Odrůdy modrého vína

Barbera

je druhá nejpěstovanější odrůda modrých hroznů v Itálii. Není v pozici Sangiovese nebo Nebbiola, neboť se z ní nepřipravuje žádné se slavných a výborných červených vín. Tuto odrůdu charakterizuje vysoká kyselost kombinovaná s nízkou hladinou tříslovin, což způsobuje kyselou třešňovou a švestkovou ovocnou příchuť, zejména v jeho domovské oblasti v Piemontu na severozápadě země. Zrání v dubových sudech zjemňuje a zvětšuje její hloubku. Barbera je rozšířena v Kalifornii v Central Valley v podobě každodenního vína. Své místo si postupně získává i v Argentině.

 

Cabernet franc

obsahuje méně tříslovin než Caberbet Sauvignon a představuje třetí modré hrozny oblasti Bordeaux. Má ovocnou chuť, kterou může doplňovat zelená paprika, či aroma rybízových listů, jakou má Cabernet Sauvignon z chladnějších oblastí. Cabernet Franc je jednou z odrůd pro výrobu nejlepších červených vín z oblasti střední Loiry. Svůj úspěch má i v severozápadní Itálii, kde se z ní produkují středně plná, jemná vína s listovou příchutí.

 

Gamay

je známá díky vínu Beaujolais. Hrozny v granitových Beajolais zvlášť dosahuje svěží intenzitu a živou, šťavnatou, jahodovou příchuť. Tuto odrůdu můžeme najít za většinou nepříliš atraktivního Mâcon a některých základních burgundských červených. Kolem údolí Loiry se z něj připravují vína jako Gamay de Touraine, Coteaux du Giennois, Côtes du Forez a Côte Roannaise.

 

Grenache

ještě nedávno byla nejpěstovanější odrůdou modrých hroznů na světě. S jejím jménem na etiketách vín jsme se přesto i tak nesetkali. Grenache se dostala do povědomí koncem devadesátých let dvacátého století, kdy se staly moderními plná červená vína s kořeněnou příchutí zralého ovoce. Její pěstování je důležitější ve Španělsku než na jihu Francie, vyznačuje se mírně odlišným charakterem. V Austrálii a Kalifornii se Grenache poměrně hodně pěstuje na levná konzumní vína. Toto hrozny je také vhodné pro výrobu Rosé nebo Rosado.

 

Malbec

je odrůda získávající popularitu, přinejmenším ve své nové domovině v Argentině. V této zemi se z ní připravují plná, ovocná, pikantní červená vína s příchutěmi moruše a ostružin. Ve své domovině v Cahors na jihozápadě Francie je definováno těžšími, hubený víny se suchými tříslovinami, vysokou kyselostí, minerálním, dřevnatým charakterem a mírnou ostružinovou chutí. Malé množství Malbec se používá v Bordeaux a jiných červených vínech v jihozápadní Francii.

 

Merlot

se přibližně podobá Cabernetu Sauvignonu, vyznačuje se ale jemnějším, šťavnatějším a méně strohým charakterem. Hodí se ke zrání v dubu. V oblasti Bordeaux se pěstuje více než Cabernet a dominuje ve všech základních vínech (v jednoduchém Bordeaux, Premières Côtes, Côtes de Bourg a jiných) stejně jako v St. Emilione a Pomerole. Přestože v minulosti byl považován za podřízeného Cabernetu, jeho profil se mezitím vylepšil. Ve velkém se začal vysazovat mimo Evropu.

 

Mourvedre [murvedr]

je robustní odrůda s tmavými bobulemi, která byla vždy jednou z hlavních španělských odrůd. Její francouzské pojmenování na rozdíl od španělského Monastrell bylo až donedávna neznámé. Mourvedre se uvádí jako základní odrůda poměrně nevýrazného provensálského červeného vína Bandol s velmi dobrým potenciálem zrání a jako částečný partner k některým jihofrancouzským vínům. Jeho osud změnilo doporučení být jednou z odrůd získávající na kvalitě v oblasti Laguedoc-Roussillon. Pevně strukturované víno se silnou koncentrovanou příchutí zvěřiny, kůže a černého ovoce produkované z této odrůdy se velmi cení.

 

Nebbiolo [nebiolo]

patří k jedné z místních nejstálejších odrůd rozšířených v italském regionu Piemont. Nejvíce se vyzdvihuje v Barolo a Barbaresco. V obou případech se jedná o majestátní červená vína s vysokým obsahem tříslovin a kyselosti, které vyžadují roky na zjemnění své komplexní chuti dehtu a hub, růží a fialek i tmavé čokolády.

