Masáž, která dokáže prodloužit život, léčit a odstranit stres

Různí šarlatáni, ale i seriózní vědci hledali a hledají elixír mládí a dlouhověkosti. A přitom stačilo najít Bod dlouhověkosti, pravidelně a správně ho namasírovat a problém je vyřešen. Samozřejmě, že zase tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá, to nebude. Pokud budete kouřit, vyhýbat se zdravé životosprávě a neustále se rozčilovat, tak vám ani celodenní masáž tohoto bodu kýžené výsledky nepřinese!

masáž, bod dlouhověkosti, akupresura, tradiční čínská medicína, imunita, přírodní léčba

Zu San Li

To je název jednoho z nejčastěji používaných akupunkturních bodů ze všech na lidském těle a určitě i nejvíce studovaného bodu léčení akupresurou i terapií acumoxa. Odstraňování zdravotních problémů pomocí masážních bodů je jedním z nejstarších způsobů léčby na Východě, který má již několik tisíc let. Japonská legenda z tohoto období hovoří o šťastném muži, kterému otec prozradil tajemství dlouhověkosti - každý den si měl masírovat jeden bod pod kolenem. Syn uposlechl a za svého dlouhého života se stal svědkem narození i úmrtí několika císařů. V Japonsku se tento bod nazývá "Bod sto nemocí", v Číně "Bod dlouhověkosti!. Prozradíme vám, kde se nachází a naučíme vás, jak ho masírovat.

Tradiční čínská medicína

V čínské medicíně je lidské tělo vnímáno jako energetický systém. Proto zde věří, že masáží může být ovlivněna funkčnost orgánů a také energetický tok. Podle pradávného učení má tělo člověka 365 akupresurních bodů a 12 hlavních meridiánů. Tyto počty nám velmi připomínají dny a měsíce v roce. Akupresura (masáž založená tlakem prstů na jednotlivé body) na základě učení o meridiánech a kanálech spojených s jednotlivými orgány má prokazatelné přímo zázračné účinky na naše zdraví a nejen to. Ve východních medicínách je tělo považováno za více za energii, než za hmotu a tak má akupresura blahodárný vliv nejen na funkční činnost orgánů, ale i na tok energie, která neustále v nás proudí.

Zu San Li

Termín San Li pojmenovává systém akupunkturních bodů (Li ve smyslu napravovat, nebo regulovat) a Zu odkazuje na umístění na noze. Zu San Li řídí činnost orgánů v dolní polovině těla a také funkci míchy v těch částech, které odpovídají za správné fungování trávicího ústrojí, pohlavních orgánů, ledvin a nadledvinek. S pomocí masáže bodů Zu San Li můžete zvýšit aktivitu nadledvin, nejsilnějších uzlů, které působí jako hlavní obránce lidského zdraví a jsou zodpovědné za vylučování adrenalinu v krvi, hydrokortizonu, a dalších důležitých hormonů.

Kde tento bod hledat?

Dnes to už není žádné tajemství. Pomoci s hledáním vám pomůže návod, který říká, že pokud si položíme na koleno ruku - na pravé koleno pravou ruku, na levé levou, přibližně na konci prostředníku se nachází Zu San Li - Bod dlouhověkosti, Bod stovky nemocí, ale také Xiaqihai. Nahmatáme ho v malé jamce mezi kostmi. Existuje ještě jeden způsob, jak ho najít. Sedněte si na podlahu, přitlačte nohy k zemi a paty nezvedejte. Když přitáhnete nohy k sobě, najdete pod koleny vyvýšené místo. Nahmatejte nejvyšší bod tohoto místa. A pak si můžete sednout. Bod, na který jste zatlačili, za změní na prohlubeň a - ano - jste na správném místě. Je to Zu San Li.

Masáž

Před začátkem masáže se pohodlně posaďte. Nohy musí být uvolněny. Dýchejte klidně a soustřeďte mysl na své pocity. Je to stav harmonie, ve kterém podle východní medicíny začíná proces hojení. Masáž Zu San Li má navíc stimulující účinek. Masáž dělejte prsty prostřednictvím kruhových pohybů ve směru hodinových ručiček s devíti opakováními na každé noze. Masáž by měla trvat cca 10 minut se střídáním obou nohou. Následně na těchto bodech podržte poloviny stroužku česneku po dobu 1-2 hodin, dokud pokožka nezčervená. Česnek můžete zafixovat v bodech Zu San Li například jemným ovinutím obvazem. To je všechno? Ano vše. Pokud jezdíte na lymfatické masáže, všimněte si maséra, který se stoprocentní pravděpodobností bude v určitém okamžiku masírovat právě tento bod.

Co na masáž Zu San Li řekne vaše tělo?

Tradiční východní medicína říká, že masáž těchto bodů vám pomůže získat důvěru, překonat stres a napětí, najít vnitřní stabilitu. Navíc, díky ní můžete významně přispět k léčbě mnoha nemocí, včetně impotence, škytání, zácpy, zánětu žaludku či močové inkontinence. Masáž zároveň zvyšuje imunitu, se člověk stává zdravým a životaschopným. Současný standard aplikování této masáže, prozkoumán a uvedený v učebnicích farmakologie a medicíny zaměřené na východní nauky hovoří o tom, že Zu San Li utlumuje bolesti žaludku, distenze břicha, zvracení, průjem, úplavici, špatné trávení, zánět slepého střeva, ochablost a necitlivost dolních končetin, otok, mastitidy, maniodepresivní stavy, epilepsii, kašel, závratě, bušení srdce a podobně. Doba masáže bodu Zu San Li výrazně ovlivňuje působení na zdravotní problém, který chcete vyřešit.

