Děti versus venčení psů

Ne všichni lidé milují pejsky. Ale důvod nemusí notně být ten, že nemají rádi zvířata jako taková. Třeba se jen bojí o zdraví svých dětí a mnozí majitelé pejsků to nechápou, a přitom na tom mají svůj velký podíl…

děti, psi, bezpečí a zdraví dětí

Psi na procházce

Mé dítě mé obavy vycítí pokaždé, když se k nám blíží jeden z těch milých úchvatných poskakujících psů. Když jsem na procházce s malou dcerou, obvykle majitele těchto pejsků upozorním na to, že mám strach a tedy očekávám, že si ho přivolají k sobě. Nestává se to často. Setkám se spíše s polovýsmešným konstatováním - vždyť on neublíží, to je štěně. Tak se často z příjemné procházky stane poloroztřesená logistika, jak se vyhnout pejskařům. Moje prosba těm, kteří považují své miláčky (od jorkšíra po dogu) za nejmírumilovnější zvíře pod sluncem, což znamená, že ho nechají volně pobíhat a očuchávat kolemjdoucí:

  • Prosím, milý pejskaři, pokud vidíš a slyšíš, že kolemjdoucí se tvého miláčka bojí (a má s sebou dítě) - zakroč a zabraň střetu s ním!

Další sortou jsou sousedé pejskaři

Jistou dobu jsem bydlela v paneláku, kde se stala mou noční můrou cesta do práce a z práce. Ne, ne kvůli časné ranní či pozdní večerní tmě velkoměsta. Kvůli dvěma dobrmanům, které jejich majitel venčil před panelovým domem. Často se stávalo, že jsem ta milá, rozdováděné mláďata, jak mi bylo řečeno, potkala cestou po schodech. Jejich majitel otevřel dveře, ty zběsile letěli ke vchodovým dveřím z třetího patra. Bodejť by neletěli - mít dva dobrmany v dvoupokojovém bytě je na hranci týrání. Přitlačili mě ke zdi a já v poloinfarktovém stavu jsem čekala, dokud za nimi doběhne i jejich majitel. Nebyl tam výtah, takže jinak než po schodišti jsem jít nemohla. Marné byly mé prosby, aby je držel alespoň cestou po schodech. Vysmál se mě, tak jsem se odstěhovala. Neboť můj den se dělil na dobu před setkáním s těma obludama a po setkání s nimi. Moje známá mi vyprávěla nepříjemnosti se sousedem, který má za domácího mazlíčka bojového psa. Pan soused chodí často podnapilý z venčení, takže se stalo i to, že ho prostě zapomněl ve výtahu. Pes automaticky zaútočil na prvního, kdo ten výtah otevřel. Párkrát zasáhla policie, ale pes se dál vozí ve výtahu s mladým klukem, kterému chutná pálenka a každý jen doufá, že se to neskončí špatně. Pro nikoho

Jsou i místa na Zemi, kam váš pes vkročit nemůže

Například na hřiště, na místa v parku vyhrazena dětem, dokonce jsou i celé lesoparky, kam pes nemůže. Respektujte to. Neboť takový psí výkal v pískovišti dokáže nadělat obrovské problémy malému stvoření. Neboť váš mírumilovný pes může zareagovat nemírumilovně, když ho dítě ve hře zatahá za ucho. Nebo i  klacek v rukou tříletého dítěte může pro vašeho miláčka vypadat jako útok. Prosím, respektujte zákaz venčení na místech, kde si hrají děti. Vodítko, náhubek a sáčky na výkaly noste s sebou. Měly by být samozřejmostí při vaší vycházce oblastí, kde chodí lidi.
 

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Přeje si vaše dítě nějakého mazlíčka? Jaké zvířátko mu pořídit?

Na světě se najde jen velmi málo dětí, které ve svém životě netouží nebo netoužily po nějakém zvířátku. Je...
více…

Dítě a zvířata v jedné domácnosti

Odmalička poučně děti seznamujeme se světem přírody kolem nás a ony ke každému živému tvoru s nadšením a...
více…

Pryč s alergií aneb zvířata v domácnosti

Přemýšleli jste už nad tím, že byste vašemu dítěti splnili sen a koupili mu zvířátko? Obáváte se toho, že by...
více…

Neučme děti bát se psů, učme je, jak jim rozumět!

Kolikrát se stane, že dítě, nebo dospělého napadne pes. A kolikrát po takovém útoku zhodnotíme, že psovi, který...
více…

Jak zajistit bezpečnost dětí v přítomnosti zvířat?

Zvířata mohou přinést mnoho radosti. Přinášejí však nejen radost, ale také pomohou dětem naučit se hodnotám a...
více…

Jaké radosti i starosti přináší soužití dítěte a kočky?

Snad nejvíce diskutovaným tématem, pokud se vzpomene dítě a kočka v jedné domácnosti, je alergie.   V...
více…

Lezení - úvazky neboli sedáky

Lezení je krásný sport, ale má také svá rizika, stejně jako všechny adrenalinové sporty. Ta lze přitom hodně...
více…

Dětské sedačky

Turistika, to není jen výšlap ve skupině nebo dvojici. To jsou i příjemné chvíle s rodinou a dětmi. Jenže, ne...
více…

Dětské batohy

Dítě není zmenšený dospělý, ale rádo dospělé napodobuje. Proto když jde rodina na výlet a balí objemná...
více…

Turistické a trekové batohy

Turistika a treking, to jsou zdravé pohybové aktivity, které vyžadují zdánlivě minimum vybavení. Ale zcela...
více…