Proti pocení pomůže domácí antiperspirant a úprava stravy

Antiperspirant zaujal své stálé místo v prostředcích osobní hygieny mužů i žen. Jeho cena není nijak závratná a dostupný je v každé drogerii. Přesto od jeho používání mnoho lidí ustupuje, protože se bojí nezdravých přísad, které některé antiperspiranty obsahují. Co tedy dělat, když nechceme zapáchat a ani používat chemické přípravky? Udělejte si antiperspirant doma! Ingredience najdete v kuchyni či koupelně a příprava není nijak složitá.

zdraví, pocení, antiperspiranty, domácí přípravky proti pocení

Zdravější verze bez chemie

Jedním z hlavních důvodů, proč se zastánci přírodní kosmetiky přiklánějí k této přirozenější alternativě je fakt, že takové antiperspiranty neobsahují žádné chemické přísady. Vždy jde jen o přírodní složky, které tělu nijak neublíží, ale zároveň spolehlivě překryjí pot. Takové kosmetické přípravky v podstatě využívají přírodní komponenty, které přirozeně překrývají zápach a zabraňují velké tvorbě potu. Vyrábějí se formou husté pasty, která se pak nanese do podpaží a nechá se působit celý den. Další výhodou je, že takové antiperspiranty můžete používat i na nohy. Naopak, jejich nevýhodou je, že nedokážou účinkovat až tak dlouho jako přípravky s umělými přísadami. Ty vás dokáží ochránit na 24 nebo 48 hodin, při přírodní kosmetice však takové zázraky nečekejte.

Krémová složka s esenciálními oleji

Výroba těchto antiperspirantů je v podstatě jednoduchá. Musíte zachovat poměr jeho složek a následně je vše založeno jen na vaší kreativitě. V první řadě je důležitý krémový komponent. Ten má zajistit pohodlné nanášení a může jím být například kokosový olej, bambucké máslo nebo jiný z přírodních olejů. Dále potřebujete nějakou složku, která neutralizuje pach a zabrání pocení. A tou bývá často klasický čistý neparfémovaný dětský pudr nebo soda bikarbona. Třetí důležitou složkou jsou esenciální oleje. Vyberte si vůni, která vám vyhovuje, ale dávejte pozor, abyste vždy použili jen předepsané množství. Pokud ho přidáte více, vůně může být intenzivnější, ale zároveň to může víc podráždit pokožku. Další přídavky jsou již různé podle odlišných receptů.

Pozor na některé kombinace

Jakož i v případě jiných podomácku vyrobených kosmetických pomůcek, i nyní myslete na alergie. Oleje ani pudr problémy většinou nedělají. Ale komplikace mohou nastat právě u esenciálních olejů. Ty se dělají v silně koncentrované formě a v některých případech na ně může pokožka reagovat silným zarudnutím. Snažte se proto nejprve otestovat jen čistý olej na kousku pleti a až když nereaguje špatně, můžete ho zakomponovat do vašeho nového antiperspirantu.

Citrónový antiperspirant

Potřebujete: 6 čajových lžiček kakaového másla, 2 čajové lžičky kokosového oleje, 3/4 sklenice čistého, neparfemovaného pudru, 4 čajové lžičky prášku do pečiva, 1/2 čajové lžičky citronového esenciálního oleje. Všechny tyto ingredience vymícháme do husté směsi. Pokud nemáte rádi citrónovou vůni, můžete přidat kterékoliv jiné aroma. Takto připravený antiperspirant je třeba skladovat na chladném místě.

Mentolový antiperspirant

Potřebujete: prášek do pečiva, dětský pudr, mandlový olej, mentolový krém, který se používá při nachlazení. Z těchto složek vyrobte hustší směs. Hlavní složkou musí být mentolový krém, který postupně budete zahušťovat suchými přísadami. Až na závěr přidáte jen trochu oleje, který zjemňuje pokožku a působí protizánětlivě.

