Mateřské mléko je vynikají prostředek proti akné, popáleninám a vráskám

Mateřské mléko je nejen ta úplně nejlepší výživa pro novorozence a kojence, ale také může pomoci ženám, které mají problémy s pletí. Nevěříte? Je to tak, díky obsahu kyseliny laurové, která dělá s pletí doslova divy. Ta je také součástí kokosového oleje a některých kosmetických přípravků. Ale ta z mateřského mléka je v případě kojících žen, opravdu to nejlepší. A nebojte se, milé maminky, že svého drobečka budete ochuzovat. Na pleť vám bude stačit jen malé množství.

ženy, kojení, mateřské mléko, akné, vrásky, péče o pleť, popáleniny

Něco z historie

Už naše prababičky používaly mateřské mléko jako dezinfekční a léčivý prostředek, dokonce ho používaly i na popáleniny, vřídky, na oční "zrno", či zánět spojivek. Žena, která měla delší dobu mléko, byla proto velmi cenným zdrojem nejen potravy pro novorozence maminek, které neměly mléko, ale také první pomocí při některých poraněních, a onemocněních dospělých. Proč to dělaly? Všimly si, že mateřské mléko má na naši pokožku a některé jiné problémy pozitivní vliv.

Důležitá kyselina

Podobného faktu si všimli odborníci z Kalifornie, kteří studovali vliv mateřského mléka na léčbu akné. Zjistili, že pozitivní vliv na léčbu tohoto častého neduhu nejen dospívající mládeže má kyselina laurová, která se také, například, nachází v oleji z kokosových ořechů. Je tedy velmi pravděpodobné, že přípravky s obsahem kyseliny laurové, budou při léčbě akné v období puberty, ale i v pozdějším věku, výborným pomocníkem.

Bez červenání a pálení

Běžné projevy akné postihují pětaosmdesát procent teenagerů. Současné léčivé přípravky mají nežádoucí vedlejší účinky a často způsobují zarudnutí a pálení. Přípravky s kyselinou laurovou nic takového nevyvolávají. 

Nežádoucí účinky? Žádné!

Na přípravcích s obsahem kyseliny laurové je pozitivní tedy to, že dokáže potlačovat zánětlivé projevy kůže, přitom nemá žádné vedlejší účinky. Jde o přírodní a ověřené přípravky, které díky tomu nepodléhají takovému složitému klinickému testování, jak to bývá u jiných přípravcích.

Další efekty mateřského mléka

Kromě toho kyselina laurová působí účinně i proti vypadávání vlasů, má silný antivirální efekt. Odborníci dokonce doporučují použít mateřské mléko při rýmě kojence - a to tak, že kromě odsávání hlenů maminky kápnou do nosních dírek mateřské mléko. To totiž dokáže velmi dobře zvlhčit sliznici a jak jsme již zmínili, působí i antibakteriálně. V případě, že maminky mateřské mléko nemají tuto funkci plní spreje s mořskou vodou.

Proti bradavicím?

Mateřské mléko si umí dokonce poradit i s takovým nepříjemným (nejednou těžko léčitelným) onemocněním, jako jsou bradavice. Švédští vědci připravili dermatologický krém, který nazvali Hamlet, a který je velmi úspěšný v boji s bradavicemi. A víte proč? Jeho klíčovou součástí je totiž mateřské mléko, či lépe řečeno alfa-laktoalbuminová kyselina, kterou obsahuje. Tato látka má schopnost hromadit se v jádrech napadených buněk, narušovat jejich růst a víceméně vést k jejich samodestrukci. Přípravek navíc nemá žádné vedlejší účinky. Bradavice, které se vyskytují na rukou a nohou, jsou totiž často důsledkem napadení pokožky virem HPV. Do dvou let při testech zmizely všem testovaným všechny bradavice samozřejmě většina se zmenšila i ztratila mnohem dříve.

Zneužitý zázrak přírody - mateřské mléko pro vzrušení muže?

Samozřejmě, jak to bývá i v jiných případech, i taková vzácnost a hodnota, jakou je mateřské mléko, se dá také zneužít. Například tak, jako jedna mladá prostitutka na Novém Zélandu. Nabízela totiž své mateřské mléko jako službu na svém pracovišti, a to už hned po šestinedělí. Z látky, která pomáhá budovat krásný intimní vztah mezi dítětem a matkou a má patřit výhradně dítěti, se tak stal prostředek pomáhající vzrušit nenasytné návštěvníky domu lásky. Prý ji k tomu nabádal jeden ze zákazníků, kterého to velmi vzrušovalo.

Hygienické a morální?

Přestože se tento případ stal již před několika lety, stojí za to ho zmínit. Dodnes totiž šokuje mnohé. I když prostitutka prohlašovala, že vždy jde o čisté a upravené muže, skupině pro kojení La Leche League toto chování nepřipadalo hygienické. Vznikalo zde totiž zvýšené riziko takových infekčních chorob, jako jsou herpes, hepatidída a tuberkulóza. Navíc ani po morální stránce to není úplně v pořádku, protože zájem dítěte by měl být přece prvořadý. Prostitutka sice prohlašovala, že její dítě je na prvním místě, a že se před kojením umývá horkou slanou vodou, ale přece jen - dokázali byste to z etického hlediska? Není to velmi mateřské chování.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Na černé tečky v obličeji pomáhá citron, muškátový ořech, med a jablečný ocet

Černé tečky na obličeji? Tak to vůbec není hezká ozdoba a vizitka nositelky. Ale jak se jich zbavit a neudělat...
více…

Víte, jak správně pečovat o pleť v zimních měsících?

Většina žen po celý rok provádí svou každodenní rutinu péče o obličej stejně, bez jakýchkoliv změn, což je...
více…

Pleťové sérum - nezbytná výbava zralé ženy

Sérum není náhrada krému a je to pěstící kosmetika, která by rozhodně neměla chybět v koupelně každé zralé...
více…

Micelární pleťová voda - snadné a rychlé odlíčení pleti

Odličování make-upu a čištění pleti je velmi důležitá denní procedura. Na tom, jak pečlivě svoji pleť vyčistíme...
více…

Slunce rozdává pozitivní energii, ale také může zabíjet!

Sluneční paprsky už zase po zimě lechtají naše nezakryté části těla. A protože jsme někdy nepoučitelní a...
více…

Vlasy ochrání před přesušením a zacucháním polštář z hedvábí

Péče o vlasy se dělí na zevní a vnitřní. Vnitřní, to je dostatek vitaminů, minerálů, antioxidantů a vody. A zevní...
více…

Jídla pro zdraví a krásu naší pleti, vlasů a nehtů

Olivový olej je poklad, který vyživí vlasy, pleť a nehty. Ale to není ani zdaleka jediná potravina, která by se dala...
více…

Co potřebuje naše pleť k tomu, by byla krásná a zdravá?

Vaše pokožka o vás ve skutečnosti prozrazuje mnohem víc než jen krásu. Je také ukazatelem vašeho zdraví. Chcete-li,...
více…

Pigmentové skvrny a nejnovější metody jejich odstraňování

Pigmentové skvrny, tedy nechtěné pozůstatky léta, nejsou nic s čím by se nedalo nic dělat. Ale ideální je, poprat se...
více…

Mladší bez plastické operace a botoxu?

Plastické operace, liftingy a botoxové injekce dokáží ženy pěkně omladit. Ale ne všechny ženy na to mají čas,...
více…