Ženy, péče o pleť nezačíná s příchodem prvních vrásek!

Péče o pleť je důležitá v každém věku. V dětství se nám o pokožku stará naše maminka a následně učí své děti, jak se o ni mají starat samy. Do dvaceti let je u dívek a žen péče založena hlavně na dokonalém čištění, odličování a hydrataci. S přibývajícími roky je třeba pleť i vyživovat.

péče o pleť, vrásky, ženy, pleťový krém, výživa pleti

Věk 20 +

Možná si řeknete, že po dvacítce ještě není třeba myslet na speciální péči o pleť, vždyť mládí je samo o sobě pěkné a dokáže se vypořádat s případnými nedostatky. Pokud se však začnete o pleť starat už po 20. roce, věřte tomu, že se vám odmění ve zralém věku. Vedle péče je totiž důležitá i prevence, kterou třeba zahájit co nejdříve, úzce související se zdravým životním stylem, který si ale "netyká" s kouřením, pitím alkoholu, ponocováním či nevhodným stravováním. To vše se sice na pokožce neprojeví hned, protože pokud máte dvacet, má vaše pleť dostatek kolagenu a elastinu, které jsou hlavním stavebním materiálem na udržení pevnosti a pružnosti. Pokožka ve věku 20 + však na zachování mladistvého vzhledu v budoucnu potřebuje tři důležité věci - dostatek vláhy, ochranu před škodlivými vlivy slunečního záření a zdravou životosprávu. Pokožka bude vláčná díky hydratačním krémům, které obsahují vitaminy a minerály, dodají jí živiny a zároveň budou prevencí proti předčasnému stárnutí a prvním vráskám. Jinak je však třeba pečovat o problematickou pleť, která ve věkové kategorii 20+ stále není výjimkou. V takovém případě již třeba sáhnout po speciální léčivé kosmetice, která výrazně přispěje ke zlepšení pleti, pomoci mohou např. pleťové masky. Kolem pětadvacítky se mohou začít objevovat i první mimické vrásky, zejména kolem očí, proto by mladé ženy měly začít používat oční krém, který tuto jemnou pokožku hydratuje resp. v létě používat speciální chladivý gel.

Věk 30 +

V této životní etapě se již začínají projevovat první známky stárnutí, i když třicítka patří k nejkrásnějšímu období života. Péče o pleť je třeba začít především dostatečným, alespoň 7-hodinovým spánkem, během kterého se pleť regeneruje sama. Regenerace se však projeví až po 8. až 9. hodinách, přičemž nejúčinnější je spánek od 22. do 6. hodiny ráno. Základem krásy, a nejen ve 30, je pití vody (2 litry denně), která výrazně přispívá k hydrataci pleti, ale zároveň z těla odplaví škodliviny a pročistí lymfatický systém. Samozřejmostí by mělo být pravidelné čištění pleti ráno a večer a obloukem se vyhýbat nekvalitní kosmetice, nebo takové, která má vysoký podíl alkoholu, který pokožku zbytečně vysušuje. Po 30. roce by mělo povinně dojít k výměně kosmetiky, přičemž hlavní slovo by měla mít kvalitní výživná kosmetika, která ženu ochrání před nepříznivým počasím i škodlivými vlivy ovzduší, stačí si vybrat dle typu pleti. Také je dobré dát si jednou měsíčně odborně vyčistit a ošetřit pleť, včetně masáže, která pokožku prokrví. Pleti v tomto věku prospěje i pravidelné cvičení alespoň jednou týdně, které ji okysličí a prozáří.

Věk 40 +

Když má žena čtyřicítku na krku obvykle pozná, jak se dosud starala o svou pleť, která pomalu ztrácí pružnost, je více vysušená, což je důsledek nepoužívání ochranných krémů proti slunci, objevují se červené žilky, pigmentové skvrny a celkově může pokožka působit mdle a unaveně. Přestože se příznaky stárnutí pokožky zastavit nedají, existuje možnost jak je zmírnit. Když se na tváři začnou objevovat jemné i výraznější mimické vrásky a povrch pleti působí hrubě, je to signál pro důkladnější péči s cílem vrátit pleti mladistvý vzhled. Základem je používání kvalitní kosmetiky, která pleti zajistí dostatečnou hydrataci, výživu a UV ochranu, s čímž souvisí i vhodná životospráva s omezením kouření, alkoholu apod. Po čtyřicítce je v péči o pleť číslem jedna pravidelné a důkladné čištění dvakrát denně, výběr kvalitní očního a pleťového krému, který by se měl by kompatibilní s typem a stavem pokožky. Ve věku 40 + už nestačí používat jen hydratační krém, či krém na první vrásky, protože zralé ženy už řeší problémy s vráskami, ztrátu pružnosti pleti a hydrataci dohromady, proto si musí vybírat komplexní přípravky. Velmi důležité je také používání séra, jehož úkolem je dopravit do pokožky účinné látky, které obsahuje ve vyšší koncentraci. Při ztrátě pružnosti pleti pomůže liftingové, při nedostatku vláhy hydratační a na vrásky zase sérum proti vráskám. Ženy v tomto věku by si měly jednou týdně udělat masku a nezapomínat ani na ošetření obličeje peelingem, který spolehlivě odstraní odumřelé buňky pokožky. A také pravidelně navštěvovat kosmetický salon, kde jim profesionální kosmetička pleť odborně ošetří.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Léčba akné v dospělém věku

Akné, to není je problém dospívání. Trpí jim i dospělí lidé, hlavně ženy. A to dokonce celá jedna třetina žen...
více…

I mastná pleť potřebuje jemné zacházení a nešetřit vodou

Máte mastnou pleť? Opravdu? Často si ženy myslí, že když mají zanícenou pleť, nutně musí jít o pleť mastnou. Ale...
více…

Jak správně vytrhat obočí?

Obočí dokáže pozvednou dojem z celého obličeje, ale také způsobit to, že si s krásou prostě netykáte. Jinými...
více…

Oční krém je vhodné používat již od dvaceti let

Oční krém by měl patřit do povinné kosmetické výbavy každé ženy. A to již ženy, která překročila dvacítku. Ne,...
více…

Triky předních vizážistů, která z vás udělají dokonalou modelku

Krása vždy nemusí stát spoustu peněz a času. Někdy stačí opravdu malý trik a výsledný dojem vzbudí obdiv....
více…

Mateřské mléko je vynikají prostředek proti akné, popáleninám a vráskám

Mateřské mléko je nejen ta úplně nejlepší výživa pro novorozence a kojence, ale také může pomoci ženám, které...
více…

Masáž rozkrojeným jablkem zjemní vaši pleť

Přírodní kosmetika, to nejsou jen přípravky osvědčených značek s certifikátem bio. Přírodní kosmetiku si...
více…

Líčení ženám sluší, ale...

Na krásně nalíčené ženy je i krásný pohled. A nemyslíme jen ten mužský! Jen některé ženy kouzlo líčení...
více…

Okurková, medová a žloutková maska - správné menu pro vaši pleť i žaludek

Ženy se chtějí líbit mužům. Samozřejmě se také chtějí líbit sobě, svým dětem a vůbec také širšímu okolí....
více…

Akné v době těhotenství a možnosti jeho léčby

Akné již dávno není jen problém mladých, tedy pubertálního věku. Může se vyskytnout kdykoliv. Své o tom vědí i...
více…