Muži, otcové a děti

Štve vás manžel, partner nebo otec vašich dětí? Ano, muži dokáží pěkně vytočit. Ale samozřejmě to samé mohou říci i oni o ženách a matkách svých dětí. A přestože máme rovnoprávnost, stejně je ve většině rodin péče o dítě převážně ženskou záležitostí. I když muži by se klidně mohli, ale často nechtějí, zapojit  více do výchovy a péče o své potomky a chodu domácnosti. Otcové často nedělají co by měli, anebo naopak někdy zbytečně děti rozmazlují.

muži, otcové, děti, rodina, výchova dětí

1. Neodpovídají na otázky

I vás váš partner dokáže vytočit tím, že neodpovídá na vaše otázky? Nejste sama. Většina žen má takovou zkušenost, že když se něco ptá, odpověď nedostane, když se zeptá hlasitěji - pořád nic, tak zvýší hlas ještě víc. Pak dostane jednoznačnou odpověď: "Proč tak strašně křičíš ?!" Samozřejmě, odpověď na otázku stále nikde!

2. Nemohou kojit děti

Těžko to považovat za mužský nedostatek, ale představte si, že i muž by mohl kojit uplakané a věčně hladové novorozeně. Mohli byste se střídat a podstatně více si pospat. Nebylo by to skvělé? Ale i to je klidně možné, když matka si odstříká mléko a otec ho miminku v noci jen ohřeje a výjmečně nechá unavenou maminku v noci vyspat. I takoví jsou někteří otcové, ale vážně, mnoho takových nenajdete.

3. Mají pomalé pohyby

U malých dětí je třeba mít velmi rychlé reakce, protože za třicet sekund se může cokoliv změnit na absolutní katastrofu - včetně zdraví dětí, nejen zařízení bytu, či oblečení. Muži se svými, nejednou pomalými ospalými pohyby, takové situace zvládnou jen těžko. Samozřejmě, čest výjimkám. Podobně, i když někam spěcháme nebo máme přijít na jistou hodinu na vyšetření, je třeba je popohánět, protože zpoždění je zaručeno.

4. Dělají nedokonalé nákupy

I když jim dáme do ruky seznam toho, co přesně mají koupit, jen málokdy to vše i přinesou. Kromě toho, že některé z potřebných věcí chybí, obvykle v taškách najdeme množství nepotřebných věcí.

5. Nevzbudí je dětský pláč

Mnohé maminky mají takovou zkušenost, že dítě kňourá, pláče, až vříská, ale jejich manžel se na tyto zvuky nevzbudí. Nebo jen se tváří, že spí, aby nemusel zasáhnout? Prospí i to, že se v noci žena stará o děti, přebaluje je, v nemoci dává léky, zábaly a podobně.

6. Usnou ve vteřině, když se dotknou polštáře

Je to až neuvěřitelné a mnohé ženy to mužům závidí. Nejeden je totiž schopen usnout rovnou v té vteřině, v níž se dotkne hlavou svého polštáře. Na rozdíl od toho maminky, často zcela vyšťaveny, neusnou ani po hodině koukání do stropu. Navíc zanedlouho se opět ozve plať dítěte ...

7. Kupují pamlsky

Dobré pivo, oblíbené pochoutky, kterým velmi lehce i podlehneme. Pak však my se trápíme postavou, zatímco oni často ani necvičí a postavu mají v pohodě.

8. Vždy ženy potřebují k tomu, aby jim našly nějaké jejich věci

Toto snad ani nepotřebuje komentář, oni totiž zásadně nevědí, kde mají své věci - na co by, když jsou tu jejich ženy, které to umí.

9. Děti oblékají zásadně naopak

Stokrát jim můžeme zdůrazňovat, že visačky a štítky na oblečení musí být vždy vzadu, v některých případech na levém boku - spodní kalhotky. V žádném případě však vpředu! Znovu se budeme setkávat s tím, že dítě je oblečené právě naopak.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak udržovat vlasy po porodu a nezanedbávat dítě ani sebe?

Proč mnohé maminky po porodu nemají čas a péči o svůj zevnějšek odsouvají na poslední místo? Ženy, které mají...
více…

Manželství s výrazně starším mužem není pro všechny ženy

Manželství s o dost starším mužem bylo v minulosti samozřejmostí. A dnes se nad tím mnozí pozastavují. Ale ono mělo...
více…

Manželství se sukničkářem nemusí být jen o jeho neustálém hlídání

Pro manželství je několik zásadně nevhodných typů mužů. Jsou to žárlivci, lakomci, alkoholici a aby to nebyli jen...
více…

Muži hledají ženy na celý život, které jsou upřímné

Ženy často mluví o tom, jaké vlastnosti by měl mít muž jejich snů. Ale jak je to s muži? Jaké ženy by chtěli...
více…

Proč je lépe se rozejít, než setrvávat v nefunkčním vztahu?

Žijete ve vztahu, který vám nevyhovuje, ale nemáte sílu ani odvahu to změnit. Rozebereme si některé věty, kterými...
více…

Čepice, šátky a kukly

Čepice, šátky, kukly, klobouky, kšiltovky nebo čelenky, to nejsou jen zajímavé designové doplňky k outdoorovému...
více…

Rukavice na outdoorové aktivity

Palcové, prstové nebo s krátkými prsty? Tak to záleží na konkrétní outdoorové aktivitě! Ale zkrátka rukavice k...
více…

Horolezecké boty

Horolezecké boty patří mezi mercedesy ve sportovní outdoorové obuvi. Ale pozor! Jejich vymazlených vlastností nejlépe...
více…

Kotníkové trekové boty

Pořídit si vysoké trekové boty, to není pro aktivní turisty a turistky pouze módní záležitost, ale vyloženě...
více…

Trekové boty - nízké

Vybrat pohodlné trekové boty, to je často lepší než výhra v loterii. Ale výběrem to nekončí! Ani ty nejdražší...
více…