše pokožka má s námi až neuvěřitelnou trpělivost. Co my pokazíme, sama se snaží napravit. Ale její...
více…

Mandarinky - ozdoba stolu, vůně do bytu a účinná prevence chorob

Mandarinky dříve byly symbolem blížících se vánočních svátků. Dnes se dají koupit po celý rok, ale v létě a na...
více…

Kuří oko je třeba odborně odstranit a následně zrevidovat stav obuvi

Kuří oko je lidový název pro zhrublou a ztluštělou kůži v oblasti nohou, nejčastěji na palcích, patách nebo na...
více…

Probiotika mohou způsobovat poruchy soustředění

Syntetické léky mají své léčivé, ale i vedlejší, a to někdy hodně negativní, účinky. Některé z nich by měla...
více…