Desatero letní cesty k vysněné štíhlé postavě

V létě se dá zhubnout snadněji. Pomoci ke štíhlé postavě může nejen zvýšený pohyb, ale také letní způsob stravování. Ale hlavně to chce začít a neodkládat zdravější způsob života na zítra, pozítří, začátek nového týdne a podobně. Začněte a vytrvejte! Není to nic těžkého a odměnou vám bude lehčí krok a neškrtící oblečení.

hubnutí, zdraví, štíhlá postava, zdravá strava, vitaminy, minerály, vápník, pohyb, plank

1. Nastartujte den ovesnými vločkami

Ovesné vločky k snídani popoženou spalování tuků, jsou lehce stravitelné díky snadno rozpustné vláknině, která podporuje činnost střev, reguluje hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Určitě si ale nekupujte připravené ovesné kaše či cereálie, do kterých je přidán rafinovaný cukr a další dochucovadla. Zaděláte si jimi pouze na celodenní mlsné choutky! Čtěte složení! Nejlépe uděláte, když si koupíte čisté ovesné vločky. Druhů je několik. Na chvíli je namočte do vody spolu s chia semínky, přidejte čerstvé ovoce, kokosové lupínky, případně lžičku kvalitního kakaa, zalijte je mlékem nebo přimíchejte neochucený řecký jogurt.

2. Stravujte se pravidelně

Základem je, abyste jedli pravidelně, ve stejnou dobu. Pokud vynecháte chod, velmi snadno se stane, že se začnete přejídat a bez rozmyslu zkonzumujete první, na co vám padne zrak.  A nehltejte!  

3. Omega mastné kyseliny spalují břišní tuk

Kromě toho, že prospívají srdci a mozku, omega 3-mastné kyseliny jsou účinným spalovačem tuku hlavně v oblasti bříška. Dopřejte si mastnější ryby jako je losos, tuňák, sleď, makrela, úhoř či sardinky.

4. Zelený čaj - aktivní spalovač kalorií 

Pitný režim musí být. Kromě neochucené vody si dopřejte nápoj dlouhověkosti a štíhlé linie, který dokáže spálit tuk! To je něco! Studie potvrdily, že lidé, kteří pravidelně pijí zelený čaj si snadněji udrží svou hmotnost. Látky v čajových lístcích spolu s antioxidanty a kofeinem zvyšují výdej energie, tedy podporují spalování kalorií.

5. Vápník a vitamin D - nerozlučná dvojka

Vápník není důležitý jen pro dostatečnou pevnost kostí. Hraje také roli v budování svalové hmoty a ve zvýšení výkonu. Dokonalou dvojici s ním tvoří vitamín D. Společně pracují na urychlení metabolismu tuků a brzdí jejich syntézu. Vědci výzkumem potvrdili, že nízká hladina vitaminu D je častější u lidí s nadbytkem tukové tkáně. A získáte ho i ze slunečních paprsků, takže nestyďte se, i když ještě nemáte postavu snů. Tušili jste, že pokud tukové buňky pražíte na slunci, chovají se jinak? tak vhůru do plavek! V době oběda, kdy není zdravé vystavovat se přímému slunci, si dopřejte například jahodový koktejl bez přidaného cukru.

6. Dejte si pamlsek

Jednoduché sacharidy by měly tvořit jen 20% jídelníčku. Záleží samozřejmě na množství energie, kterou vydáváte. Pro ni je tělo potřebuje. Mají vysoký glykemický index a tělo je rychle stráví, takže jste i rychleji hladoví. Právě proto, že jsou rychlým zdrojem energie, potřebujete je před a zejména těsně po tréninku. Ideální však v podobě fruktózy. Pro sexy bříško, sáhněte po ovoci, ideální je banán. A pokud si chcete s mírou dopřát nějaký pamlsek, raději dopoledne. Ve večerních hodinách a zejména před spánkem se vám tyto prázdné kalorie uloží přesně tam, kde nechcete. Zohledněte výdej a zmiňovaných cca 20%.

