Hádka s partnerem? Zlobivé děti a rozzuřený šéf? Dejte se na sport!

Rozchod je vždy nepříjemná a traumatizující zkušenost. Ale vždy se najde řešení, které vám zlepší náladu i celkový stav vaší psychiky, ale také celkové kondice. Po rozchodu si vyberte kolektivní sport nebo jógu.

děti, vztahy, rodina, zdraví, sport, hádky

Hádka s partnerem

  • Ten nejlepší lék je samozřejmě vášnivé smíření, ale někdy to prostě nejde a vy se potřebujete doslova z hněvu vydýchat. A kde se dýchá nejlépe? Na čerstvém vzduchu. Naštěstí venku je většinou méně stupňů, takže i rozpálená hlava se rychleji zchladí. Vyběhněte do přírody, ale nezapomeňte se pořádně obléknout a obout. Minimální hodinová rychlá chůze nebo alespoň tři čtvrtě hodinový běh na chladném vzduchu zaručí, že se budete cítit lépe. Dobrý adrenalin přebije ten negativní, který se do těla vyplavil při stresové situaci.
  • Náš tip: Pokud výměna názorů s partnerem nastane v noci, sedněte si na stacionární kolo nebo se postavte na stepper a půlhodinku šlapte. Rozzlobení byste vedle něj i tak neusnuli.

Rozzlobený šéf

  • Třesou se vám ruce i hlas, neboť šéf si špatnou náladu vybil právě na vás? Pokud nevlastníte boxovací pytel nebo nechodíte na kurzy bubnování, musíte ze sebe negativní energii vytlouct jinak! Zatímco mužům může prospět kácení dřeva, jejich něžnější polovičky by si měly pustit rytmickou hudbu dostatečně nahlas a proskákat či protančit se do dobré nálady. Hlasitou hudbou nemusíte obtěžovat okolí, jednoduše si ji pusťte ve sluchátkách pouze pro sebe. Hodina energického tance bude mít stejně pozitivní účinek jako aerobik, taebo nebo spinning.
  • Náš tip: Šéf vám vynadal hned ráno a vy máte před sebou celý den v práci? Pokud se nemůžete vytancovat v kanceláři, hudbu si i tak pusťte do uší. Pokud pracujete v call centru nebo v bance a hudbu poslouchat nemůžete, zajistěte si do práce gymnastický balón, na které se dá energicky hýbat i při práci. Učitelé mohou využít přestávku a tělocvičnu, přestože deset minut se může zdát na první pohled málo. Postačí i pět minut rychlého sprintu, abyste přišli na jiné myšlenky, nebo procházka kolem budovy.

Zlomené srdce

  • Cpete se zmrzlinou nebo pijete alkohol, abyste otupili bolest? Pokud vám kamarádka radí, že sbírka romantických filmů je po rozchodu to nejlepší, má částečně pravdu. Bolesti a smutku musíte nechat volný průběh, ale truchlení může trvat nejvíce týden. Pak se postavte na nohy a navštivte posilovnu, abyste kalorické nánosy ze stehen a hýždí co nejdříve shodili. Čím déle budete smutek zajídat a zapíjet, tím hůře to půjde. A právě v tomto období byste měli sportovat co nejvíce. Díky endorfinům se budete cítit krásnější, žádanější a schopnější se svým životem něco pozitivního udělat.
  • Náš tip: Není vhodný čas, abyste se věnovali individuálnímu sportu. Nevyběhěte do parku, ale raději s kamarádkami na tenis či na badminton. Vaším úkolem je najít pohybující se masu lidí a připojit se k ní.

Zlobivé děti

  • Máte neuvěřitelné štěstí, že vaše děti nesedí doma a celé dny se nedívají do počítače? Pokud máte aktivní mrňousky, kteří páchají škody na vašem i cizím majetku, dejte se na jógu. Nic lepšího na relaxaci svět nevymyslel už 2 500 let. Naučíte se správně dýchat, budete trpělivější a jen tak nevypěníte.
  • Náš tip: Pokud se vám zdá, že při klasické józe je málo pohybu, vyberte si power jógu nebo tai-či. Jednotlivé sestavy vás nejen zklidní, ale i výborně protáhnout celé svalstvo.
 

comments powered by Disqus


Podobné články


Trekingové hole – praktický pomocník nejen při túrách

Trekingové hole se stávají čím dál oblíbenější. Důvodem je zejména to, že je při chůzi může využívat...
více…

Cviky na posílení Achillovy šlachy a jako prevence úrazu

Achillova šlacha je velmi namáhaná část našeho těla. Spojuje lýtkové svaly s chodidlovým svalem a patní...
více…

Bolest kolen způsobuje nevhodný sport, nadváha a špatná strava

Bolest kolen, to může být příznak kloubního onemocnění, ale také to, že se k nim chováme macešsky. A nemusí to...
více…

O čem a čím se baví dnešní děti?

Asi by nebylo těžké uhádnout nejoblíbenější hračku malých i velkých dětí. Ale o tom, že si děti hrají s mobily,...
více…

Krize při hubnutí? Nevzdávejte to, jdete správným směrem!

Váha neklesá ani po měsících radikální změny jídelníčku a zvýšeného pohybu? Mnoho lidí to obvykle odradí, a...
více…

Jak si vyrýsovat svaly na břiše

Kdo by netoužil po vyrýsovaném bříšku s viditelnými svaly, kterými se později může pyšnit v letních měsících?...
více…

Jak správně dýchat při sportu, meditaci a relaxaci? Zkuste brániční dýchání!

S každým nádechem dáváme našemu tělu kyslík, a tím i energii na provádění důležitých životních funkcí....
více…

Problémy s menstruací, které ohrožují vrcholové sportovkyně

Amenorea, neboli chorobný stav, při kterém chybí menstruační krvácení v reprodukčním období ženy, ale jeho...
více…

Jóga vám vrátí radost ze života

Hledáte semináře nebo témata, které vyprávějí o energetických cvičeních? Takové, při kterých cvičí více vaše...
více…

Káva pomáhá sportovcům k vyšším výkonům, ale musí ji doprovázet pitná voda

Kofein a sport. Myslíte, že to jde dohromady? Určitě! Pití kávy u sportovců má své nesporné výhody. Ale stejně jako...
více…