Řasa, která posiluje imunitu - Spirulina

Podpořit imunitní systém přírodní cestou je ideální forma, která vede k posílení zdraví. Mezi přírodní prostředky, které jsou velmi účinné v prevenci, ale i léčbě již napadeného organismu, patří řasa spirulina. Blíže si její detoxikační a regenerační účinky popíšeme v našem článku.

řasa, spirulina, detoxikace, regenerace, imunita, přírodní lékárna

Spirulina

Modrozelená řasa spirulina je vysoce hodnotná koncentrovaná potravina s podivuhodnou velkou nabídkou koncentrovaných živin. Vyznačuje se obsahem bílkovin kolem 60% a měkkých buněčných stěn. Její polysacharidy a pigmenty aktivují četné imunitní buňky. Jinak než u vláknité rostlinné celulózy je její biologicky kompletní bílkovina, která obsahuje všechny esenciální aminokyseliny (bílkovinné stavební kameny) ve správném poměru, strávená v průběhu jedné hodiny, prášek dokonce za půl hodiny. Spirulina se proto hodí pro všechny osoby s oslabenou imunitou. Řasy, rostoucí na vodních plochách subtropických slaných jezer vskutku zvláštním způsobem ukládají sluneční světlo. Obsahují proto také mnoho kartenoidů, které působí proti oxidaci, a tím jako prevence proti rakovině. Jejich obsah beta-kartenoidů je nejvyšší z potravin vůbec a je několikanásobně vyšší než v karotce. Je jedinečným nositelem světla a navíc je živou potravinou, neboť šetrným postupem sušení zůstávají zachovány všechny životní síly včetně kyslíku, biokatalyzátorů (enzymů) a částic slunečního světla. Spirulina obsahuje hodnotné esenciální mastné kyseliny, které regenerují buňky a brání zánětům, mezi nimi dokonce vzácnou gamalinolovou kyselinu, která se vyskytuje v mateřském mléce, a to v pozoruhodném množství 110 mg na polévkovou lžíci spirulinové moučky.

Zázračná řasa poskytuje vitamin E,

mnoho B-vitaminů včetně všech "vitaminů proti stresu" a dokonce vysoký podíl B-12, dokonce více než v rybách, vejci či mase. Čtyři gramy spiruliny zaručují doporučený přísun tohoto vitaminu na den. Z hodnotných minerálů se v spirulině vyskytuje železo důležité pro krvetvorbu i imunitní systém. Také se v ní nachází zinek, který je důležitý pro tvorbu T-buněk v thymu a pro tvorbu genetického materiálu. Velmi pozoruhodný je zástup enzymů a pigmentů posilujících imunitní systém, mezi nimi především detoxikačně působící pigment fykozyan.

Spirulina se také stará o alkalické prostředí v těle

a váže na sebe těžké kovy z trávicího traktu a orgánů. Tyto vlastnosti jsou dnes žádané, neboť v důsledku výživových chyb, jedů z životního prostředí a trvalého stresu trpí stále více lidí překyseleným tělesným prostředím. Profesor Hiroši Nakamura proto doporučuje modrozelenou řasu, aby odbourávala úroveň kyselin v těle. Také Dr. Hiroši Watarai charakterizuje spirulinu s hodnotou pH od 9 do 11 jako silně alkalickou a tedy snižující překyselenost těla.

Každý den vstřebáváme malá množství těžkých kovů,

zejména rtuti, hliníku, kadmia či uranu. Také lidé s amalgámem v zubech polykají svou každodenní dávku rtuti. Několik japonských studií ukázalo, že spirulina je schopna detoxikovat ledviny od toxinů, případně vyloučit škodlivé látky. Její užitek pro zdraví jakoby nemělo hranic. Mnoho pokusů na lidech i zvířatech demonstruje, že imunitu posilující modrozelená řasa již v malých dávkách pozitivně působí na tělesné zdraví. Několik studií především na amerických a asijských univerzitách demonstruje, že extrakty ze spiruliny redukují rakovinné nádory, v průběhu čtyř týdnů odstraňují anémii, potlačují alergie a chrání proti radioaktivnímu záření. Pět gramů spiruliny za den snížilo na polovinu radioaktivitu v moči stovkám dětí z černobylské oblasti, a to v průběhu 3 týdnů.

Spirulina detoxikuje a regeneruje játra a ledviny

a působí pozitivně na cukrovku, obezitu, hladinu cholesterolu a vysoký krevní tlak. Extrakty ze spiruliny se prokázaly jako obdivuhodně efektivní proti hepatitidě, cirhóze jater, zánětům žaludku a střevní sliznice, proti očním chorobám a zárodkům onemocnění všeho druhu. Jejich účinnost lze prokázat i proti viru HIV. Zejména starší osoby a lidé s oslabenou imunitou, rekonvalescenti, ale i těhotné ženy a děti mohou profitovat z této zázračné řasy.
 

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Leden a únor - čas na detoxikaci ledvin

Chystáte se k detoxikaci močového ústrojí? Potom je pro vás nejvhodnější čas v měsících lednu a únoru....
více…

Bakterie má zacíleno na oslabenou imunitu

Polovina populace běžně na kůži nebo ve sliznicích krku nosí zlatého stafylokoka zcela bez obtíží, ovšem...
více…

Polévky pro chladné zimní počasí - polévky posilující imunitu

Chladné roční období, to čas pro zvýšenou konzumaci teplých nápojů, ale také teplých jídel. A součástí menu by...
více…

Mandarinky - ozdoba stolu, vůně do bytu a účinná prevence chorob

Mandarinky dříve byly symbolem blížících se vánočních svátků. Dnes se dají koupit po celý rok, ale v létě a na...
více…

Rajčata nepatří do ledničky a jsou ideálním ovocem pro boj s podzimními virózami

Sezóna rajčat, která u nás dozrávají za pomoci sluníčka, pomalu končí. Ale i nedozrálá rajčata vám v domácích...
více…

Co a jak funguje v těle, když se jedná o naši imunitu?

Stále čteme, jak podpořit svoji imunitu. Ale co vlastně tvoří náš imunitní systém? Fungování imunitního systému...
více…

Ředkvičky ozdobí zeleninové saláty a dodají ji jim úžasnou chuť

Ředkvičky jsou nejen zdravé, ale také nádherně vypadají. Svou barvou i jemnou štiplavostí zpestří každý salát a...
více…

Červená řepa pomáhá zdraví, kráse a vitalitě

Červená řepa je jedna z nejléčivějších a nejvšestranněji použitelných potravin. Zdravá strava je jeden ze...
více…

Domácí kefír lze snadno vyrobit z kefírových zrn a mléka

Mléko a mléčné výrobky se pro nás staly neodmyslitelnou součástí života. Zvykli jsme si je konzumovat nejen v...
více…

Co potřebuje naše pleť k tomu, by byla krásná a zdravá?

Vaše pokožka o vás ve skutečnosti prozrazuje mnohem víc než jen krásu. Je také ukazatelem vašeho zdraví. Chcete-li,...
více…