Jak pomoci dětem překonat akné v období puberty?

Dospívání děti, to není jen pubertální chování, ale také “pubertální” akné. Je to problém, se kterým se teenageři těžko psychicky vyrovnávají. Proto by jim měli poradit rodiče a také ve vyhrocených případech kožní lékaři. Na pomoc mohou přijít i kosmetické salony, kde dnes již není problém objednat dítě ve školním věku. Musíme ale dítěti vysvětlit, že je důležitá nejen zevní péče, ale také strava. Výhodou je, když se teenager stravuje převážně doma, kde na zdravou výživu svědomité a rozumné matky zajisté dohlédnou.

děti, puberta, péče o pleť v pubertě, kosmetika, zdravá strava

Obranný efekt před vysušováním

Častou chybou v případě dětí v pubertě je, že si myslí, že by se neměly tolik krémovat. Mají totiž pocit, že jejich pleť je dostatečně mastná a přidávání krému by jen tento stav zhoršovaly. A tak si ji chtějí takto vysušit a omezí se pouze na používání čisticí pleťové vody. Toto je však obrovská chyba, protože pokožka se tímto způsobem proti vysušování vlastně brání a začne produkovat více mazu. Děti by proto neměly zapomenout na denní krémování, vyberte jim takový produkt, který je vhodný právě pro jejich typ pleti a uvidíte, že se jim stav zlepší.

Pozor na stravu

Neboť zbytečně budete investovat do drahé kosmetiky, pokud si pak vaše ratolesti pravidelně pochutnají na různé fast food stravě, která je pro jejich generaci tak neodolatelná. Namísto těžkých smažených a pikantních jídel, hranolek, hamburgerů, slaných pochoutek a kvantu sladkostí by si měly dopřát střídmější a zdravou stravu. Ta velmi napomáhá kvalitě pleti a když upřednostní dušené a vařené pokrmy, případně jemně pečené, tak to bude pro ně mnohem lépe.

Kopřivová kúra

Ideální je pročistit si organismus i nějakými bylinkami. Na detox by zřejmě mnozí z nich neslyšely, ale aspoň dívky zkuste přemluvit na měsíční kúru, při které vynechají maso a budou jíst zejména zeleninu. Mnohem jednodušší však pro ně bude pití bylinných čajů. Během alespoň dvou týdnů by měli denně vypít ráno a večer po jednom šálku odvaru z ní. Tím se pročistí jejich krev a zlepší se i stav pleti. Podobným způsobem můžete využít i šalvěj, lopuch a pampelišku.

Napařování nad bylinkami

Pravidelně by měli dbát i na vyčištění pleti. Na to by měli používat různé peelingy určené pro mladou pleť, ale i pleťovou vodu určenou právě na aknózní pokožku. Vedle toho by se měli také alespoň jednou týdně napařovat nad bylinkovými odvary. Vynikající je v tomto směru řepík, který má protizánětlivé účinky. Použít můžete takto i heřmánek. Obklady můžete dělat zase z bezových květů. Nastrouhejte si mohou i syrový brambor, který jim smíchejte s nastrouhaným povařeným kořenem lopuchu. Směs se nanese na pleť a nechá se působit 15 minut.

Chybějící zinek

Za akné může stát ne jednou i nedostatek zinku v těle. Ten celkově zlepšuje kvalitu pokožky a zamezí i jiným problémům, než jen akné. Užívat jej mohou prostřednictvím šumivých tablet. Ale jeho denní dávku si mohou dopřát i prostřednictvím stravy. Zinek najdete například v hovězím mase, sýrech, různých semínkách a také i v játrech.

Vyzkoušejte chemický peeling

Pokud mají vaše děti problém se silným akné nebo se ho nezbaví ani po dosažení osmnáctky, musíte hledat nějaké silnější účinnější zbraně. Zabrat může i kúra chemickým peelingem, kterou mohou absolvovat pouze v kosmetických salonech. Pleť se vyčistí hloubkově a v některých případech se mohou zbavit tohoto problému i natrvalo. Jindy je třeba pravidelné půlroční nebo roční opakování, které pročistí pokožku a pomůže jí lépe se vyhnout akné.

Dostatek B vitaminu

Velmi důležitá rada, kterou ale nemají v oblibě zejména dívky. Protože pokud začnou konzumovat B vitamin v tabletové formě, může se to negativně odrazit na jejich váze. Jako protihodnotu však budou mít vynikající stav pokožky. Takže za toto riziko by to stálo a s kily se mohou poprat po odstranění vyrážek. Doporučuje se konzumovat i syrové droždí. To však nemusí být každému po chuti a tak jim zkuste vymyslet ochucenou pomazánku, kterou snědí raději, protože tuto pachuť můžete překrýt například cibulka nebo použité bylinky.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Dětské batohy

Dítě není zmenšený dospělý, ale rádo dospělé napodobuje. Proto když jde rodina na výlet a balí objemná...
více…

Turistické a trekové batohy

Turistika a treking, to jsou zdravé pohybové aktivity, které vyžadují zdánlivě minimum vybavení. Ale zcela...
více…

Jak vybrat přebalovací pult a komodu

Když se připravujete na příchod miminka a zařizujete pokojíček, při výběru dětského nábytku narazíte jako první...
více…

Bezpečná domácnost pro naše nejmenší

Jakmile spustíme malé dítě na chvíli z dohledu, může se stát neštěstí. Proto je vhodné připravit předem...
více…

Hračky, které zabaví děti na dlouhé hodiny

Hračky a děti patří odjakživa k sobě. Ať už jsou to panenky, autíčka, plyšáci, různé stavebnice, domečky,...
více…

Zábava pro velké kluky aneb RC letadla

Který kluk nesnil o tom, že se stane pilotem. Ať už to byl kolíček na prádlo, papírová vlaštovka či cokoli jiného,...
více…

Elektrická vozítka pro děti – je taková hračka vhodná pro vaše dítě?

Když se vysloví elektrické vozítko pro dítě, většina lidí se mračí. Že by dítě mělo raději běhat, skákat,...
více…

The Sims 4: Legendární hra je mezi hráči stále oblíbená

Hra, která patří mezi nejoblíbenější počítačové hry už pár let, si své místo oblíbenosti stále drží, a...
více…

S hrami a aktivitami od Albi si užijete spoustu zábavy

Dnešní moderní děti tráví čas raději sledování videí nebo hraním mobilních her. Nebylo by lepší, kdyby se...
více…

Milujete filmy od Marvel Studios? Pak byste měli mít postavičku Iron Mana

Filmy od Marvel Studios mají po celém světě stovky milionů fanoušků – a někteří těmito snímky dokonce žijí....
více…