Jak udržovat vlasy po porodu a nezanedbávat dítě ani sebe?

Proč mnohé maminky po porodu nemají čas a péči o svůj zevnějšek odsouvají na poslední místo? Ženy, které mají toto nelehké období za sebou, to chápou. I když chápání nelze brát jako polehčující okolnost k tomu, aby mladé maminky o sebe nedbaly. Jak tedy zajistit péči o vlasy, když času není nazbyt?

matka, péče o dítě, miminka, vlasy po porodu, ženy, styl, péče o vlasy

Většina maminek malých dětí

má od rána do večera plnou hlavu zcela jiných a vážných témat a nemá pořádně čas si ani vydechnout, natož ještě řešit, zda je učesaná a zda její účes je moderní a trendy. Není třeba se proto nějak extra trápit, mnohem lepší bude, pokud nad tím mávnete rukou a vezmete to celé s humorem. Podívejte se na to celé spolu s námi s nadhledem. Pokud jste ani vy nebyla u kadeřnice, že ani nepamatujete, tak věřte, že mnohé další maminky jsou na tom stejně. A proč je tak těžké zajít do kadeřnictví?

1. Je nutné se předem objednat

Objednávka předem je sama o sobě hned problémem z několika důvodů: Během toho, když jste se již rozhodla zavolat kadeřnici a jdete vytočit číslo se vám zaručeně rozpláče dítě a vy musíte řešit úplně jinou situaci, pak bude třeba ještě udělat další věc a už je zase čas na krmení...Po několika hodinách si vzpomenete, že jste chtěli někomu zavolat, ale komu? To, že to byla kadeřnice vám napadne možná v noci, kdy je konečně trochu ticho. Řeknete si, že ráno zavoláte. Jenže, víte jaká jsou rána. Když už konečně máte sekundu, zjistíte, že telefon vám někde ukrylo dítě.  Je třeba také počítat s tím, že se nedovoláte na poprvé. Obvykle to chce i 4-5 telefonátů. A kdy na ně máte čas? Pokud se už i dovoláte, problém je zvolit termín. Musí to být tehdy, když se někdo může o dítě postarat nebo když vám bude spát v kočárku, pokud by to vydrželo v kadeřnictví. Věřte tomu, že i to nejsprávnější načasování několikrát selže a vy v nejlepším případě skončíte na kadeřnickém křesle s dítětem v náručí a kojící. Když máte několik dětí nebo větší dítě, logistika dá také zabrat - musíte si vybavit všechny kroužky, školku, školu, pracovní povinnosti a nakonec zjistíte, že vlastně ani nemáte kdy. Řeknete kadeřnici, že si termín ještě promyslíte, když přijde manžel a víte jak to skončí?

2. Termín si je třeba zapamatovat, resp. poznačit

Pokud to neuděláte již v průběhu telefonátu, což bývá těžké, když musíte držet v náručí dítě, neuděláte to už nikdy. V okamžiku, kdy zavěsíte se na vás oboří dítě se svými požadavky, a to je jedno, zda má půl roku nebo čtyři. Vám termín, samozřejmě, z hlavy vyprchá a zbývá jen jedno - vrátit se k bodu: telefonát do kadeřnictví.

3. Vaše oblíbené kadeřnictví již nefunguje

nebo tam vaše oblíbená kadeřnice již nepracuje. To je velmi časté zjištění. Našla jste si kadeřnici, která vám konečně vyhovovala, a protože jste s ní kvůli těhotenství a později péči o ratolest ztratila kontakt, změnila pracoviště. To znamená jedno - hledání nové kadeřnice, což nebývá vždy snadné. A s malým dítětem doma natož. Pro maminku s dítětem je to skoro jako příprava svatby, jenže ještě děsivější. Zkušenosti mnoha maminek, které se přece jen dostaly do bodu, že se daly ostříhat, říkají, že nejlepší je zavítat do prvního kadeřnictví, které najdete na procházce s kočárkem, když vám dítě usnulo a věřit, že alespoň na minimální zásah bude mít jeden z kadeřníků právě chvilku času.

