Proč nehubnou ženy, které cvičí a dietně se stravují?

V dnešní době mnoho žen cvičí, kontroluje si svou stravu a dává pozor na číslo na váze. Ale přestože si myslí, že dělají vše správně, výsledky nejsou vidět. Co za tím vězí?

ženy, cvičení, dieta, hubnutí

1. Diety nabízené v televizi

  • Každý z nás zná ty levné triky používané v televizi, kterými nás chtějí nalákat koupit produkt či službu, o kterou ve skutečnosti ani nemáme zájem, protože kdesi uvnitř víme, že by nám to i tak nepomohlo. Také v oblasti diet se prodává mnoho programů na hubnutí, které slibují úbytek vaší váhy, ale více než 90% z nich není z dlouhodobého hlediska účinných. Kde je problém? Většinou se jedná o nízkokalorické diety s cílem zajistit co nejrychlejší výsledky. Tento nízkokalorický způsob stravování však způsobuje ztrátu svalové hmoty a zpomalení metabolismu. Jakmile se pak žena bude chtít vrátit k normální stravě, všechny kilogramy se vrátí zpět i s nějakým bonusem.
  • Řešení: Ženy získají dlouhodobější úspěch v tom případě, když investují nějaký čas na cvičení a na přípravu vlastních zdravých jídel.

2. Kdy a co jíst

  • Mnoho žen detailně kontroluje svou stravu a vylučuje z ní i ty složky, které nejsou hlavní příčinou jejich nadváhy, zatímco ignorují věci představující větší problém. Co se tím myslí? Přes týden si kontrolují každé sousto, které dají do úst, ale během dámské jízdy o víkendu si dopřávají velké množství alkoholu, sladkých či slaných pamlsků. A většina z nich zapomíná na to, že právě tento přístup je nejhorší.
  • Řešení: Není správné znát jen jistý okruh potravin, které můžete jíst i ty potravin, které vám "neuškodí". Je nutné mít větší přehled o své životosprávě. Naučte se, kdy a co je nejlepší jíst, které potraviny vyvolávají větší chuť k jídlu či které plodiny je lepší jíst dopoledne nebo odpoledne.

3. Nesprávné potraviny

  • Mnoho žen nakupuje v obchodě stylem, že si přečtou jen složení na etiketě výrobku a podle toho se rozhodují. Neuvědomují si, že pokud najdou potravinu s vysokým obsahem bílkovin či vlákniny, většinou tato plodina obsahuje i značné množství cukrů. Nedokáží najít jakousi rovnováhu mezi nutričními složkami tvořícími jejich stravu.
  • Řešení: Ženy, které si chtějí svou stravu obohatit o bílkoviny či vlákninu, by neměly jít do obchodů s cílem hledat tyto látky na etiketě potravin. Je lepší koupit si maso či vejce, z nichž lze přirozeně získat dané nutriční složky.

4. Noční pojídání

  • Ženy, které během dne jedí přímo mini porce, jsou nejčastěji těmi, kteří v noci vyjídají ledničku a snaží se dohnat to, co přes den zameškaly. A právě tento čas je nejnevhodnějším pro konzumaci velkých porcí jídla. Vaše tělo nebude umdět strávit všechno to množství a uloží si jej v podobě tuků.
  • Řešení: Pokud žena konzumuje během dne jídla obsahující dostatek nutričních látek pro její tělo, nebude mít večer či pozdě v noci potřebu utíkat do kuchyně.

5. Nedostatek bílkovin

  • Většina žen vůbec netuší, zda je jejich příjem bílkovin dostatečný nebo spíše naopak. Obecně se v mnoha zdrojích uvádí, že na 1 kilogram lidské hmotnosti by mělo připadat 1,5 až 2,5 gramů bílkovin . Pokud je cílem ženy odbourání tělesného tuku, potřebuje mnohem více bílkovin než je základní dávka. Proč? Protože proteiny sytí a chrání svaly a pomáhají budovat svalovou hmotu. Ženy si také neuvědomují, že bílkoviny nejen odvracejí chuť k jídlu, ale také zabraňují svalové atrofii. Ty, které se snaží spálit tuk tím, že budou jíst nízkokalorická jídla a cvičit náročná cvičení, mohou mít větší riziko vzniku svalového katabolismu. To znamená, že tělo si bere energii ze svalů, protože v krvi už žádnou nemá!
  • Řešení: Ženy potřebují určitý čas na to, aby si odsledovaly a vypočítaly potřebnou dávku bílkovin za den. Pokud je trápí nadbytečný tělesný tuk, vyšší příjem bílkovin může mít velký vliv na jejich chuť k jídlu a rovněž na obvod pasu.
 

comments powered by Disqus


Podobné články


Zapomeňte na drastické diety, posluchejte svoje tělo a budete štíhlí

V současnosti existuje mnoho typů diet, které slibují štíhlou linii a lepší životní styl. Při intuitivním...
více…

Mražený banán pomůže, když dostenete chuť na sladké

Snaha o zdravé stravování a snížení hmotnosti často ztroskotá na tom, že si chcete na něčem pochutnat mezi hlavními...
více…

Cukrovka vyžaduje správné stravování, které může mít vliv i na snížení dávek léků

Na velikosti porcí jídel záleží o to více, pokud trpíte cukrovkou 2. typu. Ovládat svůj příjem kalorií a sacharidů...
více…

Postava modelky se již nenosí, muži upřednostňují jiné křivky

Máte postavu modelky a chybí vám stálý partner? Tak to asi bude tím, že muži to vidí úplně jinak. Občas se najde...
více…

Jak lehce rozhýbat metabolismus a nastartovat hubnutí?

Chcete skvěle vypadat? A vypadat skvěle v překladu do estetiky našeho století, to znamená být štíhlí. Ale přestože...
více…

Stres je nepřítel hubnutí, stejně jako sladkosti

Stres je velkým nepřítelem hubnutí, stejně jako kalorické bomby ve formě sladkostí. Nevěříte? Ale je tomu...
více…

Nový styl stravování, který vám pomůže zhubnout - IIFIM

Lidé proto aby zhubli a mohli jíst co chtějí, neustále vymýšlejí nové a nové trendy diet. A mezi ně patří i IIFIM,...
více…

Tři nápoje, které zkrotí chuť na sladké a pomohou vám s hubnutím

Máte šílenou chuť na něco sladkého? Poradíme vám nápoje, které vám s touto nebezpečnou chutí pomohou. Zkuste...
více…

Obezita očima žen, mužů a odborníků

Obezita není jen otázkou estetickou Je to choroba, která se řadí mezi onemocnění, kterým říkáme civilizační. A...
více…

Hubnutí po porodu má svá pravidla

Všechny ženy během těhotenství přiberou. Jen ne všem nabytá kila zůstanou. Ale co s nimi, když je máme a nefunguje...
více…