Proč nemůžeme zhubnout, když neděláme dietní chyby?

Nadváha trápí lidi s nadměrnou konzumací jídla, ale i ty, kteří se stravují převážně zdravě, cvičí a přitom kila dolů nejdou. Na vině v tomto případě může být zpomalený metabolismus, ale i nedostatečná hormonální činnost. To potom opravdu je těžké shodit i pár kilo.

hubnutí, hormony, zázvor

Kromě potřebné úpravy hormonální činnosti

se soustřeďme na šetřící stravu usnadňující trávení a podporující rychlý metabolismus. Nejvhodnější je makrobiotika - hodně tepelně upravené zeleniny, luštěnin a obilovin, speciální zahřívací koření typu kari, skořice, hřebíčku, kurkumy atd., naklíčená zrna a všechny druhy mořských řas. Ze stravy zásadně vynechat výrobky ze živočišných bílkovin - zejména masa a mléka.

Tipy na potraviny

  • Mořské řasy

každém případě zařaďte do jídelníčku mořské řasy. Dokáží na sebe vázat těžké kovy a radioaktivní sloučeniny a vyloučit je z těla ven. Tím harmonizují zejména hormonální systém se štítnou žlázou, který je nejvíce zatížen zmíněnými toxiny. Navíc řasy dodávají tělu jód, který je potřebný pro správnou činnost štítné žlázy.

  • Zázvor

Na podporu trávení vypijte čerstvý strouhaný zázvor ve sklenici teplé vody. Také ho co nejčastěji zařazujte i v teplé kuchyni - vhodný je k masům, dušené zelenině, do polévek apod.

  • Kajenský pepř

Podporuje dobré trávení, takže jej přidávejte do jídla častěji než jindy (obsahuje ho i kari koření). Můžeme ho přidávat zejména do zeleninových jídel.

  • Rýže natural

Známá 36 denní rýžová dieta zásobí tělo nejhodnotnějšími vitaminy, zejména skupiny B, které stimulují naši psychiku a zajišťují duševní svěžest během celé diety. Dieta navíc pomáhá upravit metabolimus a snižuje nadváhu bez jo-jo efektu. Je třeba ji však přísně dodržovat.

Další doplňující recepty

  • Krušinové odvary

Pomáhají upravit sníženou funkci štítné žlázy, což následně pozitivně působí na metabolismus. Jak na to: 10 g natě krušiny barvířské zalijeme 1 litrem studené vody a necháme na mírném ohni vařit 5 minut. Odvar nalijeme do uzavíratelné láhve a dáme do chladničky. Užíváme při dietě 1 polévkovou lžíci 3 x denně.

Směs na úpravu metabolismu

  • Následující směs má výrazný pozitivní vliv na zrychlení metabolismu. Potřebujeme: Kůru řešetláku pročišťujícího (můžeme zaměnit za krušinu), kořen a nať smetanky lékařské, nať violky trojbarevné. Jak na to: Po čajové lžičce z každé byliny namočíme do 1 litru studené vody a necháme 3 hodiny louhovat. Pak přivedeme do varu a odstavené necháme pod pokličkou louhovat 15 minut. Užíváme 2 polévkové lžíce denně.
  • Rýžovo-zázvorový odvar - Metabolismus můžeme mimo jiné výrazně ovlivnit i rýžovým odvarem se zázvorem.Čím častěji ho zařadíme do jídelníčku, tím lépe. Potřebujeme: 100 ml rýže, nejlépe neloupané natural kulaté, čerstvý zázvorový kořen, mořské řasy dle výběru (ale nemusí být - efekt s nimi je však pozitivnější.) Jak na to: Opláchnutou rýži zalijeme vodou a necháme přes noc stát, aby voda do rýže vsákla. Ráno zbytek vody vylijeme. Rýži nasucho opražíme na mírném ohni až do zlatova a pak dáme do uzavíratelné nádoby. Na jednu porci budeme vždy potřebovat čajovou lžičku rýže a kousek zázvorového kořene a trochu mořských řas. Vše povaříme v 2 dl vody asi 5 minut a necháme odstát. Scezené pijeme 2 x denně.

Co ještě můžeme udělat?

Je také vhodné vědět, která ze složek metabolismu vám nefunguje - jestli je to metabolizumus živočišných tuků, živočišných bílkovin, sacharidů, jednoduchých cukrů, rostlinných bílkovin a zda není přítomna i porucha metabolismu lepku. To vše se dá zjistit jednoduchým testem na EAV přístroji. Tak se dá ještě více úprava stravy nasměrovat k žádanému výsledku, navíc je možné i zjistit příčiny poruchy metabolismu a následně je řešit detoxikací.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Proč nehubnou ženy, které cvičí a dietně se stravují?

V dnešní době mnoho žen cvičí, kontroluje si svou stravu a dává pozor na číslo na váze. Ale přestože si myslí,...
více…

Jídla po kterých se hubne?

Zdravá jídla, po kterých se netloustne? Máme je v podvědomí zafixovaná, a přitom si etiketu s tímto názvem vůbec...
více…

Pohanka jako součást bezlepkové diety, redukčního, ale také zdravého stravování

Pohanka je jednou z potravin, které si postupně opět získávají své právem zasloužené místo v našich...
více…

Hubnutí během víkendu, které má naději na úspěch

Chcete zhubnout? A co takhle využít víkend i jinak než na lenošení? Víkend je ten pravý čas, kdy se můžete...
více…

Zapomeňte na drastické diety, posluchejte svoje tělo a budete štíhlí

V současnosti existuje mnoho typů diet, které slibují štíhlou linii a lepší životní styl. Při intuitivním...
více…

Mražený banán pomůže, když dostenete chuť na sladké

Snaha o zdravé stravování a snížení hmotnosti často ztroskotá na tom, že si chcete na něčem pochutnat mezi hlavními...
více…

Cukrovka vyžaduje správné stravování, které může mít vliv i na snížení dávek léků

Na velikosti porcí jídel záleží o to více, pokud trpíte cukrovkou 2. typu. Ovládat svůj příjem kalorií a sacharidů...
více…

Postava modelky se již nenosí, muži upřednostňují jiné křivky

Máte postavu modelky a chybí vám stálý partner? Tak to asi bude tím, že muži to vidí úplně jinak. Občas se najde...
více…

Jak lehce rozhýbat metabolismus a nastartovat hubnutí?

Chcete skvěle vypadat? A vypadat skvěle v překladu do estetiky našeho století, to znamená být štíhlí. Ale přestože...
více…

Stres je nepřítel hubnutí, stejně jako sladkosti

Stres je velkým nepřítelem hubnutí, stejně jako kalorické bomby ve formě sladkostí. Nevěříte? Ale je tomu...
více…