V tomto duchu žije velmi mnoho párů. Zvykli jste si na někoho, máte zažité společné fungování, rituály, své pohodlí a vzdát se toho přesto, že jste nešťastní je těžké. Znamená to totiž jít do samoty a nejistoty, co bude. Potkáte vůbec někoho lepšího, existuje lepší a šťastnější vztah, nebo jsou to všechno jen romantické pohádky? Kde a kdy jsou hranice na rozchod? Otázek máte v hlavě určitě hodně a odpovědi žádné. Období, kdy si uměle hledáte výmluvy, proč se nerozejít, přesto, že nad rozchodem vážně uvažujete, je takzvané přechodné a zažil ho určitě každý z nás. Potřebujeme totiž čas na získání nadhledu a schopnost rozhodnutí. Bohužel, často si bráníme vlastnímu štěstí.
Život ve dvojici je výhodnější i finančně, podílíte se na společných nákladech na bydlení a ostatní věci. Pokud jste získali nějaký majetek, je těžké se ho vzdát, například přepychového pohodlného bytu, který je třeba rozdělit na dva menší. Pravda je však taková, že movitější lidé se rozvádějí hůře než chudší. Ale vždy se najde nějaké východisko.
Tato výmluva je snad nejhloupější, dětem totiž mnohem víc ubližuje, pokud žijí v napjaté atmosféře. Každodenní hádky, problémy, nevěra, život v nejistotě se podepisují nejen na psychice ale i na zdraví. Navíc podle psychologů velmi ovlivňují budoucí partnerské soužití v dospělosti.
Výmluvy typu - žádný vztah není ideální jsou sice namístě, avšak utrpení, které některé vztahy přinášejí je nesrovnatelné s běžnými partnerskými problémy. V žádném vztahu není namístě ponižování, osočování, týrání, zastrašování. Bohužel, mnohdy se jeden z partnerů dostává do vedoucí pozice a k druhému se zpráva despoticky. Trpící často nemá sil odejít a navíc má strach.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu