Alternativní medicína a plánování těhotenství

Moderní doba přinesla své klady i zápory. Vše plánujeme a chceme mít přesné. Ale občas se hodí i rouška tajemství. Důkazem je přílišná snaha o děťátko. Ostatní se nám daří se podle plánu, ale najednou tady plány nestačí a my jsme z toho celí vykolejení. Dar početí často dostaneme až tehdy, přestaneme-li se příliš snažit.

těhotenství, alternativní medicína, plánování rodičovství, neplodnost

Psychika - vnitřní klid - vyrovnanost

To je prvořadý činitel při našem řízení a výsledcích. Sami dobře víme, že pokud se začíná nějaký proces, začíná se nejprve v hlavě. Plánovat či neplánovat? To je dvousečná zbraň! Nikde nemáme od přírody daný čas, kdy se má dítě narodit. V dnešní uspěchané době však nepřistupujeme k věci s nadhledem, ale ten rychle se splaskne. Řešíme vše za pochodu, stejně i otěhotnění - teď, hned a včera bylo pozdě a pokud to nevyjde, pak jsme nespokojeni. Jaká je rada? Vydržet! Opravdu je to tak - ať je vám oporou krásný základ pro myšlení: "Nechceš nic a dostaneš všechno." Velmi důležité jsou také procházky po přírodě, kdy přijímáme energii z přírody a ta vstupuje do našeho těla konečky prstů na ruce, koluje naším tělem a vystupuje zpět do země přes konečky prstů na nohou. Mnoho věcí umíme na procházce vyřešit, lépe přijmout i odpustit. Je to nádherné, když se z ní vrátíme za jakéhokoliv počasí s velmi příjemným pocitem slastné uvolňující únavy. Pokud se nám zachce, uvaříme si čaj a oddáme se příjemné únavě.

Pokud přece existuje i medicínský problém - jak postupovat?

Také se doporučuje čekat. Nespěchejte a vyrovnejte se s realitou. Vše je velmi jednoduché. Člověk dostal své tělo a o to se má starat. Ať žena, či muž, od začátku svého života. Pokud nastane konkrétní problém, tak můžeme mít jistotu, že nikdy nepřišel jako blesk z jasného nebe. Každý problém je dlouhodobý proces. Stále jsou tam fyziologické náznaky. Například při ženském zánětu: svědění v pochvě, výtoky, infekce, bolestivý nebo dlouhý menses apod ... Zde se už třeba zamyslet, kde dělá člověk chybu. Zda se zdravě stravuje, zda žije tak, jak nejlépe může.

Bylinky vždy nepostačí

Pokud něco není v pořádku, je třeba to řešit. Urychlíme to návštěvou lékaře. Ale v dnešní době má lékař nevděčnou roli, protože zapomínáme na "základ". A tím je to, že o naše tělo se máme v první řadě starat my a je na nás, jakou cestu si zvolíme. Pokud navštívíme lékaře, jistě nám dobře poradí. Na nás je právě prevence před návštěvou u lékaře. Pracovat na tom, abychom se denně usmívali, byli šťastní a spokojení s sebou, prostě harmoničtí. My si neuvědomujeme základ, že naše tělo o nás hodně napoví a my umíme harmonizovat jeho nedostatky. Je jen na nás, zda cestou přírody, bylinek nebo sebekázně. Netřeba nadávat na lékaře a medicínu, ale na sebe, že jsme zanedbali prevenci.

Pokud jsme se přece vydali k lékaři a naše výsledky byly výborné,

jak se dá problém řešit tehdy? Každá žena vycítí, kdy je sama se sebou nespokojená. Vždy se k ní dostane nějaká "pomocná berlička".Zda je to například kniha, nebo se dozví o nějaké terapii, či o břišních tancích - třeba využít tyto poznatky v praxi. Upevňovat své tělo, krášlit si ho, mazlit se s ním. Chodíme na kosmetiku a další péči o tělo zvenčí. Také se musíme o tělo starat i zevnitř. Jednak se věnovat tělesnému pohybu, a pak tomu, k čemu inklinujeme, ať už popíjet čajíky, chodit na procházky apod ... Hlavně se zaměříme na stravu bez cukrů a studených mléčných výrobků. Předejdeme i zásadní chybě - jíme pravidelně! A v neposlední řadě - se snažíme vyhnout jakémukoliv stresu a snažíme se najít harmonii s přírodou. Myšlenky nemáme mít nikdy černé, netřeba trpět komplexy méněcennosti!

