Léčivá síla kamenů a jejich barev

Stále více lidí vyhledává spojení s přírodou. A příroda, to je obrovské množství energie, která nám tak často chybí. Jedním a věčným zdrojem energie jsou kameny. Ale pozor na způsob jejich používání!

ezoterika, přírodní medicína, drahé kameny, energie

Neustále roste zájem o energetické systémy související s přírodními strukturami a soustavami

Do této sféry patří bioenergetika, alternativní medicína,  psychotronika / energie kamenů - hornin, minerálů, polodrahokamů, drahokamů / obsahově se jí zabývá zejména ezoterika /. Všechny tyto energetické oblasti spojuje z hlediska jejich účinku na bytost jako celistvý systém ezoterika, která je současně i vysvětluje. Všechny tři oblasti jsou však navzájem propojené, navzájem se prolínají a navzájem se doplňují. Pozorujeme i další jev - romantizující přístup k tomuto světu tajemna, který nemá daleko k idealistickému, a tedy zavádějící interpretaci. Je vhodné najít v sobě míru, s jakou budeme přijímat a zpracovávat všechny informace k nám plynoucí z této sféry. Všechny uvedené pohledy nás mohou uspokojit alespoň v jedné věci - patří k věci. 

V období chladu a vlhka, zaměříme se na kameny teplých barev,

které korespondují s nejvíce chladem zkoušenou oblastí těla, a to ledvinami, kostmi, klouby. Podle indického dělení energetiky těla tedy s oblastí 1. a 2.čakry, podle čínského systému zase příslušnými dráhami - meridiány. Kameny jsou vesmírem na zemi. Symbolizují jednotu pozemského a nebeského, jejich neoddělitelnost a splynutí. Mikrokosmos v makrokosmu. Jak nahoře, tak i dole ...

Pro začátek však třeba vědět, jak působí jednotlivé barvy - tedy i barvy kamenů - na nás z hlediska energie

Hnědá vyrovnává, červená stimuluje, oranžová nabuzuje, růžová harmonizuje, žlutá prozařuje, zelená vyrovnává, modrá a indigo inspiruje, zelenomodrá uklidňuje, fialová osvobozuje, šedá nás posouvá k pokoře, černá k smutku, kontemplaci a pořádku až askezi, bílá je barvou čistoty duše a ducha, barevná pestrost je radostí a oživením, zabarvené (křišťál) v sobě obsahuje všechny barvy, je jakoby nad nimi, přičemž představuje jednotu a poznání.

Pro 1.čakru (základní nebo kořenová),

nacházející se mezi konečníkem a pohlavními orgány, odpovídající živlu země, je typická červená barva. Z hlediska tělesných orgánů a žláz jsou k 1. čakře přiřazeny konečník, vnější genitál, tlusté střevo, prostata, nadledvinky, krev, stavba buněk, dolní končetiny. Kameny 1. čakry jsou: červený jaspis, heliotrop, granát, červený korál, rubín, ale netradičně i hematit, achát, sardonyx a stříbro.

Pro 2.čakru (sakrální),

nacházející se v oblasti podbřišku, přiřazenou k živlu vody, je charakteristickou oranžová. Obhospodařuje pánev, vnitřní pohlavní orgány, močový měchýř, ledviny, vaječníky, i prostatu a varlata. Kameny korespondujícími s touto čakrou, jsou karneol, oranžový korál, hyacint, ohnivý opál, měsíční kámen a nezvykle dokonce perly.

Kameny, tóny svých barev definují konkrétní barvu odpovídající čakry

Použití kamenů závisí od toho, co jimi chceme dosáhnout. Je přibližně šest způsobů, cest, forem a každá z nich má vlastní metodiku. Když nás zajímá především léčení, které má různá synonyma - petroterapie, krystaloterapie, litoterapie, upřeme svou pozornost tímto směrem. Zdá se, že největší oblibě se těší nošení těchto krásných pozemských darů na těle v podobě přívěšku na kůži nebo řetízku z ušlechtilého kovu, dále v podobě náramků, náhrdelníků, náušnic, prstenů. Tehdy považujeme krystaly za amulety nebo talismany a plní zejména ochranno - léčebnou funkci. Velmi rozšířené a také výrazně harmonizující je, pohrávání si s kamínkem v ruce, převalování mezi prsty, přikládání na konkrétní čakru, masáž "oblázky" krystalů, kdy se posiluje samotný efekt masáže a užitek z ní je dvojnásobný.