 

Pinotage

je jihoafrická odrůda modrých hroznů. Téměř před sto lety ji vytvořili křížením Pinotu Noir a skromného jihofrancouzském Cinsautu. Pinotage si zatím nevytvořila vlastní styl. Vína z ní produkované se pohybují od lehkých a šťavnatých s výraznou žvýkačkového-banánovou příchutí až po větší, serióznější, tanínové a dubové červené se švestkovou, jemně sladkou ovocnou příchutí. Díky své chuti se moc neuchytila v jiných zemích.

 

Sangiovese

patří k nejpěstovanější odrůdě Itálii. Tvoří základní součást toskánských skvělých červených vín jako Chianti, Brunello di Montalcino, Vino Nobile di Montepulciano a Carmignano. Samotné hrozny dozrávají pozdě, vyznačují se mírnou kyselostí s mírnou hladinou tříslovin se švestkovou a třešňovou příchutí, bylinkově-tabákovým akcentem a jemnou příchutí zvěřiny a kůže. Vzhledem k tomu, že existuje mnoho různých klonů, vína se pohybují od lehkých a jednoduchých až po toskánské vzrušující a žvýkačkové červené. V zemích mimo Evropu se z něj připravují obecně jemnější, mnohem vláčnější vína než v Toskánsku.

 

Tempranillo

kvantitativní není nejdůležitější španělská odrůda, kvalitativně však ano. Obvykle se míchá, odrůda je hlavní složkou vín Rioja i Ribera del Duero. Pěstuje se po celém severním a středním Španělsku. Hrozny s tlustou slupkou přidávají vínu dobrou barvu, potenciál dobrého zrání, kořeněnou, tabákovou a jahodovou příchuť. Většina vín založených na této odrůdě se spojuje s příchutí dubu. Vanilka, koření, kouř a dokonce kokos jsou spojovány s vínem Rioja a jsou znakem zralosti. V Portugalsku, v oblasti Douro, je Tempranillo známé pod jménem Aragonez a Tinta roriz. Produkuje se tam z ní portské i dobré stolní víno. V Argentině se z ní vyrábějí jemná vína.

 

Zinfandel / primitovo

podstoupilo testy DNA, aby se potvrdilo, že kalifornský Zinfandel a primitivo z Puglia v jižní Itálii jsou jedno a totéž. Vzhledem k dobrému přizpůsobování révy přírodním podmínkám, si Zinfandel i primitovo vytvořili svůj vlastní osobitý charakter. Obě jsou silně aromatické a mají vysoké procento alkoholu, s výraznou příchutí sladkých, kořeněných plodů. Zinfandel charakterizuje větší sladkost, zralá, malinová příchuť, někdy s kvalitou ostružinového želé a portského. Primitivo se vyznačuje zpravidla zemitostí se silnějšími švestkovými a třešňový tóny. Ačkoli se z obou připravují velká, suchá červená vína, ze Zinfandelu se produkují i uhlazená, polosladká růžová vína.

 

Agiorgitiko

je významná řecká odrůda, která se podepisuje pod sametová, ovocná červená vína Nemey. Míchá se s jinými odrůdami, včetně Cabernetu Sauvignonu.

 

Aglianico

představuje výzmnamnou italskou odrůdu řeckého původu. Pro její pěstování se upřednostňují vulkanické půdy jižní Itálie. Připravují se z ní dva nejdůležitější druhy vína Aglianico del Vulture z Basilicaty a Taurasi z Campania. V obou příkladech se jedná o hustá vína s dlouhou životností s bohatým ovocným a kořeněným charakterem.

 

Bagala

pochází z Portugalska. Hrozny charakterizují drobné, malé plody s tlustou slupkou. Produkují se z něj tmavé, tanínové, adstringentní červená vína s vyjádřenou ovocnou příchutí v oblasti Bairrada.

 

Blaufränkisch

najdeme jako limberger v Německu a kéfrankos v Maďarsku. Ovocné, kořenité hrozny blaufränkisch tvoří základ vděčných, v dubu dozrávajících červených vín v rakouském Burgelande. Dobře se mísí s Cabernetom Sauvignonem a Pinotom noir.

 

Bonarda

původem ze severní Itálie se těší svému úspěchu v Argentině, kde patří k nejvíce pěstované odrůdě modrých hroznů. Nejčastěji se používá na přípravu šťavnatých, poměrně lehkých červených vín, včetně směsek.

 

Brunello

představuje klon, respektive pododrůdu Sangiovese. Připravuje se z něj slavné tanínové, červené víno z Brunella di Mantalcino, s dobrým potenciálem zrání, stejně jako měkčí a mladší verze zvaná Rosso di Mantalcino.

