Muž s vařečkou v ruce je ideální typ pro manželství

Vaření stále pro většinu mužů zůstává “ženskou” záležitostí. Přesto roste počet mužů, kteří vaří. Pro některé je to nutnost, když jejich partnerka je více vytížená než oni, pro jiné milý koníček a někteří si vařením získávají srdce a lásku svých partnerek. A muži vařit umí! Vždyť kolik máme šéfkuchařů a kolik z nich jsou ženy? Muži dávají do vaření i svou duši a to je na jejich pokrmech znát.

muži, vaření, láska, vztahy, rodina, šéfkuchař

Symbol jistoty

Stále více vyhledáváme v mužích jejich jemnější stránku. Kdysi jsme potřebovali mít u sebe někoho silného s drsnou povahou, kdo by nás ochránil před vším zlým, co na nás kolem útočilo. Svět se však značně uklidnil a my už nepotřebujeme mít po boku někoho, kdo odhodlaně skočí do každé bitvy a bude chránit naši čest, i když to není nutné. Zákonitě se proto upravují i ​​naše požadavky na muže snů. Hledáme spíše nějaký symbol jistoty, který nám pomůže zajistit příjemný život, můžeme mu za všech okolností důvěřovat a navíc hledáme i pár bonusů navíc. A jedním z nich může být i vaření. Není přece hezčí pocit, než když přijdete domů unavená po celém dni, váš miláček měl volno a trošku se věnoval své zálibě, díky které vás čekají hořící svíčky, pěkně prostřený stůl a lákavě vonící večeře. Určitě vám nemusíme vysvětlovat, o co víc vás to zahřeje u srdce, než kdyby jste se měla ještě nyní postavit ke sporáku a narychlo připravit nějaké jídlo pro rodinku.

Dělají to lépe

Teprve když si vložíte první sousto do úst, ihned pochopíte, co je na těchto mužích tak atraktivní. Prostě to umí lépe. Mnoho profesionálních kuchařek uznává, že muži dokážou jídla lépe dochutit. Více si s ním vyhrají a podávají ho v atraktivnějším obalu. Děje se to tak možná i z toho důvodu, že pokud pro většinu z nás je to denní povinnost a určitá rutina, pro pány je to spíše zábava, při které se odventilují od ostatních problémů a starostí. Více se při tom zabaví a dokonale si to užívají. Když pak vidíme našeho vyvoleného pobíhajícího po kuchyni, jak se zvednutou poklicí a obláčkem tajně uniklého aroma se nám zároveň poodhaluje větší kousek srdce a najednou nás mají zcela ve své pasti. K tomu trošku úsměvů, správná dávka informací, abychom věděli, že tam nejsou jen náhodně motajícími se individui a volba na celoživotního partnera je více než jasná.

Zlomí nás dovednost

Při rozhodování přichází kromě srdce na scénu i rozum. A ten nám vypráví o tom, že právě taková dovednost nám může být v budoucnu nesmírně užitečná. Když budeme unavené, nemocné nebo zaneprázdněné péčí o děti, taková výpomoc bude pro nás obrovskou službou. Nemusíme se obávat, že když budeme donuceny opustit domácnost na pár dní, tak se to všechno doma zhroutí a jak partner, tak potomci budou přežívat jen na polotovarech a suchých jídlech. Stává se pro nás velmi důležitým, aby kromě běžných chlapských povinností dokázali ovládat i takové dovednosti.

Ti, kteří se stali díky vaření slavní

Nejen naši blízcí muži nás dokáží okouzlit díky dovednostem při vaření. Díky tomuto trendu se za poslední roky výrazně spustila vlna kuchařských show, v nichž opět hrají prim muži. I když jejich vzhled nedokáže konkurovat hercům či modelům, přesto mají obrovskou popularitu a miliony fanynek po světě. Jedním z prvních průkopníků byl Jamie Oliver. Anglický sympaťák oslovil díky své nekonvečnosti a faktu, že na každého působí jako ten milý chlapec od sousedů. Jeho jídla jsou rustikální, jak to s oblibou zdůrazňuje a nevyžadují si ten trošku snobský přístup, který prezentují moderní restaurace. Jeho následovníkem je krajan Gordon Ramsay, autor projektu, který u nás znáte pod názvem "Ano, šéfe". Nikdy si nebere servítky, je to pravý drzoun uvědomující si své kvality a přesto dokáže svojí dotěrnosti zlomit nejedno ženské srdce. A teď pozor, na scénu přichází pravý krasavec ze Španělska, Miguel Maestre, který má na svém kontě několik kuchařských knih a natočil i pár televizních projektů. Věčný úsměv a recepty podávané s typickým, svůdným šarmem jsou dalším velkým plus, které mluví za muže s vařečkou v ruce.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak najít vhodného partnera? Buďte šťastni sami se sebou!

Najít si správného partnera je často obtížné z mnoha důvodů. Možná jsme vyrostli v rodině, kde nebyly vzory...
více…

Pět etap, kterými procházíme, když neprožíváme pouze vztah na jednu noc

Každý vztah prochází určitými fázemi vývoje. Ale každý pár prochází různými stádii rozdílnou rychlostí a...
více…

Varovné signály nevěry je třeba vnímat, ale zbytečně nepřeceňovat

Zabýváte se otázkou, zda vám je vaše partnerka věrná? Máte strach, že by vás mohla podvádět? Možná jste jen...
více…

Kamarád s bonusem aneb Není to láska, ale vztah bez budoucnosti

Máte za sebou ošklivý rozchod či rozvod a nechcete rovnou vplout do dalšího závazného vztahu, ale sami být...
více…

Manželství s výrazně starším mužem není pro všechny ženy

Manželství s o dost starším mužem bylo v minulosti samozřejmostí. A dnes se nad tím mnozí pozastavují. Ale ono mělo...
více…

Manželství se sukničkářem nemusí být jen o jeho neustálém hlídání

Pro manželství je několik zásadně nevhodných typů mužů. Jsou to žárlivci, lakomci, alkoholici a aby to nebyli jen...
více…

Ženy, nechtějte být dokonalé, partnery dokonalost nefascinuje

Dokonalá žena vypadá v očích žen jako ta, která má neustále uklizeno, spořádané a čistě oblečené děti a navíc...
více…

Rady pro tatínky dcer

Chlapeček nebo holčička? Určitě vás napadne, hlavně ať je děťátko zdravé. A když toužíte po chlapci a přijde na...
více…

Muži, otcové a děti

Štve vás manžel, partner nebo otec vašich dětí? Ano, muži dokáží pěkně vytočit. Ale samozřejmě to samé mohou...
více…

Proč muži hledají obyčejné ženy a berou si afektované zlatokopky?

Dnešní muži sice hledají “normální” ženy, ale většinou skončí u úplně jiných. Alespoň tohle si ty...
více…