Existuje něco, čemu se "snaživky" mají vyhýbat?

V každém případě je třeba se vystříhat zejména "davové psychózy" - nenechat se vtáhnout do davu a poslouchat, komu co a jak dlouho trvalo, a neporovnávat se. Uvědomit si, že jsme opravdu jedinečné a zároveň musíme mít jedinečný přístup. Vše, co čteme, je statistika, ve skutečnosti nikdo z nás nemůže být stejný.

Jaká je úspěšnost léčení neplodnosti za pomoci bylinek, čajů a přírodních procedur?

Dá se jimi popřípadě neplodnost jako taková léčit? V zahraničí je běžnou praxí, že se nic nerozděluje - přírodní léčba, nebo klasická. Je zcela normální, že při nemoci pacient dostane např.. infuze, rentgen, klasické léky, ale i podpůrné - bylinné léky. Čili i u nás by postup měl probíhat nějak takto, podpůrný lék bude bylina, pacient půjde za lékařem, ale bude kombinovat klasickou léčbu s přírodní. Pokud vám to sedí, a není to v rozporu s vaším smýšlením, spokojeně se třeba léčit a z každé medicíny si vezměte, co potřebujete. Přírodní medicína se při léčení zaměřuje spíše na prevenci a dlouhodobé procesy. Bylina nám pomůže nedostat se do mantinelu "být nemocným". Když už nemocní jste, bylinky úplně nepomohou odstranit nemoc. Čili bylina může relativně posloužit jen jako prevence a podpůrný lék, ale ne jako základ léčby. Kombinujme tedy metody léčení či léčebné postupy.

Tip od fytoterapeutky

• 2 polévkové lžičky anděliky (např. čínské)
• půl litru červeného vína (např. rybízového)
Vyluhujeme 7 dní. Užíváme 3x denně jednu polévkovou lžíci tohoto extraktu. Doporučuje se podávat v klidu a uvolnění.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Na co si dát pozor při sušení, konzumaci a skladování bylinek?

Pěstování a sběr bylinek je stále více oblíbený. Ale pozor na to, jak s bylinkami naložíte. Ne všechny způsoby...
více…

Nízký krevní tlak upraví rozmarýnové víno a bylinky

Za nízký krevní tlak se označuje tlak krve pod 110/70 torr. Tehdy mluvíme o hypotenzi. Tento stav sice není tak...
více…

Pes pomáhá těhotným ženám nejen srovnat psychiku, ale také přispívá ke zdraví miminka

Čekáte miminko? Pořiďte si pejska! Že je to dobrý nápad, o tom vás hned přesvědčíme. Pes přináší do rodiny...
více…

Samovolný potrat není žádná tragédie, příroda sama zasahuje a dalšímu těhotenství nic nebrání

Samovolný potrat je nejčastější poruchou těhotenství. Takto bývá ukončena zhruba polovina...
více…

Syndrom chronické únavy se obtížně stanovuje i léčí, pomoci mohou bylinky, úprava stravy a životního stylu

Jste absolutně “vyšťavení” a nejraději byste každý víkend prospali? Syndrom chronické únavy postihuje lidi bez...
více…

Sedmikráska posiluje imunitu, tiší kašel a funguje jako přírodní sladidlo

Sedmikráska je označení pro několik druhů rostlinek. V Čechách volně roste jediný druh, sedmikráska chudobka. Tato...
více…

Domácí bylinkové máslo výborně chutná a zbaví vás i některých zdravotních problémů

Přemýšlíte, co si natřít na chléb? Paštiky a sýry jsou často nevalné kvality, navíc obsah dózy často nestačí...
více…

Ryby jsou zdravé, ale pozor na ty z kontaminovaných vod!

Jsou opravdu ryby zdravé a pro všechny? Konzumace ryb se mnohdy doporučuje kvůli jejich vysokému obsahu omega-3 mastných...
více…

Detoxikace není pro všechny a může také ublížit

Detoxikace organismu je postup, kterým zbavujeme naše tělo toxinů usazených uvnitř organismu. Jednoduššeji řečeno, je...
více…

Máslo s medvědím česnekem - skvělá součást jarního jídelníčku

Velmi brzy na jaře, jako jedna z prvních bylinek se v hlubokých lesích, v blízkosti potůčků a pod stromy, objeví a...
více…