Dovolená s malými dětmi se dá užít v klidu, chce to jen systém

Chystáte se na dovolenou s malými dětmi? Nemáte hlídací babičky nebo si prostě chcete dovolenou užít jako rodina? Vůbec se nemusíte bát! I s malými dětmi se dá zažít klidná dovolená. Jen to chce malinko víc plánovat a vše proběhne k radosti celé vaší rodiny.

děti, dovolená, dovolená s malými dětmi, zdraví, rodina

1. Balení vyžaduje seznam

Samotné o sobě vyvolává ve většině domácností stres. Dobře víme, že pokud něco zapomeneme bude to víc než špatné, zvláště pokud půjde o potřebu dítěte. Proto je ideální, pokud si byť jen týden předem napíšete seznamu věcí, které na dovolenou potřebujete, a postupně do něj přikládáte podle potřeb dítěte a vás, co vás ještě napadne. Podle tohoto seznamu dokoupíte potřebné věci, snadno a bez stresu se sbalíte. Dobrým způsobem jak nic nezapomenout, je promítnout si celých 24 hodin s dítětem a jeho potřeby, co vše musíte mít s sebou.

2. Dopřejte mu vlastní prostor

Doma jsme zpravidla zvyklí na podstatně větší vlastní prostor, než budeme mít k dispozici na dovolené. Nejen pro dospělé, ale už i pro maličké dítě je vlastní prostor velmi důležitý. První, co bychom měli dělat po vstupu do hotelového pokoje je - vyhradit mu bezpečný prostor, kde by si mohlo hrát. Pro malé dítě je ideální ohrádka s hračkami, zatímco vy budete vybalovat, starší se zabaví knížkami, omalovánkami, či tabletem. Vyčleňte mu jeho prostor, kde si může své věci ukládat.

3. Přebalovací stanice

U dítěte, které nosí plenky je velmi šikovnou záležitostí stabilní, vždy připravené místo na přebalování. Může jím být nepromokavá podložka na matraci, či molitanová přebalovací deska - jak je pro vás lepší. Všechny přebalovací potřeby si vyložte a dejte na jedno místo, abyste je vždy měli po ruce a mohli rychle "zasáhnout". Ušetříte, když si na dovolenou nebudete brát klasické velké balení různých kosmetických potřeb pro dítě, ale cestovní minibalení.

4. "Kuchyňský" kout

I když váš hotelový pokoj nemá skutečný kuchyňský kout, vytvořte si jej. Stačí jedno místo, na kterém budete mít soustředěny věci potřebné na krmení dítěte a přípravu jídla - láhve, sušené mlékp, potraviny pro dítě, vlhčené utěrky a podobně. Pozor, pro malé děti mohou být pokrmy v zahraničních restauracích nevhodné, a tak raději volte cestu vzít si s sebou osvědčené produkty. Neriskujte ani s vodou, speciálně v exotických oblastech.

5. Pozdější večeře

V letoviscích se obvykle večeří později než běžně během pracovních dnů. Samozřejmě, je to i kvůli teplu a sluníčku, ale i celkově oddychovému režimu. Pokud si však přizpůsobíte svůj stravovací režim tak, že vám bude večeře vycházet na cca 17:30, v té době ještě budou relativně prázdné restaurace a vy nebudete mít problém odstavit kočárek a strávit co nejméně stresující večeři. Někteří rodiče si zvyknou dítě do restaurace brát v sedačce a samozřejmě - i ono dostane svou dávku mléka, aby bylo spokojenější. Kolem 20. hodiny se do restauraci doslova nahrnou rekreanti a o klidné večeři s malým dítětem můžete jen snít.

6. Neporušujte režim dítěte

Je jedno, že jsou prázdniny a vy jste na dovolené, ale ani tak za žádnou cenu neporušujte režim a rutinu, na kterou je vaše dítě z domu zvyklé. Zejména před spaním bychom měli dodržovat všechny úkony jako doma, protože děti na novém místě mohou mít velký problém usnout. Jednou z možností je, aby mělo vlastní cestovní postýlku, ve které ho naučíte spát už doma pár dní před odjezdem.

7. Nestresujte se

Pokud se předem stresujete, jaké to bude otravné, náročné a hektické, tak je jasné, že si ani trochu neodpočinete a takové to i bude. Zkuste zmírnit tempo a více využít pomoc svého partnera - samozřejmě, pokud je s vámi na dovolené i on. Dovolená je přece skvělým časem na to, aby se více sblížil s dětmi tatínek, který obvykle tráví doma jen velmi málo času. Dejte mu šanci dohnat to, a zkuste se více věnovat samy sobě.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Proč malé děti nechtějí spát? Mohou za to rodiče!

Máte nespavé děti? Možná bude problém ve vás, rodičích! Proto, aby dítě zdravě spalo musí mít vytvořené...
více…

Jak nezešílet z malého dítě, které si chce za každou cenu prosadit své?

Výchova dětí, to nejsou jen příkazy a zákazy. Děti se musí vychovávat s láskou. Ale i přestože své děti...
více…

O čem a čím se baví dnešní děti?

Asi by nebylo těžké uhádnout nejoblíbenější hračku malých i velkých dětí. Ale o tom, že si děti hrají s mobily,...
více…

Jak nevychovávat děti, pokud chcete, aby byly v životě spokojené?

Jak vychovat dítě se zdravým sebevědomím, dítě které se nebude cítit ukřivděné nebo naopak nebude nebezpečně...
více…

Děti vychovávané mazlením, budou duševně vyvinutější než děti, na které se křičí

Objímáte často svoje děti a mazlíte se s nimi? Tak to svým dětem pomáháte ke správnému duševnímu vývoji. A...
více…

Jak ochránit děti před kyberšikanou a závislostí na internetu?

Většina dětí je denně na internetu. A přestože se zde mohou hodně dozvědět a naučit, je zde i méně pozitivní...
více…

Puberta a láska z pohledu nejen dospívajích dětí, ale i jejich rodičů

Jako lidští jedinci se vyvíjíme ve vztazích, proto je důležité vědět, na co je třeba se zaměřit. Čeho si je...
více…

Máte dítě a svatba vám ke štěstí nechybí?

Jste spokojení v partnerském vztahu, ale okolí to nelibě nese? Neustále vám předhazují, proč jste se ještě nevzali?...
více…

Kolik dětí, tolik způsobů péče jejich rodičů

Mít děti je je přání téměř každé rodiny. S jejich příchodem se vše změní od základů. Ale jinak je tomu, když...
více…

Naučme své děti vidět Vánoce nejen přes množství dárků

Vánoce, to pro většinu dětí, ale bohužel i dospělých znamená vytoužené a zasloužené volno, dárky a spoustu...
více…