4. A když už přijde  den "D"

Když už vše úspěšně absolvujete a dokonce jste se ve zdraví dočkala i dne před dnem "D", dojde k nejhoršímu. Dítě se v noci budí kašlem, stoupá teplota, zvrací ... Ještě včera bylo všechno OK. Nic se nedá dělat, je třeba termín zrušit. Jenže opět jste u problému - telefonát do kadeřnictví.

5. Když se to navzdory všemu podaří

Přejdou týdny, měsíce a vám se jednou skutečně podaří zajít do kadeřnictví a dát se ostříhat. Celá unesená přijdete domů, těšíte se z nového účesu, a přiznejte se - zejména z té chvilky, kterou jste si mohla užít bez povinností. Jenže jen co otevřete dveře, vrhne se na vás vaše ratolest nebo ratolesti a najednou máte vlasy plné zbytků od banánů, dětské výživy, a nějaké kašičky. A je jasné, že budete i pořádně vytočená. Nu což, opět vlasy umýt a doufat, že alespoň něco z účesu zůstane - střih. Vždyť tak brzy se zase do kadeřnictví určitě nedostanete...

A teď už opravdu i trochu vážně 

Pozor na to, je jasné, že jste mimořádně zaneprázdněna nonstop péčí o dítě, ale neupusťte alespoň od základních norem hygieny a péče o sebe. Vlasy máte umyté za chvilku a energii na to prostě nějak nasbírat musíte. Mnohé maminky si chválí z tohoto důvodu krátké účesy, které nevyžadují speciální péči. Pokud nejste romantický typ, doporučujeme. Máte je umyté i vysušené velmi rychle a ráno se budíte již upravená. Co je lepší? Samozřejmě, ne každé sluší a je potřeba si vybrat vhodný střih, optimálně takový, který vydrží jakž takž i půl roku. Berte to, samozřejmě, s velkým nadhledem.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Čtyři otázky na téma otcovství

Chcete se stát otcem? Ne, hned, třeba za pár let. Jen je třeba si včas ujasnit, co pro vás otcovství znamená. Zkuste...
více…

Dítě ve dvaceti?

Tak mladá a už má dítě? To je pohled společnosti na dnešní dvacetileté matky. Těhotenství se v současnosti...
více…

Lezení - úvazky neboli sedáky

Lezení je krásný sport, ale má také svá rizika, stejně jako všechny adrenalinové sporty. Ta lze přitom hodně...
více…

Turistické a trekové batohy

Turistika a treking, to jsou zdravé pohybové aktivity, které vyžadují zdánlivě minimum vybavení. Ale zcela...
více…

Den matek se blíží! Víte, jak se slaví ve světě?

Asi pro většinu z nás je matka tím nejdůležitějším člověkem na světě. Prošla spoustou bolesti, aby nám mohla...
více…

Spokojený život bez dětí? A proč ne!

Mít nebo nemít děti, to je pouze soukromá a intimní věc každého páru. Pokud se dva lidé rozhodou, že budou rodiče,...
více…

Milujete všechny své děti stejně?

Milujete všechny své děti stejně a chováte se k nim pokaždé tak, aby vaši lásku cítily? Pravda je, že by rodiče...
více…

Život v satelitních městečkách není pro všechny a vůbec není ideální!

Satelitní městečka se v Česku ve větší míře začaly stavět koncem minulého století. Lidé chtěli bydlet v domě...
více…

Jak nezešílet z malého dítě, které si chce za každou cenu prosadit své?

Výchova dětí, to nejsou jen příkazy a zákazy. Děti se musí vychovávat s láskou. Ale i přestože své děti...
více…

Nosíte své miminko často v náručí? Nejenže ho vychováte správně, ale také správně poroste!

Utišujete dítě když pláče v náručí? Tak to ale vůbec neděláte chybu! Nejenže své dítě rychleji utišíte, ale...
více…