7. Komplexní přílohy

Vyměňte rýži a brambory za velmi chutné a zdravé alternativy, které jsou zdrojem komplexních sacharidů. Těch byste v porovnání s jednoduchými měli přijmout 80%. Zasytí na delší dobu, a nezpůsobí kolísání cukru. Tělu dodávají energii na transport bílkovin do svalů. Pokud jste nepřišli na chuť hnědé rýži, vyzkoušejte bulgur nebo quinou. Chuť má vynikající, navíc je bohatá i na bílkoviny - ze 100 gramů získáte 14-18 gramů proteinů a 7 g vlákniny. Je také zdrojem železa, vápníku, hořčíku, draslíku, zinku, vitamínu E, vitamínů skupiny B a esenciálních mastných kyselin.

8. Chroupejte oříšky

Chroupejte oříšky! Denně hrst. Obsahují zdravé tuky a živiny, které stabilizují hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Samozřejmě nepražené a nesolené. K tomu si dejte jablíčko se slupkou jako bohatý zdroj vlákniny.

9. Zakysané produkty

Na závěr je třeba zmínit i přátelské bakterie, které vaši snahu o snížení tuku v oblasti bříška dotáhnou do dokonalosti. Mohla by vám ji zmařit obyčejná plynatost, což by byla škoda. Dbejte proto na dostatečný příjem vlákniny a probiotik. Jejich zdrojem ve stravě jsou hlavně zakysané produkty.

10. Pravidelně se hýbejte

Stačí, že se v létě pravidelně hýbete, jdete si zaplavat, zaběhat, zabruslit nebo zajezdit na kole. Víte o tom, že i vzpřímenou chůzí či sezením, při čemž aktivujete břišní svaly vlastně posilujete? Ke kardiu můžete přidat pravidelné cvičení (plank neboli prkno).

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Nápoje, kterým je třeba se vyhnout, pokud nechcete přibírat na váze

Pokud se stravujete podle zásad zdravé výživy a přesto se vám nedaří zhubnout, či dokonce přibíráte, možná si jen...
více…

Hubnutí, které nestojí peníze ani zbytečné úsilí

Hezká a štíhlá postava, to není nic nepřirozeného. Proto by k ní měly dopomoci přírodní prostředky a ne chemie z...
více…

Květiny patří nejen na stůl, ale i na talíř!

To, že až na výjimky jíme i očima, není neznámá věc. Přesto ozdobit talíř či pokrm kvítky, není až tak zcela...
více…

Káva a čaj únavu nezaženou, zkuste raději rozmarýn

Na jaře se vše v přírodě hlásí k životu, jen někteří lidé se k němu doslova vlečou. A přitom venku to bzučí,...
více…

Stáří můžeme oddálit, když nedovolíme tělu rezivět

Oxidují předměty z kovů, tedy pokud je řádně neošetřujeme, a také oxiduje naše tělo. Jenže, často se stává, že...
více…

Hubnutí, to není jen posilovna, ale také domácí úklid, chůze do práce, nákupy a líbání

Kalorie, kalorie a zase kalorie. Počítáme, konzumujeme, vydáváme. Podtrženo a sečteno nám často vyjde, že se málo...
více…

Jak nepřibrat na dovolené?

Dovolená představuje hluboký zásah do životosprávy. A to nejen štíhlých lidí! Pokud si tedy hlídáte váhu a...
více…

Zdravé tuky - cesta ke zdraví a štíhlé postavě

Nedostatek tuků bere energii. V těle se nemohou dostatečně tvořit hormony, chybí ochrana pro orgány a nefungují v tuku...
více…

Quinoa je vhodná pro bezlepkovou dietu, vegetariány, diabetiky, ale i pro zdravé lidí

Ochutnali jste již merlík čínský? Že nevíte, co to je? A quinou? Ani tenhle název vám nic neříká? Tak to vás tedy...
více…

Kiwi zvýší vaši imunitu, zlepší náladu a pomůže snížit nadváhu

Kiwi, ovoce z dalekých tropů, které se dá vypěstovat i na našich zahrádkách. Jeho zelená barva a slupka mnohé...
více…