Předsevzetí, nejen do nového roku, která vás udělají šťastnými

Předsevzetí se dají dávat s novým rokem, ale i ve starém a nemusí to být jen u určitých příležitostí. Prostě se jenom rozhodneme, že takhle už ne, ale třeba nevíme jak jinak a lépe. Zkuste se zamyslet, co vás brzdí. Není to třeba touha po něčem, čeho nemůžeme dosáhnout a kazí nám to zbytečně náladu? A potom věc zcela vypustíme a najednou zjišťujeme, že zase tak důležitá nebyla? Anebo byla a sama si k nám našla cestu, když jsme o ni přestali tolik usilovat?

zdraví, předsevzetí, život, životní styl, lidé, vztahy, jídlo, dieta

1. Diety a různá vylepšení těla

Patříme mezi ty, kteří jsou věčně na nějaké dietě, zapomeňme na to. Opouštět život věčných pokusů a omylů a soustřeďme se na to nejdůležitější - zdravou mysl a perspektivu. Začněme se starat o své zdraví zevnitř. Dejme si záležet na výběru potravin, které do svého těla dostáváme, sportujme, hýbejme se, vytvořme si vlastní životní styl, kultivujme svou mysl, podporujme zdravé bydlení. Kromě toho, že takto budeme nejen lépe vypadat, ale lépe se i cítit, přijdeme na jiné myšlenky, ušetříme mnoho peněz, které jsme investovali do diet a drahých zkrášlovacích přípravků, nebo procedur, které v konečném smyslu nikam nevedly. Omlazujme se zevnitř, věnujme se aktivitám, které nás baví a netýrejme se myšlenkami na to, jak hrozně vypadáme - raději pravidelně cvičme.

2. Trendy, které nám nic nedají

Kolikrát jste se zapojili do konverzace o něčem, co vás vůbec nezajímalo jen proto, že je to teď trendová záležitost? Zapomeňme na chvilkové výbuchy a bulvární fakta, které nikam nevedou. Přestaňme reagovat na výstřelky, které se nás netýkají. Nemusíme přece opakovat po všech - najděme a ukažme svou vlastní tvář. Začněme progresivní komunikaci, která k něčemu vede, ne jen vzdychání nad tím, co se jaké celebritě stalo ...

3. Strach z nového

Když se budeme stále bát nových věcí, nikdy se nikam neposuneme. Mnohé průlomové záležitosti vyžadují jistou míru rizika. Zároveň však mohou vést k našemu konečně šťastnému životu. Zahoďme tedy strach a obavy z nových nevyzkoušených věcí, které by mohly posunout náš život k lepšímu a pojďme do toho. Jistá dávka strachu je zdravá, drží nás v bezpečí před skutečným nebezpečím - jako je například skok z vysokého útesu. To však rozhodně dělat nechceme, ne? Malá dávka rizika ve prospěch produktivní změny se mnohým vyplatila! Bez něj uvízneme v bludném kruhu neúspěchů a můžeme se donekonečna stěžovat na fádní život.

4. Netrapme se chybami

Uděláte chybu a pak a zžíráte celé dny nad tím, co jste udělali? Litujete to, či případně i sebe a neposouváte se nikam dál? Toto také není způsob jak něco vyřešit. Samozřejmě, pokud druhému ublížíme je důležité projevit lítost a omluvit se, ale netrapme se tím, co jsme ve svém životě udělali jinak než bychom měli. Nepomůže nám, když se budeme celou noc trápit, pouze budeme na tom na druhý den ještě hůř a rozhodně tím nic nevyřešíme. Každý dělá chyby. Buďme za ně vděční, protože jen díky nim jsme se mnohému naučili a posunuli se dále. Nevracejme se k nim a netrapme se. Vezměme si z nich ponaučení, zvedněte hlavu a chytřejší pojďme dál.

5. Nepoužívejme slova: Já nevím

Slova, která jen tak vypustíme mají sílu ovlivnit naši mysl a dát jí pokyny na to, co má dělat. Pokud budeme stále říkat frázi: Já nevím, naše mysl bude stále ve stavu zmatku a otálení. Když si nejsme jisti a máme problém se rozhodnout o něčem, poraďme se nebo si najděme řešení na internetu. Umět se rozhodnout je velmi důležité, a samozřejmě - i si za svým rozhodnutím stát. Když budeme tápat, tak bude vypadat i náš celý život v nejistotě.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Šťastný den není věc náhody, dobře se na něj připravte!

Štěstí přeje připraveným. Připravte se na šťastné dny. Nic na tom není. Stačí pět bodů, které vám možná jen...
více…

Jak přežít pátek třináctého?

Nejste pověrčiví, ale pátek třináctého ve vás vyvolává znepokojení? A víte vůbec, proč zrovna tato číslovka,...
více…

Dobrá nálada není žádná věda

Ovlivňuje vaši náladu počasí? Nejste sami. Lidí, kterým ponuré dny kazí náladu je hodně. Ale to samo o sobě...
více…

Hubnutí bez ztráty svalové hmoty? Využijte sílu sirtuinů!

Ztráta hmotnosti bývá pro většinu zdravých lidí příjemná. Ale když mizí svaly, moc hezká podívaná to není....
více…

Dieta při histaminové intoleranci

Nízkohistaminová dieta pomáhá alergikům, kteří trpí intolerancí na histamin. Jedná se o poměrně velký zásah do...
více…

Řapíkatý celer pomáhá při hubnutí, dně a vysokém krevním tlaku

Řapíkatý celer je u nás poměrně neznámá zelenina. Sice je to již poměrně dlouho, co se začal objevovat na pultech...
více…

Čas na osobní život pomáhá i v pracovní kariéře

Duševní zdraví je nedílnou součástí celkové zdravotní kondice. Osvědčenou cestou ke zdraví je i racionální...
více…

Proč je dovolená důležitou součástí života pracujících lidí?

Jsou lidé, kteří se na dovolenou těší celý rok. A na druhou stranu jsou mezi námi i ti, kteří považují dovolenou za...
více…

Sedm schopností, které by měl mít dobrý vedoucí aneb Já není my!

Na trhu práce je nedostatek kvalitních pracovníků. A to určuje, že již si firmy nevybírají zaměstnance, ale lidé se...
více…

Jaké zkušenosti přinese titul MBA zaměstnancům státní správy?

Veřejná správa je službou veřejnosti. Jako úřednici v územní samosprávě a státní správě na všech úrovních...
více…