Mýdlo pomáhá při bolesti nohou, jablka proti zácpě

Řešíte každý zdravotní či kosmetický problém návštěvou lékárny? Zkuste se nejprve podívat, jestli doma nemáte “léky” první pomoci v ledničce či komoře. Ušetříte nejen čas, který byste strávili cestou do lékárny a čekáním ve frontě, ale i peníze. Ty následně můžete využít třeba na nákup wellness pobytu, který dokáže s vaším zdravím udělat hotové zázraky.

zdraví, přírodní látky, přírodní medicína, med, ovoce

Rozpraskané rty

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se zbavit popraskaných rtů, je nanést na ně vrstvu medu. Ten je nejen skvěle hydratuje, ale ještě je také účinným přírodním antibiotikem.

Bodnutí hmyzem

Štípl vás dotěrný hmyz a vy se neumíte zbavit nutkání neustále si dané místo škrábat? Pomůže vám banánová slupka! Stačí vám třít její vnitřní stranu o štípanec a už zakrátko se svědění zbavíte.

Popáleniny

Drobné popáleniny na pokožce se z času na čas přihodí každému. Vskutku neobvyklým lékem na jejich léčbu je zubní pasta. Jediné, co musíte udělat, je nanést tenkou vrstvu zubní pasty na poraněné místo, denně ho důkladně omývat, převazovat a měnit obvaz s každou další aplikací zubní pasty. Místo pasty můžete použít i hořčici, která navíc zabraňuje vzniku puchýřků.

Zácpa

Téměř všechny trávicí problémy, včetně nepříjemné zácpy, vám pomůže odstranit pravidelná konzumace jablek. Může za to vysoký obsah vlákniny, ukrytý především v jejich slupce.

Nadměrné pocení

Nadměrné pocení umí pořádně otrávit každodenní život, o to více, pokud bývá doprovázeno typickým zápachem. Pokud by vás zajímalo jiné řešení, než je koupě voňavek, vezměte si brambor. Ten rozkrojte na dvě poloviny a každou si přetřete podpaží. Uvidíte, že tato finta opravdu funguje a budete se potit podstatně méně.

Infekce oka

Brambora vám pomůže i v případě bolestivé infekce oka. Vezměte si plátek očištěného bramboru, nahřejte ho a přiložte na víčko bolavého oka. Brambora z něj infekci doslova vysaje a uleví vám od bolesti.

Plynatost

Ani plynatost nepatří mezi vítané zdravotní problémy, o to více, pokud se právě chystáte na návštěvu či romantické rande. Abyste zamezili pozdějším bolestem břicha, vyzkoušejte alespoň pár minut žvýkat kořen zázvoru. Postačí vám pouze malý kousek a problém s nafukováním velmi rychle odezní.

Špatné trávení

Stůl plný dobrého jídla a hladové oči k tomu, to umí být věru velmi nešťastná kombinace. Pokud jste se přejedli a máte pocit, že co chvíli prasknete, vsaďte na osvědčenou přírodní medicínu. Ta sestává z jedné čajové lžičky citronové šťávy, jedné čajové lžíce zázvorové šťávy a dvou čajových lžiček organického medu. Tento mix vypijte, přinese vám očekávanou úlevu.

Zápach z úst

Ústní vody, spreje, mentolové bonbóny či žvýkačky. To jsou nejčastější způsoby, jakými si lidé snaží přivodit svěží dech, ačkoli nejednou zcela bezúspěšně. Dobrou zprávou je, že to jde i jinak. Například konzumací čistého bílého jogurtu bez přídavků cukru. Ten pomáhá zabíjet špatné bakterie v ústech, které jsou zodpovědné za nepříjemný zápach z úst.

Nachlazení

Japonští vědci přišli na to, že kloktání třikrát denně obyčejnou čistou vodou snižuje riziko nachlazení až o 40%. V době zuřící chřipkové epidemie je dobré to vědět, co říkáte?

Bolest v nohách

Zde je poměrně šarlatánské ráda, ale někteří lidé, které trápí bolavé nohy, si ji nemohou vynachválit. Před spánkem si pod přikrývku blízko k nohám položte obyčejné mýdlo. To údajně křeče zaručeně uvolní. Tak na to po nejbližší protančené noci nezapomeňte.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Zázvorové bonbóny dokáží posílit imunitu a zahnat stres

Zázvor je úžasný spojenec pro boj s nachlazením a chřipkou. Ale nemusíte čekat, až na první příznaky. Zázvor si...
více…

Probiotika mohou způsobovat poruchy soustředění

Syntetické léky mají své léčivé, ale i vedlejší, a to někdy hodně negativní, účinky. Některé z nich by měla...
více…

Podzimní jídelní a nápojový lístek

Podzim, to není jen změna oblečení, ale i zásadní změna jídelníčku. S ubývající venkovní teplotou je třeba do...
více…

Teplé koupele nohou ochrání před podzimním nachlazením

I když to tak venku zatím moc nevypadá, je podzim. A podzim s sebou přináší i sychravé počasí a nízké venkovní...
více…

Pokojová rostlina, která nahradí šalvěj a kapky do nosu - Rýmovník eukalyptový

Rýma a ucpaný nos dokáží pěkně potrápit. Sice se říká, že neléčená a léčená trvá stejně, tedy přibližně...
více…

Nadváha a obezita spouští zánětlivé procesy v těle, rakovinové bujení a cukrovku

Tuk v těle potřebujeme. Je nepostradatelný pro mnoho životně důležitých procesů. Ale! I zde platí, že všeho moc...
více…

Řapíkatý celer pomáhá při hubnutí, dně a vysokém krevním tlaku

Řapíkatý celer je u nás poměrně neznámá zelenina. Sice je to již poměrně dlouho, co se začal objevovat na pultech...
více…

Klimatizace v bytě - účinný pomocník nebo zabiják?

Mít v bytě či domě klimatizaci je výhoda. Ale na druhou stranu všechno má své pro a proti. Stejně je tomu i u...
více…

Auta ničí ovzduší, způsobují řadu vážných nemoci, a my se přesto rádi vozíme!

Auta všude kolem nás, to není je znak toho, že jsme bohatí a máme na to. Množství aut, to znamená také znečištěný...
více…

Pivo je vhodný nápoj po chemoterapeutické léčbě

Pivo je sice alkoholický nápoj, ale v rozumné míře je to i nápoj plný vitaminů, které mohou pomáhat nejen jako...
více…