Výuka cizích jazyků v pobytových kurzech, letních školách a formou víkendů

Znalost cizích jazyků otevírá brány k zajímavým zaměstnáním, ale také k objevování nových možností v cestování. Pokud dobře ovládáte cizí jazyk, nemusíte se bát ani cestování na vlastní pěst a uvidíte, co bývá běžným turistům skryté. A protože času na učení není často nazbyt může využít k učení i dovolenou a přihlásit se na intenzivní kurz do země, kde se vámi vybraným jazykem mluví a nebo na kurz, který se koná sice v České republice, ale vedou ho rodilí pedagogové. Určitě to bude pro vás příjemně strávená dovolená, ze které si donesete nejen zážitky, ale i vědomosti.

cizí jazyk, angličtina, němčina, francouzština, výuka cizích jazyků, pobytové kurzy

Povídejte, ale i poslouchejte

Vyberte si dovolenou na takovém místě, kde se používá zejména jazyk, který ovládáte. Pokud to i nebude typická dovolenková destinace, jeden rok kvůli tomu obětujete, abyste následně mohli zdokonalit ve svých schopnostech. Posloužit vám na to mohou i různé poznávací zájezdy. Nic vám totiž nepomůže tak, jako když uslyšíte dialogy přímo v reálném životě. Nahrávky na kazetách k učebnicím jsou totiž vyslovovány podle dokonalých spisovných pravidel a přednes vašeho učitele se nebude nikdy podobat plynulé řeči domácích obyvatel, protože i když by to byl člověk s tímto mateřským jazykem, vždy bude brát ohled na to, že se teprve učíte a slova bude vyslovovat pomaleji a bude si dávat větší pozor na jejich podobu. I proto, když přijdete na dovolenou, nespoléhejte na pohodlné vyjednávání s našimi delegáty. Snažte se vše co se dá, vyřídit si sami a motivujte se co nejvíce do konverzace, která vám jen prospěje. Povídejte co nejvíce, protože jen takto odhalíte své chyby. A nebojte se, i když jich budete dělat během vyprávění několik, domácí ocení vaši ochotu naučit se jejich řeč a postupně po několika opravách se naučíte vyslovovat slova správně. Ale stejně, když budete mluvit, nezapomeňte i naslouchat. Klidně můžete být neslušní a poslechnout si rozhovor přísedícího páru. Naslouchejte i dialogům prodavačů v obchodě, snažte se jednoduše nachytat co nejvíce z domácí výslovnosti a zároveň si na ni tak přivyknete a budete lépe rozumět. Po příjezdu do této země totiž přijde nejprve šok. I když jste byli dokonalým žákem, najednou bude všechno jiné a ničemu nebudete rozumět. Jakmile si však na to zvyknete, zabydlíte se v jejich výslovnosti a půjde vám to nesrovnatelně lépe.

Jazykové pobyty

Pokud nehledáte typickou dovolenou, zaměřte se i na cílené zlepšení jazyků. Vyberte si vaši vysněnou zemi a najděte možnosti jazykových pobytů, které nabízejí. Cestovní agentury za vás všechno vybaví a vy pak na místě už jen uděláte vstupní testy, aby vás zařadili do vhodné skupiny. Bydlení se většinou řeší formou ubytování v rodinách, což vám přinese další možnosti pro zlepšení jazykových schopností. Nevýhodou však může být, že úroveň žáků v jedné skupině může být různá. A pokud patříte mezi ty slabší, nemusíte to stíhat za ten čas dohnat a budete po celou dobu tápat, nebo naopak budete patřit k těm silnějším a budete se po celou dobu nudit. Další nevýhodou může být i to, že v takových směsích různých národností pochytíte více slovíček z jiných jazyků než z toho, který byste se měli učit.

Letní škola

Podstatně levnější alternativou jsou domácí letní školy. Platit budete pouze za samotné vyučování a navíc si můžete jednotlivé hodiny rozdělit na celé dva měsíce a nemusíte se omezit pouze jistým časovým úsekem. Tato alternativa je velmi výhodná zejména pro děti. Navíc, pokud se vám líbí tato forma učení, můžete v ní setrvat i během školního roku a zůstat tak v kontaktu s tímto jazykem. Výhodou je i to, že si v práci nemusíte brát dovolenou a sladit to můžete s vaším pracovním rozvrhem.

Intenzivní víkendové kurzy

Další nabízenou alternativou jsou několikadenní intenzivní kurzy, které se konají v hotelích a penzionech. Vyučující se tak ujistí, že během těchto dní se budete věnovat pouze zdokonalování jazyka a nebudete rušeni povinnostmi v domácím prostředí. Často se vytvářejí menší skupiny, aby se jim mohli dokonaleji věnovat a zhustit do pár dní vědomosti, které byste studovali několik týdnů. Tyto kurzy trvají od tří do sedmi dnů. Velmi často se pořádají o víkendech, abyste nechyběli v práci.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Deprese se netýká jen dospělých, všímejte si svých dětí!

Nemocné dítě, to nemusí být je běžná viróza nebo infekční dětské nemoci. Dítě může mít nemocnou i duši....
více…

Děti ve škole špatně sedí a zakládají si tak na problémy s páteří

Sezení ve škole má na děti špatný vliv. Nejhůře jsou na tom prvňáčci a děti v pubertě. Ale chodit do školy musí,...
více…

Deset rad rodičům, kteří učí děti psát

Prvňáčci se ve škole potýkají s mnoha novými věcmi. Musí se naučit psát, číst, počítat a další a další...
více…

Přírodní suroviny, které oživí vlasy po dovolené u moře a bazénu

Vrátili jste se z dovolené u moře nebo chlorovaného koupaliště, máte krásně opálenou a hladkou pleť po použití...
více…

Prodloužený víkend v Budapešti, Paříži východu

Blíží se prodloužený víkend a vy ještě nevíte, kde ho prožít? Zkuste zajet do Budapešti! Budapešť je přímo...
více…

Deset úžasných pláží, které můžete navštívit, pokud vás láká dálka a průzračná voda

Většina z nás má již letní dovolenou za sebou. Ale pokud nepatříte k většině, máte dostatek nevybraných dnů a...
více…

Slevové akce a nákupy na internetu dokáží snížit rodinný rozpočet

Chcete ušetřit a pořád se vám to nedaří? Zkuste šetřit nejen tam, kde je to běžné, ale třeba také tím, že...
více…

Proč je dovolená důležitou součástí života pracujících lidí?

Jsou lidé, kteří se na dovolenou těší celý rok. A na druhou stranu jsou mezi námi i ti, kteří považují dovolenou za...
více…

Jak má správně sedět dítě v lavici, aby si nedeformovalo páteř?

Škola, to znamená hodiny a hodiny sezení. Bylo to tak vždy, ale dříve děti po dlouhém sezení ve škole doslova...
více…

Jak krmit rybičky v akváriu, když odjedeme na dovolenou?

Chystáte se na dovolenou a řešíte kdo vám bude krmit rybičky? Jestli jedete na kratší dovolenou, rybičky v pohodě...
více…