 

Carignan

najdeme zastoupen na etiketách jen zřídka. Odrůda má své pevné místo na jihu Francie a patří mezi nejrozšířenější zdejší modré odrůdy. Základní charakteristika carignanu je adstringentnost. V jiných zemích se ztrácí ve směsích.

 

Carmenere

téměř vymřel poté, co jej pěstitelé v Bordeuax před více než stoletím zanedbali. Nedávno se vrátil, avšak své oblibě se těší především v Chile. Produkuje se z něj červené víno tmavší, bohatší a zralejší než merlot, s kořeněnou a kávovější chutí.

 

Castelão / periquita

patří k jedné z nejpopulárnějších odrůd jižního Portugalska. Připravují se z ní vína s chutí zralého, sladkého ovoce a s dobrou strukturou. Uskladnění přispívá k jejímu zlepšování. Mohou však pít i mladá vína.

 

Cinsaut

se pěstuje v Languedoc, Provence, v oblasti jižní Rhôny a na Korsice. Uplatňuje se ve směsích, v nichž přidává hrubším červeným vínům měkkost a sladkou vůni. Samostaně se z ní produkují růžová vína. Své důležité místo si našla i v jižní Africe, Maroku a Libanonu.

 

Corvina

je jednou z mnoha italských dobrých modrých odrůd. Zřídka ji najdeme na etiketách. Corvina patří k hlavní odrůdě ve Valpolicelle, zejména silném Amarone a v červených vínech a růžových vínech z Bardolino.

 

Dolcetto

se vyznačuje nízkým obsahem kyselin v porovnání s vysoce kyselou Barber. Pěstuje se v Piemontu na severovýchodě Itálie. Nejlepší vína produkovaná z Dolcetto jsou svěží, plná vína s třešňovou a mandlovou příchutí. Pocházejí z Dolcetto d'Alba az oblastí di Dogliani.

 

Dornfelder

německý kříženec, svůj pěstební úspěch dosahuje v oblasti Falcka a Rheihessenska. Jedná se o tmavé, sladké hrozny s dobrou kyselostí.

 

Kadarka

měla v minulosti status nejdůležitější maďarské odrůdy. Připravovalo se z ní originální plné červené víno Egri Bikavér. V současnosti ji nahradily rezistentnější odrůdy, jako například kéfrankos.

 

Lambrusco

nepředstavuje jen polosladké, šumivé červené nebo bílé víno, které se prodává v lahvích s patentním uzávěrem. Jméno nese i odrůda pěstovaná v oblasti Emilia Romagna. Pokud se připravuje tradičním, ne průmyslovým způsobem, je z ní ostré, osvěžující víno.

 

Mavrodaphne

řecká odrůda, se uvedla do pozornosti díky sladkému, alkoholizovaného červenému vínu podobnému portskému, Mavrodahpne z Patrasu.

 

Mavrud

je uznávána bulharská odrůda, z níž se vyrábí plné, poměrně taninové víno, uspokojivě se snášející s dubem. Nejlepší pochází z oblasti Assenovgrad.

 

Montepulciano

se rozšířila ve střední Itálii. Produkuje se z ní plné, mohutné, ale sladké červené víno, včetně Montepulciano d'Abruzzo a Rosso Conero. S vínem Nobile di Montepulciano nemá však nic společného.

 

Negroamaro

pochází z jižní Itálie. Používá se při výrobě základu červených vín, jako jsou Salice Salnetino, Brindisi, Copretino a Squinzano. Všechny příklady jsou dokladem hlubokých, silných vín s příchutí švestek, tmavé čokolády a pražených ořechů.

 

Nero d'Avola

také známá jako Calabrese. Vyrábějí se z ní přední aromatická vína. Řadí se k nejprominentnější odrůdě na Sicílii, co do kvality i kvantity.

 

Petite sirah

představuje zdroj silných, tříselných červených vín z Mexika a Jižní Ameriky. Výrazně se uplatňuje v Kalifornii, kde se často míchá s méně výrazným Zinfandelem.

 

Petit Verdone

je tradiční odrůda Bordeaux. Dozrává velmi pozdě. Časem získává na hodnotě. Vděčí za to své syté barvě, vůni a pikantnosti, kterou dodává i směsím s Cabernetem. Stejné využití má i v Kalifornii. Začíná se postupně objevovat ve Španělsku i v Austrálii.

