Stará myslivecká
Stará myslivecká je vinný destilát z vinařské oblasti Cognac doplněná o výluh ze sušeného ovoce, ořechů, exotického koření a bylin. Produkuje se od roku 1847 a původně nesl název Stará žitná. Díky sympatické tváři myslivce na etiketě výrobku, lidé slovo žitná samovolně nahradili slovem myslivecká.
Design produktu se během své existence pouze částečně inovoval. Ústředním motivem se stal myslivec díky jedné skutečné události. Když král Lederbour se svou družinou přijal po lovu pohostinnost mnichů z kláštera v hlubokých Broumovských lesích, jeden z jeho lovců se mnichům jedinečně zavděčil. Pak jak mu za jeho dobro prozradili svůj recept na pálenku z hroznů, ovoce a bylinek, král lovce seznámil s továrníkem Eckelmannem, který v královských vinných sklepech plánoval uskutečnit výrobu droždí, kvasnic a lihovin.
Co ho nakonec přesvědčilo, aby své výrobní tajemství prozradil? Motivací se nestaly překvapivě peníze, ale fakt, že Eckelmann jeho portrét umístí na etiketu nového nápoje. Nápoj má výlučně přírodní složení, dozrává několik měsíců v dubových sudech. Vyznačuje se jemnou a vyrovnanou chutí. Lihovina obsahuje 40% alkoholu. Svým celkovým charakterem je natolik unikátní, že je otázka, do jaké kategorie ji vlastně zařadit. Stará myslivecká se vedle Fernetu a Becherovce řadí k pilíři českých alkoholických nápojů.
V roce 2009 Ústecká likérka Granette uvedla na trh nový nápoj pod názvem Stará myslivecká premium. Na vývoji tekutiny se podíleli několik let nejvýznamnější odborníci na koňaky a whisky. Jedná se o vinný destilát zrající tři roky v dubových sudech. Stará myslivecká má obecně originální chuť.