Velká opatrnost se vyžaduje při vnitřním užívání lektvarů,

tedy výluhů konkrétních krystalů. Elixíry se připravují nejméně 3 hodiny, a to máčením kamínku ve studené vodě, která se pak pije nalačno. Mnohé kameny jsou svým chemickým složením jedovaté a nesmí se užívat vnitřně. Nejbezpečnější je užívání křišťálového elixíru, louhu křišťálu - kamene, který má jisté výsadní postavení mezi kameny ve smyslu univerzálního účinku a kompatibility se vším a s každým. Svou průzračností připomíná čistotu, dokonalost, nekonečnost, vytrvalost, spojení s univerzem, je kamenem, čistého, nefalšovaného, ​​absolutního. Před použitím je třeba kámen očistit alespoň pod tekoucí studenou vodou, osušit a na 24 hodin ho dát do suché mořské soli kvůli dokonalé energetické očistě. Nikdy neexperimentujte s vnitřním užíváním kamenů, když máte o nich minimální nebo žádné znalosti.

Nesmíme zapomenout,

že v každém z nás existuje rozměr přijímání transformované energie země. I člověk, který tvrdí, že vztah ke kamenům - krystalům je pouze věcí nějakých módních trendů, případně že tyto teorie jsou pouze fantasmagorie a pohádky, vnímá tuto energii, ale na jiné úrovni - nevědomě a neznale. Nikomu není třeba nic vnucovat, ani ho přesvědčovat. Existuje jistý mravní imperativ, který nám zakazuje dělat z darů země předmět názorového nebo materiálního licitování. Proto ke krystalům přistupujeme s posvátnou úctou, s otevřeným srdcem a čistými smysly.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


4 nejčastější chyby při výběru pracovní obuvi

Máte doma kvalitní pracovní boty? Že ne, případně je nepoužíváte? Chyba! Rozhodně se vyplatí mít minimálně...
více…

Kde koupit kvalitní spodní prádlo?

Spodní prádlo je typ oblečení, který nepatří mezi ty nejčastěji kupované. Nicméně, pokud si už spodní prádlo...
více…

Užitečné tipy na kancelářské židle

Základem úspěchu pro práci v kanceláři je kvalitní a pohodlná kancelářská židle. Pokud trávíte v práci...
více…

Jak renovovat dřevené krovy na starých chalupách?

Krovy chalup bývají poškozeny především v důsledku dlouhodobého zatékání přes krytinu, které způsobuje rozvoj...
více…

Tubusy, které přinášejí denní světlo

Pohled z okna má z psychologického hlediska velký význam a přispívá k dobré psychické pohodě. Ne vždy však lze...
více…

Schody v bytě - bezpečnost, zábradlí a přístup

Při výběru bytu, ať už hotového nebo jen na papíře, si všímejte jeho dispozice, variability jednotlivých...
více…

Ve zdravém domě zdravý vzduch

Jsou různé způsoby, jak lze přispět k hygienicky vhodnému mikroklimatu v domě. Z tohoto pohledu je významná samotná...
více…

Zhubněte dvě kila bez pocitu hladu a navždy

Shodit pár kil, to je pro někoho nadlidský úkol a jiní shazují desítky a znovu je rychle nabírají. Jak zabránit...
více…

Deprese se netýká jen dospělých, všímejte si svých dětí!

Nemocné dítě, to nemusí být je běžná viróza nebo infekční dětské nemoci. Dítě může mít nemocnou i duši....
více…

Jak správně sedět a pracovat, aby nás nebolela záda?

Téměř každá stereotypní práce si vybírá daň na nejvíce namáhaných a upřednostňovaných částech těla. A ne...
více…