Jak pomoci dětem překonat akné v období puberty?

Dospívání děti, to není jen pubertální chování, ale také “pubertální” akné. Je to problém, se kterým se teenageři těžko psychicky vyrovnávají. Proto by jim měli poradit rodiče a také ve vyhrocených případech kožní lékaři. Na pomoc mohou přijít i kosmetické salony, kde dnes již není problém objednat dítě ve školním věku. Musíme ale dítěti vysvětlit, že je důležitá nejen zevní péče, ale také strava. Výhodou je, když se teenager stravuje převážně doma, kde na zdravou výživu svědomité a rozumné matky zajisté dohlédnou.

děti, puberta, péče o pleť v pubertě, kosmetika, zdravá strava

Obranný efekt před vysušováním

Častou chybou v případě dětí v pubertě je, že si myslí, že by se neměly tolik krémovat. Mají totiž pocit, že jejich pleť je dostatečně mastná a přidávání krému by jen tento stav zhoršovaly. A tak si ji chtějí takto vysušit a omezí se pouze na používání čisticí pleťové vody. Toto je však obrovská chyba, protože pokožka se tímto způsobem proti vysušování vlastně brání a začne produkovat více mazu. Děti by proto neměly zapomenout na denní krémování, vyberte jim takový produkt, který je vhodný právě pro jejich typ pleti a uvidíte, že se jim stav zlepší.

Pozor na stravu

Neboť zbytečně budete investovat do drahé kosmetiky, pokud si pak vaše ratolesti pravidelně pochutnají na různé fast food stravě, která je pro jejich generaci tak neodolatelná. Namísto těžkých smažených a pikantních jídel, hranolek, hamburgerů, slaných pochoutek a kvantu sladkostí by si měly dopřát střídmější a zdravou stravu. Ta velmi napomáhá kvalitě pleti a když upřednostní dušené a vařené pokrmy, případně jemně pečené, tak to bude pro ně mnohem lépe.

Kopřivová kúra

Ideální je pročistit si organismus i nějakými bylinkami. Na detox by zřejmě mnozí z nich neslyšely, ale aspoň dívky zkuste přemluvit na měsíční kúru, při které vynechají maso a budou jíst zejména zeleninu. Mnohem jednodušší však pro ně bude pití bylinných čajů. Během alespoň dvou týdnů by měli denně vypít ráno a večer po jednom šálku odvaru z ní. Tím se pročistí jejich krev a zlepší se i stav pleti. Podobným způsobem můžete využít i šalvěj, lopuch a pampelišku.

Napařování nad bylinkami

Pravidelně by měli dbát i na vyčištění pleti. Na to by měli používat různé peelingy určené pro mladou pleť, ale i pleťovou vodu určenou právě na aknózní pokožku. Vedle toho by se měli také alespoň jednou týdně napařovat nad bylinkovými odvary. Vynikající je v tomto směru řepík, který má protizánětlivé účinky. Použít můžete takto i heřmánek. Obklady můžete dělat zase z bezových květů. Nastrouhejte si mohou i syrový brambor, který jim smíchejte s nastrouhaným povařeným kořenem lopuchu. Směs se nanese na pleť a nechá se působit 15 minut.

Chybějící zinek

Za akné může stát ne jednou i nedostatek zinku v těle. Ten celkově zlepšuje kvalitu pokožky a zamezí i jiným problémům, než jen akné. Užívat jej mohou prostřednictvím šumivých tablet. Ale jeho denní dávku si mohou dopřát i prostřednictvím stravy. Zinek najdete například v hovězím mase, sýrech, různých semínkách a také i v játrech.

Vyzkoušejte chemický peeling

Pokud mají vaše děti problém se silným akné nebo se ho nezbaví ani po dosažení osmnáctky, musíte hledat nějaké silnější účinnější zbraně. Zabrat může i kúra chemickým peelingem, kterou mohou absolvovat pouze v kosmetických salonech. Pleť se vyčistí hloubkově a v některých případech se mohou zbavit tohoto problému i natrvalo. Jindy je třeba pravidelné půlroční nebo roční opakování, které pročistí pokožku a pomůže jí lépe se vyhnout akné.

Dostatek B vitaminu

Velmi důležitá rada, kterou ale nemají v oblibě zejména dívky. Protože pokud začnou konzumovat B vitamin v tabletové formě, může se to negativně odrazit na jejich váze. Jako protihodnotu však budou mít vynikající stav pokožky. Takže za toto riziko by to stálo a s kily se mohou poprat po odstranění vyrážek. Doporučuje se konzumovat i syrové droždí. To však nemusí být každému po chuti a tak jim zkuste vymyslet ochucenou pomazánku, kterou snědí raději, protože tuto pachuť můžete překrýt například cibulka nebo použité bylinky.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Schleich: Hraní si s koňmi děti zabaví

Svět opravdových koní je kouzelný. Ostatně mnohé dívky se již v útlém věku zamilují do některého z koní a...
více…

L.O.L. Surprise: Překvapení v kouli děti milují

Každá dívka má ráda panenky. Tato skutečnost je neoddiskutovatelná. Když se navíc ke všemu ještě přidá...
více…

Lego Technic: Malí montéři si přijdou na své

Víte, jak efektivně rozvíjet schopnosti a dovednosti vašeho dítěte? Správně, stačí jenom vhodná stavebnice. Na trhu...
více…

Lego: Stavebnice, se kterou se bavilo už několik generací dětí

Najít někoho, kdo by neznal lego, je dnes fakticky nemožné. Tato stavebnice, která se začala vyrábět po druhé...
více…

Ledové království 2: Hračky inspirované filmem prostě baví

Příběh Anna a Elzy se stal po dlouhá léta inspirací pro spousty malých dětí, ale i teenagerů. Ledové království je...
více…

Kdo by neznal krtečka? Dětský hrdina si zaslouží pozornost

Pohádkových postaviček je v současné době takřka nepřeberné množství. Přesto mezi nimi vyniká jedna, která je...
více…

Albi tužka jako nedílná součást Kouzelného čtení

Znáte Kouzelné čtení? Pokud ne a máte doma malé děti, rozhodně se vyplatí něco málo o tomto fenoménu současnosti...
více…

Nákup dětského kočárku pro panenky: Tyto aspekty nelze opomenout

Každá malá holka sní o kočárku pro panenky. Vybrat pro ni tedy správný dárek nemusí být vůbec složité. Současný...
více…

GraviTrax: Inovativní zábava s gravitací

Gravitační sílu zná snad úplně každý. Většinou se s ní spousta lidí seznámí ve škole. Je to škoda, protože ji...
více…

Baby Born: Panenky chovající se jako skutečná miminka

Každá malá holka by doma chtěla mít panenku, která se chová jako skutečné miminko. Právě o takovou panenku se totiž...
více…