Odrůdy bílého vína (1)

Albariño [albariňo]

španělského původu, v posledních letech módní a drahé, slouží k výrobě bohatého vína s dobrou kyselostí, poměrně vysokým stupněm alkoholu a se suchou příchutí broskví. Většina Albariña nezraje v dubových sudech. Velmi dobře se pije mladé, hodí se i na vyzrávání.

 

Chenin blanc [šenin blan]

s domovinou v oblasti Anjou-Touraine v údolí Loiry, je nejméně populární ze všech francouzských odrůd. Jeho přirozená kyselost je velmi vysoká. Při nadměrné úrodě nezralých nebo špatně ošetřených hroznů se může vyprodukovat jedno z nejhorších a nejkyselejších vín na světě. Na druhé straně hrozny jsou vhodné na vína všech stylů od zcela suchých až po nádherně sladké a šumivé. Víno se může vyznačovat s ostřejší květinovou, meruňkovou, jablečnou, marcipánovou, slámovou a medovou příchutí.

 

Colombard

sice není jednou z nejcharakterističtějších odrůd, ale v oblastech Koňak a Armagnac ji umí mimořádně zužitkovat. Lehké víno se skromnými příchutěmi je ideální k destilaci. Z Colombard rozšířeném i v kalifornském horkém Central Valley a jižní Africe se produkují množství jednoduchého, ovocného vína.

 

Gewürztraminer

se pěstuje v Německu, Rakousku, italské Alto Adige, Švýcarsku a východní Evropě. V ČR je známé jako Tramín. Nejbohatší a nejvýrazněji odrůda pochází z Alsaska. Víno je snadno rozpoznatelné díky žlutozlaté barvě, nízké kyselosti, mírné olejovité textuře a nezaměnitelné vůni sestávající z exotické směsi liči, růžových lupenů, tureckého medu a někdy i zázvoru.

 

Grüner Veltliner

se pěstuje v Maďarsku, v Čechách, na Slovensku a v Rakousku, kde je nejrozšířenější odrůdou. Víno má podobnou strukturu jako Riesling, ale jeho příchutě jsou odlišné. Charakterizuje ho chuť bílého pepře zkombinovaná s bílou broskví a bylinkami-minerálním nebo někdy kouřovým lemem.

 

Marsanne

je hlavní odrůdou bílého Hermitage a jiných bílých vín z oblasti severní Rhôny. V jejím aromatu se spojuje jasmín, lískové ořechy a bylinky. Svou relativně nízkou kyselostí a

schopností kombinace s dubem těžila odrůda Marsannez z rostoucí popularity Chardonnay. Má však plnější a bohatší charakter. Marsanne v současnosti zdomácněl v Kalifornii pomocí francouzských pěstitelů.

Muscat [muskat]

je odrůda, která po fermentaci i nadále nezaměnitelně voní čerstvými hrozny. Lehké, sladké a šumivé muškáty často chutnají po sladkých a šťavnatých hroznech. Suché muškáty mohou mít aroma růží a sladké muškáty z Francie vůni pomerančů a koření. V Evropě se tyto drobné plody nacházejí všude ve středomořské oblasti od Řecka přes Itálii až po jih Francie.

 

Pinot blanc [pino blank]

původně pochází z Burgundska, dnes je jeho základnou Alsasko. Produkují se z něj lehká, kulatá vína s jemnou vůní jablka, mastku a vzácně s náznaky koření. Vína často zrají v dubových sudech, doporučují se konzumovat s jídlem. V Itálii a ve většině východní Evropy se z něj produkují jednoduchá svěží bílá vína. Rakousko vyrábí suché i bortytídou ovlivněné sladké víno Pinot blanc.

 

Pinot gris / grigio [pino gris / pino gridžo]

podobně jako pinot blanc pochází z Burgundska. Odrůda je mutací Pinotu noir a má podobný charakter jako Pinot blanc. V Alsasku se vyrábí bohaté, voňavé bílé víno s ořechovým, kouřovým, kořenitým a někdy medovým buketem. Víno může být suché, sladké nebo botrytické velmi sladké. Italské Pinot grigio je většinou ostré, poměrně lehké a neutrální. Pinot gris je také rozšířen ve východní Evropě, Rakousku a Německu.

 

Semillon [Semion]

je sice zastíněný Sauvignon v Bordeaux a Chardonnay v Austrálii, ale přesto je v obou oblastech vedoucí odrůdou. Z odrůdy ve Francii se produkuje zlaté a medově sladké víno. Hlavním úkolem Semillonu u protinožců je být suchý. Styl Barossa je hladký a dubový s bohatým buketem citrónové chuti. Tradiční Semillon z Hunter Valley je bez vlivu dubu a je lehký, ostrý a výrazně suchý. S věkem získává kouřový, medový a citronový buket. V chladnějším podnebí Západní Austrálie, na Novém Zélandě a ve státě Wahington je intenzivnější ovocnější a trávovější.

 

Viognier [Vion]

patří k náročnému druhu odrůdy. Do osmdesátých let dvacátého století se Viogner dal najít pouze na malém území v oblasti severní Rhôny. Víno bylo drahé. V současnosti se produkuje i několik levnějších vín, hlavně v oblasti Languedoc. Australské a argentíske Viognery se vyznačují broskvovou a meruňkovou chutí. Ty nejlepší mají vysokou hladinu alkoholu, smyslně voní po frézii, pižmu, broskvi, meruňkách a zázvoru. Charakterická je pro ně mastná a krémová struktura.

 

comments powered by Disqus


Doporučené kontakty

Brixton gastro, s.r.o. - catering, gastronomie

http://www.brixton-catering.cz/ infobrixton-catering.cz tel.:+420 724 784 125

Brixton-catering zajišťuje kompletní gastroservis včetně doprovodných služeb pro všechny druhy společenských akcí po celé České republice. Při našich realizacích se opíráme o vlastní bohaté zkušeností, které jsme získali během více než desetileté praxe v oboru, ale dbáme také na...

více...

Podobné články


Odrůda hroznů - Sauvignon Blanc

Sauvignon Blanc [siviňon blan] vystihují angrešt, posečená tráva, listy, větve kvetoucího rybízu nebo kopřiva. I v...
více…

Odrůda hroznů - Chardonnay

Chardonnay [šardone] je slavné a moderní. Hlavní oblastí této odrůdy je Burgundsko, bez ohledu na to, že pochází ze...
více…

Vína blízkého a dalekého východu

V Turecku platí zákaz dovážet zahraniční víno. Přestože místní vína se vyznačovala donedávna velmi kolísavou...
více…

Vína z různých zemí

Rakousko podobně jako Německo charakterizují bílá vína. Dolní Rakousy zejména Burgenland produkuje nejen nevšední...
více…

Německá vína

Německá vína jsou důkazem poctivé práce a pedantické technologie, avšak bez přítomnosti větší poezie. Renomé...
více…

Portugalská vína

Vinařská moderna dorazila do Portugalska mnohem později než do Španělska. Starší generace vinařů se stále drží...
více…

Italská vína

Itálie je vedle Francie nejen nejvýznamnější vinařskou krajinou, ale je i největším výrobcem vína na světě....
více…

Francouzská vína

Francii lze rozdělit na deset vinařských oblastí, která produkují vína širokého spektra barev, vůní a chutí díky...
více…

Stolní a moštové odrůdy vína

Mnoho odrůd hroznů pěstovaných na různých půdách a v různých mikroklimatech nabízí neuvěřitelnou paletu různých...
více…

Růžové víno

Není ani bílé, ani červené. Jaké vlastně je? Je především specifické. Protože kvalita růžového vína byla v...
více…