 

Pinot Meunier

se pěstuje na větších rozlohách a má nejkratší životnost. Producenti šumivého vína šampaňského typu si ji proto moc nevšímají. Šampaňské dodává jednoduchou, svěží ovocnou chuť.

 

Ruby cabernet

kalifornský kříženec Carignanu a Cabernetu Sauvignonu, se podílí na základních, často hutných červených vínech. Podobné výsledky jsou sledovatelné i v jižní Africe a Austrálii.

 

St laurent

je rakouská specialita. S něžnou, laskavou péčí dodává vína tajemné jako Pinot noir. Levnější typy bývají vyznačovat sladkým charakterem.

 

Saperavi

se jako odrůda uplatňuje v Gruzii, na Ukrajině, v Moldavsku a ve většině států SNS. Z této robustní, vysoce kyselé původem ruské odrůdy se připravují pevné vína s dobrým potenciálem zrání. Je vhodná k míchání s Cabernetem Sauvignonem.

 

Tann

pochází z jihozápadní Francie. Jedná se o statnou, tanínovou odrůdu. Najdeme ji i v červených vínech z Iroléguy, Tursan a Côtes de Saint-Mont. Její další domov je Uruguay, kde se z ní zhotovují jemnější červená vína s malinovo-ostružinovým aroma.

 

Tarrango

je australskou odpovědí na beaujolais. Tento kříženec vznikl v šedesátých letech, pohazují ze sultána portugalské odrůdy touriga nacional. Slouží k produkci méně tanínových, šťavnatých, lehkých červených vín. Děje se tak docela zdárně, nikoli však ve velkém stylu.

 

Teroldego

má svou domovinu v Tridente v severní Itálii. Je to osobitá, vysoce kvalitní odrůda. Teroldego Rotaliano představuje bohaté, červené víno s ovocným buketem a vyrovnávajícím trpce-mandlovým nádechem.

 

Touriga nacional

nejlepší portugalská odrůda, se používá k výrobě portského. Ve svém charakteru je to tmavá, aromatická, bohatá odrůda s vysokým obsahem taninu. Stále více se uplatňuje při výrobě dobrých stolních vín, které se zvyknou i skladovat. Postřehnutelná je i v australských stolních vínech.

 

Zweigelt

je nejvíce pěstována modrá odrůda v Rakousku. Složena z křížení mezi Blaufränkisch a St Laurent kvůli elegantnímu ovoci a plnosti. Přesto, že je stále populární, vysazuje se poměrně málo.

 

comments powered by Disqus


Doporučené kontakty

Brixton gastro, s.r.o. - catering, gastronomie

http://www.brixton-catering.cz/ infobrixton-catering.cz tel.:+420 724 784 125

Brixton-catering zajišťuje kompletní gastroservis včetně doprovodných služeb pro všechny druhy společenských akcí po celé České republice. Při našich realizacích se opíráme o vlastní bohaté zkušeností, které jsme získali během více než desetileté praxe v oboru, ale dbáme také na...

více...

Podobné články


Odrůda hroznů - Sauvignon Blanc

Sauvignon Blanc [siviňon blan] vystihují angrešt, posečená tráva, listy, větve kvetoucího rybízu nebo kopřiva. I v...
více…

Odrůda hroznů - Chardonnay

Chardonnay [šardone] je slavné a moderní. Hlavní oblastí této odrůdy je Burgundsko, bez ohledu na to, že pochází ze...
více…

Vína blízkého a dalekého východu

V Turecku platí zákaz dovážet zahraniční víno. Přestože místní vína se vyznačovala donedávna velmi kolísavou...
více…

Vína z různých zemí

Rakousko podobně jako Německo charakterizují bílá vína. Dolní Rakousy zejména Burgenland produkuje nejen nevšední...
více…

Německá vína

Německá vína jsou důkazem poctivé práce a pedantické technologie, avšak bez přítomnosti větší poezie. Renomé...
více…

Portugalská vína

Vinařská moderna dorazila do Portugalska mnohem později než do Španělska. Starší generace vinařů se stále drží...
více…

Italská vína

Itálie je vedle Francie nejen nejvýznamnější vinařskou krajinou, ale je i největším výrobcem vína na světě....
více…

Francouzská vína

Francii lze rozdělit na deset vinařských oblastí, která produkují vína širokého spektra barev, vůní a chutí díky...
více…

Stolní a moštové odrůdy vína

Mnoho odrůd hroznů pěstovaných na různých půdách a v různých mikroklimatech nabízí neuvěřitelnou paletu různých...
více…

Růžové víno

Není ani bílé, ani červené. Jaké vlastně je? Je především specifické. Protože kvalita růžového vína byla v...
více…