Kdy je masáž nejúčinnější

  • Nejúčinnější je hned ráno a před obědem a nejlepší výsledky dosáhnete během novu měsíce.
  • Osm dní po začátku novu má masáž v dopoledních hodinách účinky na posílení imunity a zlepšení funkcí tělesných orgánů.
  • Před obědem ovlivňuje trávení a zdravou srdeční činnost.
  • Odpoledne působí proti stresu, nervozitě, podrážděnosti, bolestem hlavy a poruchám spánku.
  • Masírování bodu ve večerních hodinách ovlivňuje zlepšení metabolismu a tím vede i ke snížení hmotnosti přibližně 400-500 g za týden. Nedělejte to ovšem těsně před spaním! Mohli byste si přivodit nespavost. Pozor - večerní masírování se provádí proti směru hodinových ručiček.

Klinický výzkum

Moderní klinický výzkum Zu San Li se ubíral dvěma směry. Jedním z nich je léčba bolesti břicha včetně křečí, obvykle vznikajících v oblasti žaludku, žlučníku, nebo ledviny. V tomto případě se ukázalo, že stimulace akupunkturního bodu má bezprostřední účinek (během několika sekund nebo minut) a pacienti často pocítí úlevu po jediné akupresurní terapií tohoto bodu. Druhý směr klinického výzkumu se zabýval léčbou postižených imunitních funkcí, zejména nedostatkem leukocytů a zvyšováním hladiny imunoglobulinu. V tomto případě se stimulace Zu San Li vykonávala denně, obvykle po dobu 10 až 14 dny po sobě (opakovaně někdy po krátké přestávce několika dní). Jedna ze studií v sobě spojuje tyto dvě oblasti zájmu: léčba pacientů s rakovinou, kteří trpí bolestí břicha (pacienti s nádorovým onemocněním obvykle mají zhoršené imunitní funkce a to buď spontánně nebo v důsledku lékařské terapie). Výsledky? Velmi pozitivně. Nemluvě o úlevě pacientů s akutním zánětem slepého střeva a trpících pooperačními bolestmi.

Jak je to s dlouhověkostí?

Mluvili jsme už o tom, že čínská medicína považuje lidské tělo za energetický systém, který by měl být v dokonalé rovnováze, aby sloužil co nejdéle. Za 100% činnost orgánů odpovídá hlavně tok energie, kterou sice nevidíme, ale při jejím úbytku či špatnému nasměrování se můžeme cítit malátní a také onemocnět. Jelikož masáž Bodu dlouhověkosti není nic těžkého a zvládne to každý - vyzkoušejte. Vždyť jak se říká, za zkoušku nic nedáte.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Rajčata nepatří do ledničky a jsou ideálním ovocem pro boj s podzimními virózami

Sezóna rajčat, která u nás dozrávají za pomoci sluníčka, pomalu končí. Ale i nedozrálá rajčata vám v domácích...
více…

Rybíz proti zánětu a vysokému krevnímu tlaku

Rybíz je bobulovité ovoce, nenáročné na pěstování. Přesto mizí nejen z našich zahrad, ale obchodů s ovocem. Přitom...
více…

Na co si dát pozor při sušení, konzumaci a skladování bylinek?

Pěstování a sběr bylinek je stále více oblíbený. Ale pozor na to, jak s bylinkami naložíte. Ne všechny způsoby...
více…

Bolí vás nohy po náročném dni? Připravte jim přírodní relax!

Těžké a unavené nohy po náročném pracovním dni nebo tréninku? Nemusíte hned vyhledat nejbližší lékárnu a...
více…

Porucha erekce může signalizovat i velmi vážné onemocnění!

Porucha erekce neboli erektilní dysfunkce je diagnóza, která stále častěji trápí i mladší ročníky. Co se skrývá...
více…

Co a jak funguje v těle, když se jedná o naši imunitu?

Stále čteme, jak podpořit svoji imunitu. Ale co vlastně tvoří náš imunitní systém? Fungování imunitního systému...
více…

Ředkvičky ozdobí zeleninové saláty a dodají ji jim úžasnou chuť

Ředkvičky jsou nejen zdravé, ale také nádherně vypadají. Svou barvou i jemnou štiplavostí zpestří každý salát a...
více…

Červená řepa pomáhá zdraví, kráse a vitalitě

Červená řepa je jedna z nejléčivějších a nejvšestranněji použitelných potravin. Zdravá strava je jeden ze...
více…

Domácí kefír lze snadno vyrobit z kefírových zrn a mléka

Mléko a mléčné výrobky se pro nás staly neodmyslitelnou součástí života. Zvykli jsme si je konzumovat nejen v...
více…

Brutnák lékařský do salátů a přírodní medicíny

Patří mezi jednoleté byliny, má rozvětvený stonek, na kterém střídavě vyrůstají listy vejčitého tvaru. Stonek je...
více…