Suchý bylinkový antiperspirant

Potřebujete: dětský pudr, prášek do pečiva, sušené bylinky. Tento recept je velmi jednoduchý, stačí si jen smíchat prášky v poměru 3: 1 ve prospěch dětského pudru. Pak už jen přidáte vámi zvolenou vysušenou bylinku. Může to být i jejich směs. Do antiperspirantu můžete přidat rozmarýn, bazalku, levanduli a jiné.

Levandulový deodorant

Potřebujete: 3 lžíce kokosového oleje, 2 lžíce bambuckého másla, 3 lžíce prášku do pečiva, 2 lžíce kukuřičného škrobu, 5 kapek levandulového esenciálního oleje. Začněte nejprve pouze smícháním tekutých složek. Pak postupně přidávejte i ty suché a nakonec zamíchejte i aromatický olej.

Dávejte pozor i na stravu

Pokud se chcete vyhnout antiperspirantům s chemikáliemi, měli byste kromě upřednostnění domácích produktů rovněž změnit i vaši stravu. Ta totiž výrazně ovlivňuje zápach potu. Vyhýbat byste se měli zvýšené konzumaci masa a výrobků z něj, cibule, česneku, štiplavých jídel a polotovarů. Nemusíte je ze stravy vynechat úplně, ale měli byste je jíst s mírou.

 

comments powered by Disqus


Doporučené kontakty

ESTETIKA BRNO, s.r.o.

http://www.estetikabrno.cz/ estetikabrnoseznam.cz tel.:+420 604 103 000

Moderní kosmetické studio v centru Brna. Věnujeme se péči o ženu a krásu těla. Naše služby zahrnují kosmetická ošetření, omlazení obličeje, neinvazivní liposukce a redukce celulitidy, trvalá epilace, Body Space Vacu Therm 2v1, Power Plate, výživová poradkyně.

více...

Podobné články


Omlazení pleti pitím vody obohacené o vodík? Mládí a zdraví v jednom!

Omlazovací metody dělíme na invazivní, do kterých patří plastické operace a neinvazivní, tedy metody šetrné,...
více…

Jak pečujete o své kartáče, štětce a fény?

Uklízení bývá doménou většiny žen. Ale ruku na srdce, milé ženy! Nemyjete častěji podlahu než pomůcky, která...
více…

Co potřebuje naše pleť k tomu, by byla krásná a zdravá?

Vaše pokožka o vás ve skutečnosti prozrazuje mnohem víc než jen krásu. Je také ukazatelem vašeho zdraví. Chcete-li,...
více…

Domácí balzám na rty - složení, příprava a benefity

Nemůžete v obchodě najít žádný balzám, který by vám vyhovoval, nechcete za něj utratit hromadu peněz nebo vás...
více…

Jablka snižují cholesterol, vysoký tlak, ale i bolest hlavy a nadváhu

Jablka, to je naše lokální a stále dostupné ovoce. Sklízí se zralá a při správném skladování vydrží celou zimu....
více…

Rajčatová maska - to pravé pro vaši pleť

Rajčata, přestože se léta řadila mezi zeleninu, patří mezi ovoce. A ovoce ne hned tak ledajaké. Ovoce, které nedá...
více…

Hubnutí pomocí tlakových zábalů vám pomůže i s celulitidou

Nadváha a celulitida jdou často u žen ruku v ruce. Proto je dobré, řešit oba neduhy zároveň. Výhodou je, že...
více…

Proč stále bojujete se zanícenou pletí? Příčinou může být mobilní telefon!

Péče o pleť, to není jen péče o ni samotnou, ale i o věci, které s pletí přicházejí do styku. Napadlo vás někdy,...
více…

Droždí nejen do buchet, ale i na očištění celého těla

Kvasnice sice nevábně vypadají, spíše smrdí než voní, ale svými účinky vás určitě dostanou. Hodí se nejen do...
více…

Jak správně používat deodorant?

Používáte správně deodorant? Možná vás napadne, co by se tak asi dalo zkazit na tom, že vezmete svoji oblíbenou...
více…