Výuka cizích jazyků v pobytových kurzech, letních školách a formou víkendů

Znalost cizích jazyků otevírá brány k zajímavým zaměstnáním, ale také k objevování nových možností v cestování. Pokud dobře ovládáte cizí jazyk, nemusíte se bát ani cestování na vlastní pěst a uvidíte, co bývá běžným turistům skryté. A protože času na učení není často nazbyt může využít k učení i dovolenou a přihlásit se na intenzivní kurz do země, kde se vámi vybraným jazykem mluví a nebo na kurz, který se koná sice v České republice, ale vedou ho rodilí pedagogové. Určitě to bude pro vás příjemně strávená dovolená, ze které si donesete nejen zážitky, ale i vědomosti.

cizí jazyk, angličtina, němčina, francouzština, výuka cizích jazyků, pobytové kurzy

Povídejte, ale i poslouchejte

Vyberte si dovolenou na takovém místě, kde se používá zejména jazyk, který ovládáte. Pokud to i nebude typická dovolenková destinace, jeden rok kvůli tomu obětujete, abyste následně mohli zdokonalit ve svých schopnostech. Posloužit vám na to mohou i různé poznávací zájezdy. Nic vám totiž nepomůže tak, jako když uslyšíte dialogy přímo v reálném životě. Nahrávky na kazetách k učebnicím jsou totiž vyslovovány podle dokonalých spisovných pravidel a přednes vašeho učitele se nebude nikdy podobat plynulé řeči domácích obyvatel, protože i když by to byl člověk s tímto mateřským jazykem, vždy bude brát ohled na to, že se teprve učíte a slova bude vyslovovat pomaleji a bude si dávat větší pozor na jejich podobu. I proto, když přijdete na dovolenou, nespoléhejte na pohodlné vyjednávání s našimi delegáty. Snažte se vše co se dá, vyřídit si sami a motivujte se co nejvíce do konverzace, která vám jen prospěje. Povídejte co nejvíce, protože jen takto odhalíte své chyby. A nebojte se, i když jich budete dělat během vyprávění několik, domácí ocení vaši ochotu naučit se jejich řeč a postupně po několika opravách se naučíte vyslovovat slova správně. Ale stejně, když budete mluvit, nezapomeňte i naslouchat. Klidně můžete být neslušní a poslechnout si rozhovor přísedícího páru. Naslouchejte i dialogům prodavačů v obchodě, snažte se jednoduše nachytat co nejvíce z domácí výslovnosti a zároveň si na ni tak přivyknete a budete lépe rozumět. Po příjezdu do této země totiž přijde nejprve šok. I když jste byli dokonalým žákem, najednou bude všechno jiné a ničemu nebudete rozumět. Jakmile si však na to zvyknete, zabydlíte se v jejich výslovnosti a půjde vám to nesrovnatelně lépe.

Jazykové pobyty

Pokud nehledáte typickou dovolenou, zaměřte se i na cílené zlepšení jazyků. Vyberte si vaši vysněnou zemi a najděte možnosti jazykových pobytů, které nabízejí. Cestovní agentury za vás všechno vybaví a vy pak na místě už jen uděláte vstupní testy, aby vás zařadili do vhodné skupiny. Bydlení se většinou řeší formou ubytování v rodinách, což vám přinese další možnosti pro zlepšení jazykových schopností. Nevýhodou však může být, že úroveň žáků v jedné skupině může být různá. A pokud patříte mezi ty slabší, nemusíte to stíhat za ten čas dohnat a budete po celou dobu tápat, nebo naopak budete patřit k těm silnějším a budete se po celou dobu nudit. Další nevýhodou může být i to, že v takových směsích různých národností pochytíte více slovíček z jiných jazyků než z toho, který byste se měli učit.

Letní škola

Podstatně levnější alternativou jsou domácí letní školy. Platit budete pouze za samotné vyučování a navíc si můžete jednotlivé hodiny rozdělit na celé dva měsíce a nemusíte se omezit pouze jistým časovým úsekem. Tato alternativa je velmi výhodná zejména pro děti. Navíc, pokud se vám líbí tato forma učení, můžete v ní setrvat i během školního roku a zůstat tak v kontaktu s tímto jazykem. Výhodou je i to, že si v práci nemusíte brát dovolenou a sladit to můžete s vaším pracovním rozvrhem.

Intenzivní víkendové kurzy

Další nabízenou alternativou jsou několikadenní intenzivní kurzy, které se konají v hotelích a penzionech. Vyučující se tak ujistí, že během těchto dní se budete věnovat pouze zdokonalování jazyka a nebudete rušeni povinnostmi v domácím prostředí. Často se vytvářejí menší skupiny, aby se jim mohli dokonaleji věnovat a zhustit do pár dní vědomosti, které byste studovali několik týdnů. Tyto kurzy trvají od tří do sedmi dnů. Velmi často se pořádají o víkendech, abyste nechyběli v práci.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Jízda se střešním boxem a plně naloženým autem má svá specifika

Kufry, tašky, k tomu příruční chladnička, slunečník, nezapomenout ani na basu oblíbeného piva. To vše a ještě...
více…

Turecko - luxusní dovolená, která nemá přemrštěné ceny

Turecko je lákavé a krásné, takže se nelze divit tomu, že je u našich turistů tak oblíbené. V každém případě...
více…

Brunej - stát, jehož návštěvu lze spojit s návštěvou Malajsie nebo Kambodži

Benzín zde stojí kolem dvaceti centů a nafta je ještě o něco levnější. V garáži místního vládce parkuje kolem...
více…

Devět ostrovů v Evropě, kde se dá prožít úžasná dovolená

Pokud nechcete za exotickou dovolenou cestovat na jiný kontinent, máme pro vás několik tipů na nádherné ostrovy s...
více…

Dovolená pro milovníky zvířat, žijích v moři

Plavání k bojce a zpět a opalování na nafukovací matraci - to je nejčastější "plážové menu". Pokud máte chuť...
více…

Letecká doprava dětí a těhotných žen má svá specifika

Před začátkem letecké dovolenkové charterové sezóny, která je v největším rozsahu citelná na letištích od...
více…

Maledivy - ráj, který postupně mizí do moře

Maledivy jsou známé ostrovy nacházející se nedaleko Srí Lanky v Indickém oceánu. Jde o krásný kout světa,...
více…

Ostrovy v Itálii, které patří mezi nejkrásnější

Italská holínka je obklopena stovkami krásných ostrovů, jejich počet je přibližně 450, z toho je mořem obklopených...
více…

Kapverské ostrovy - originální černá Afrika s luxusem

Kapverdské ostrovy jsou roztříštěný kousek země na několik ostrovů. Tvoří pomyslnou podkovu, která z dálky...
více…

Sedm nejkrásnějších památek Evropy

Sedm divů světa - pod tímto pojmem znali ve starověku díla, která vynikala technickou a uměleckou dokonalostí....
více…