Recepty na přírodní pročištění mízních cév a uzlin
Zvětšené mízní uzliny, časté virózy a bakteriální nákazy mohou signalizovat špatnou funkci lymfatického systému. Ten je třeba detoxikovat a rozproudit. V takovém případě vám mohou pomoci přírodní produkty.
Očista mízních cév
Potřebujeme: Glauberovu sůl (seženeme ji v lékárně), 900 ml grepové šťávy, 200 ml pomerančové šťávy, 200 ml šťávy z citrónu a 2 litry vody (dávka na jeden den), kterou jsme předtím nechali v mrazničce zamrazit a znovu ji rozmrazili.
Jak na to: Ráno rozpustíme polévkovou lžíci Glauberovy soli ve 100 ml připravené vody a roztok pomalu vypijeme. Pak se na čtvrt hodinu ponoříme do lázně s 38 stupňovou teplotou. Po koupeli bychom se měli začít silně potit, což je velmi důležité. Každých 30 minut vypijme 100 ml připravené šťávy. V teple zůstaňme, dokud probíhá potní proces. Každých 30 minut vypijeme 100 ml připravené směsi šťávy. Tuto proceduru opakujeme tři dny po sobě. Šťávu si připravujme každý den vždy čerstvou.
Obklady při zduřeninách
Při zatvrdnutí lymfatických uzlin, orgánů, cév a kapilár můžeme povzbudit oběh lymfy přikládáním obkladů na postižené místo.
Potřebujeme: Čerstvý zázvorový kořen nebo mletý zázvor, zelné či kapustové listy (můžeme místo nich použít brambory.)
Jak na to: Kořen zázvoru nastrouháme najemno a smícháme s trochou vody a pár kapkami olivového oleje. Pokud nemáme čerstvý zázvor, použijeme mletý, který utřeme s vodou a olejem na kaši a ve vodní lázni zahřejeme. Horkou kaši natřeme na připravené lněné plátno a namazanou stranou přiložíme na bulku či zduřeninu. Dáme pozor, aby obklad nebyl až příliš horký - mohli bychom způsobit popáleninu. Necháme působit 5 - 10 minut a poté místo opláchneme. Následně pak na místo přiložíme obklad z kapustových či zelných listů, které dříve vyválíme, případně z nastrouhaného bramboru a necháme působit 20 minut. Při chronických zduřeninách se obklady přikládají tak dlouho, dokud se stav nezlepší.
Náplat na lymfatické uzliny
Potřebujeme: 3-4 g prášku ze semen řecké pískavice, ocet
Jak na to: Z prášku a trochy vody uvaříme kaši. Po vychladnutí do ní kápneme několik kapek octa, který zvyšuje účinnost. Kaší natřeme zduřelé místo a obvážeme.
Zázvorové víno sv. Hildegardy
Podle sv. Hildegardy zlepšuje krevní i lymfatický oběh a pomáhá při nádorových onemocněních. V létě používáme bílé, v zimě červené víno.
Potřebujeme: mletý zázvorový kořen, 1 litr vína
Jak na to: Do jednoho litru vína přidáme lžičku zázvorového prášku. Pijeme 1 lžíci třikrát denně.
K očistě a stimulaci činnosti lymfatického systému neodmyslitelně patří i saunování,
masáže, zejména lymfodrenážní masáž celého těla nebo reflexní masáž lymfatických uzlin, které však svěřte do rukou odborníkům.