Co vše pomáhá ženám v přechodu?

Co vše pomáhá ženám v menopauze? Každá žena je individuální, proto je třeba vyzkoušet více praktik. Pokud má něco opravdu pomoci, proč to nevyzkoušet?

menopaouza, přechod, ženy, bylinky, sója, hormony

1. Bylinky a fytoestrogeny

Mnohé rostliny obsahují isoflavonoidy, které se ve střevě mění na látky s estrogenními účinky. I proto je znáte spíš jako fytoestrogeny, první místo mezi nimi si už léta drží sója. Kromě zmírnění návalů, pocení, výkyvů nálad pomůže i srdci a napraví hladinu cholesterolu. Výživové doplňky obvykle obsahují i ​​jetel, šalvěj proti pocení, třezalka proti nespavosti, ploštičník proti návalům horka, smldinec chlupatý na změny nálad, šatavari( chřest hroznovitý) nebo pupalka.

2. Bachovy kapky

Bachovy esence zapůsobí na vaši náladu, návaly, spánek i na fyzickou kondičku. Sáhněte po esenci s příznačným názvem Menopauza s výtažky z ořechu a modřínu. Ve sklenici smíchejte vodu se 4 kapkami a užívejte vždy, když to bude nutné. Neublíží ani průběžně při chronických problémech.

3. Aromaterapie

Příjemná vůně navozuje pohodu a účinkuje hlavně proti podrážděnosti, nervozitě a depresi, ale poradí si i s návaly, nočním pocením a nafukováním. Rostlinný olej smíchejte s éterickým do vonné lampy a stačí ho jen dýchat nebo vtírat do pokožky. Pomocné látky se přes kůži vstřebají do krevního oběhu. Na bříško jako balón pomůže fenykl; růže, geránia, šalvěj či levandule, která vás zase uloží ke spánku.

4. Psychoterapeut

I doktor pro duši má k menopauze co říct. Minimálně pokud vás trápí deprese, úzkosti, stres, špatný spánek a migréna. Speciální kognitivně - behaviorální terapie je nejúčinnější v kombinaci s relaxačním tréninkem nebo s biofeedbackem.

5. Akupunktura a akupresura

Mnoho žen subjektivně hlásí po akupunktuře méně návalů a hormonálních výkyvů. Východní medicína, na níž je akupunktura založena, věří, že v klimakteriu se kromě hormonů narušuje i energetická rovnováha jin a jang. Jehly na těle to umí napravit, podobně jako tlak prstů na citlivé body. Akupresura se odvíjí od tradiční čínské medicíny, podle které v těle koluje energie přes meridiány. Tiskne se koncovým článkem palce, téměř jeho špicí nebo špičatým předmětem.

6. Hormonální jóga

Úplný název zní hormonální jógové terapie a učí speciální asány spolu se správným dýcháním. Stimulujete tak žlázy s vnitřní sekrecí - vaječníky, štítnou žlázu, hypofýzu a nadledvinky a hormony drží ve správné hladině. Ideální je, když se hormonální jógou na přechod připravíte.

7. Lymfodrenáž

Popožene zlenivělou lymfu odpovědnou za oteklé nohy i za zbytek těla. Svěřte se zkušeným rehabilitačním pracovníkům, kteří ví, že nejde o obyčejnou relaxační masáž, ale o složitější speciální hmaty, které mízu rozproudí. Máte na výběr přístrojovou, ale lépe vám udělá hodinka v lidských rukou.

8. Injekce na návaly?

Nepomohla vám úprava životosprávy, fytoestrogeny a jakékoliv hormony odmítáte? Extrémní návaly může udržet na uzdě injekce s anestetikem aplikována do boční části krku. Metoda není vhodná pro všechny ženy a navíc je pouze ve stádiu klinického výzkumu. Jen náhodou při léčbě reflexní sympatické dystrofie se přišlo na to, že vpich anestetika a blokáda neuronů v oblasti krku vedly k vymizení návalů u poloviny zkoumaných žen. Musí ji aplikovat lékař, ideálně algeziolog nebo neurolog.

9. Homeopatie

V homeopatické léčbě existují speciální přípravky na zmírnění obtíží typických pro menopauzu. Neordinujte si je však sama. Zaklepejte na dveře zkušenému homeopatovi, který vám je namíchá na míru.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Tři důvody, proč ženy přibývají na váze

Nepříjemně přibíráte? A kde? Nejde jen o to, že ručička váhy leze výš a výš. Důležité pro udržení štíhlé...
více…

Rukavice na outdoorové aktivity

Palcové, prstové nebo s krátkými prsty? Tak to záleží na konkrétní outdoorové aktivitě! Ale zkrátka rukavice k...
více…

Termoprádlo pro ženy

Pryč jsou doby, kdy spodní prádlo a trička ovládala bavlna, která je sice na nošení velice příjemná, ale nesvědčí...
více…

Lezení - úvazky neboli sedáky

Lezení je krásný sport, ale má také svá rizika, stejně jako všechny adrenalinové sporty. Ta lze přitom hodně...
více…

4 nejčastější chyby při výběru pracovní obuvi

Máte doma kvalitní pracovní boty? Že ne, případně je nepoužíváte? Chyba! Rozhodně se vyplatí mít minimálně...
více…

Kde koupit kvalitní spodní prádlo?

Spodní prádlo je typ oblečení, který nepatří mezi ty nejčastěji kupované. Nicméně, pokud si už spodní prádlo...
více…

Pokojová rostlina, která nahradí šalvěj a kapky do nosu - Rýmovník eukalyptový

Rýma a ucpaný nos dokáží pěkně potrápit. Sice se říká, že neléčená a léčená trvá stejně, tedy přibližně...
více…

Bobkový list - úžasná bylinka do interiéru, balkónu i zahrady

Čerstvé nebo doma usušené bylinky, to je něco jiného, než když otevřete sáček z obchodu. A navíc, koření je...
více…

Rty poškozují některé rtěnky, ale také olizování a nedostatek vitaminů

Péče o rty, to nejsou jen voňavé balzámy, které sice okamžitě dodají rtům svěžest a atraktivitu, ale dokonalé...
více…

Pivo je vhodný nápoj po chemoterapeutické léčbě

Pivo je sice alkoholický nápoj, ale v rozumné míře je to i nápoj plný vitaminů, které mohou pomáhat nejen jako...
více…