Jablečný ocet odvádí z těla vodu, ale má i řadu nebezpečných účinků na naše zdraví
Jablečný ocet pomáhá zbavit se různých zdravotních neduhů, včetně nadváhy. Proto je zejména u žen tolik oblíbený. A přitom se nejedná o žádný nový objev. Podle lékařských zpráv se už před staletími jablečný ocet používal jako lék na zdravotní problémy, jako je zavodnění nebo bolesti břicha. Jak je to však s jeho detoxikačními účinky? Opravdu tento produkt čistí krev a zanesené cévy?
Negativní účinky octa
Konzumace velkého množství octa mohou mít škodlivé účinky na zdraví, jako je zubní eroze skloviny a podráždění v krku, protože je velmi kyselý. Také může ředit krev, což zvyšuje riziko vzniku škod, jako je nadměrná tvorba modřin a krvácení, pokud již užíváte léky na ředění krve. Navíc ocet se negativně ovlivňuje s některými léky včetně inzulínu a diuretik. Lidé s vysokou hladinou cholesterolu nebo ucpanými cévami a tepnami si mohou celkové zdraví spíše ohrozit. I když alternativní medicína doporučuje pití octa jako přírodního čističe, odborníci nesouhlasí. Podle nich ocet cévy nečistí, spíše může způsobit zdravotní komplikace.
Cévy
Krevní cévy dopravují krev v celém těle. Pokud máte vysoký cholesterol, mohou být zúžené usazeným plakem, který způsobuje vysoký krevní tlak, onemocnění srdce, infarkt a mrtvici. Pokud si chcete vyčistit cévy nebo odstranit plak způsobený cholesterolem, musíte konzumovat potraviny, které obsahují rostlinné steroly. Ocet neobsahuje tyto sloučeniny, a proto je neefektivní při čištění cév. Ale může působit jako diuretikum.
Kyselost
Nejenže ocet není vhodný na čištění cév, také může způsobit nežádoucí účinky. Spálí krk a jícen a způsobí i obnovení starých vředů. Dokonce i zředěný s vodou může ještě způsobit tyto negativní účinky. Chcete-li snížit hladiny cholesterolu, nejlepší je držet se tradičních léčebných procedur jako je konzumace nízkotučné stravy, pravidelné cvičení a brát předepsané léky.