Milenec nebo manžel, odejít nebo zůstat?

Říkat, že milujete jednou provždy a nikdy se na nikoho jiného s touhou nepodíváte, je holý nesmysl. Tím ale nenabádáme k tomu, abyste se bezhlavě zamilovávali na počkání. Jen se tady snažíme objasnit, proč se prostě někdy stane, že přeskočí jiskra kam nemá a způsobí vzplanutí, které by také mohlo skončit zpustošenou půdou.

milenec, manžel, manželství, nevěra, ženy, vztahy, rodina, děti

Stereotyp - opravdu je tak špatný?

Důvody, proč se žena zamiluje do dalšího muže kromě svého aktuálního partnera, bývají různé. Často za tím může být určitý stereotyp, který se do jinak harmonického a uspořádaného vztahu po čase vplíží a žena touží po nějaké změně a vzrušení. Stereotyp, kterému se v rámci rodinného soužití jen těžko vyhnete, mnohokrát v ženách vzbuzuje touhu po něčem novém, extrémním. Stereotyp však nemusíme vždy chápat v negativním smyslu. Například děti potřebují vyrůstat v bezpečném prostředí a určitý režim je jedním ze základních pilířů vytváření jistoty v životě miminka. 

Lákavé dobrodružství

Znají to mnohé maminky, které se po mateřské vrátí do práce - po letech strávených v domácnosti totiž opět jakoby ožily a otevřou se jim nové možnosti. Když o takovou ženu projeví zájem sympatický kolega nebo jiný muž, může to být pořádně lákavé dobrodružství. Žena se cítí obletovaná a žádaná, co jí možná od partnera či manžela chybí a představa vztahu s novým mužem bývá pro některé ženy velmi vzrušující. Takové a podobné situace však mohou být pořádně zrádné. Láska je slovo, jehož význam se mění v průběhu lidského dospívání. Poblázněnost, zamilovanost, nový muž, všechno toto je lákavé, ale i tento vztah časem zevšední. Je proto důležité položit si otázku, co všechno je žena schopna obětovat, uvědomit si, co pro ni současný partner reprezentuje. Pokud cítí podporu, bezpečí, zázemí a důvěru, a jediné, co hledá u druhého je dobrodružství, je to velká a zbytečná oběť. Jiné je, když jsou v partnerství závažné problémy, a hádky zasahují i do výchovy dětí. Je proto důležité soudit případ od případu.

Odejít či zůstat?

Odpověď na otázku, zda v případě lásky ke dvěma mužům zůstat s tím původním nebo vše nechat tak a vrhnout se do nového vztahu s novým partnerem, je tedy velmi individuální. Jak uvádějí psychologové, je potřeba zvážit mnoho faktorů, aby žena později nelitovala. Určitě je třeba zachovat klid a celou situaci pořádně promyslet. Pokud se s novým "objevem" znáte jen krátce a vlastně ani nevíte, jaké jsou jeho záměry, zda je k vám upřímný a jestli vás nebere jen jako určité "povyražení", je zajisté brzy dělat nějaké konečné rozhodnutí. Jiné to je, pokud se s daným mužem znáte už nějaký ten čas a stále více se váš vztah prohlubuje, víte, že je to vzájemné a máte pocit, že si s ním rozumíte lépe než s vaším současným partnerem. Pomoci může, pokud si sepíšete seznam všech pozitiv, které vám dává váš současný vztah a co vám v něm, naopak chybí, případně jaké má podle vás nedostatky. Pak si položte otázku, zda tyto chybějící věci a nedostatky nelze nějak napravit a zda by vás tyto "nápravy" dostatečně uspokojily. Možná by stačilo jen popovídat se s vaším manželem či partnerem a zkusit váš vztah nějak oživit. Vzpomeňte si také na všechna pozitiva vašeho současného partnera - proč jste se do něj zamilovala, co na něm oceňujete, stojí vám nový muž opravdu za to, abyste od svého nynějšího partnera odešla? Nezapomínejte na to, že i nový partner, který se vám nyní jeví jako ten nejúžasnější muž pod sluncem, má své chyby (nemusíte je zpočátku vidět, hlavně pokud s vámi lomcuje zamilovanost) a každý vztah časem zevšední. Obzvláště opatrné by měly být ženy v případě, když jsou v rodině už i děti. Změna partnera se totiž výrazně dotkne i jich a změní jim to život. Pokud si nevíte sama rady, stojí za úvahu i návštěva psychologa. Možná vám právě odborník pomůže najít cestu z těžké situace.

 

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Milujete všechny své děti stejně?

Milujete všechny své děti stejně a chováte se k nim pokaždé tak, aby vaši lásku cítily? Pravda je, že by rodiče...
více…

Život v satelitních městečkách není pro všechny a vůbec není ideální!

Satelitní městečka se v Česku ve větší míře začaly stavět koncem minulého století. Lidé chtěli bydlet v domě...
více…

Co dělají páry, kterým vydrží vztah na celý život?

Dříve bylo více vztahů na celý život. V současnosti žít v dlouhotrvajícím a  šťastném vztahu je doslova věda....
více…

Platonická láska má svá úskalí, ale i velmi příjemné pocity

Platonická láska je emocionální vztah mezi dvěma lidmi, do kterého však nevstupuje pohlavní ani erotický prvek. Je to...
více…

Každé období v životě ženy je náročné, ale které je to nejnáročnější?

Být ženou není žádná legrace. Ženy musí být multifunkční a stíhat mnoho věcí najednou. V jejich životě...
více…

Láska není totéž co zamilovanost

Pokud mluvíme o lásce a zamilovaní, obě představují intenzivní emoce, které cítíme k druhé osobě. Tyto pocity se...
více…

Vztah je o dvou lidech, zkuste se na něj podívat i z druhé strany

Ve vztahu je to vždy o dvou, ačkoliv často máme tendenci myslet spíše na sebe a vztahovat věci k sobě. Zkuste se...
více…

Jak se stát atraktivním mužem?

Mají to nebo nemají ženy jednodušší? Nanesou si make-up, upraví vlasy, nalakují nehty, něco pěkného si obléknou,...
více…

Jak najít vhodného partnera? Buďte šťastni sami se sebou!

Najít si správného partnera je často obtížné z mnoha důvodů. Možná jsme vyrostli v rodině, kde nebyly vzory...
více…

Pět etap, kterými procházíme, když neprožíváme pouze vztah na jednu noc

Každý vztah prochází určitými fázemi vývoje. Ale každý pár prochází různými stádii rozdílnou rychlostí a...
více…